כללית און-ליין
כירורגיה
זימון תור פנייה ליחידה

דרכי התקשרות

מנהל המערך – 03-9376201

כירורגיה א'
03-9376257/8 מזכירת המחלקה
03-9376252 אחות אחראית
03-9376250 תחנת אחיות
פקס - 03-9376262

כירורגיה ב'
03-9376206/8 מזכירת המחלקה
03-9376209 אחות אחראית
03-9376200 תחנת אחיות
פקס - 03-9376251

שעות ביקור

ביקור משפחות:
בשעות 10:30–21:00

מסירת מידע למטופל ולמשפחות:
מדי יום בשעות 14:30–15:30 ובתיאום מראש עם מזכירת המחלקה. 

ביקור רופאים:
ימים א'–ה' בשעות 7:00–10:30 ובשעות 15:00–17:00
בימי שישי ושבת בשעות 8:30–11:00

כיצד מגיעים למערך

כירורגיה א' – בניין גור שאשא – קומה 6
כירורגיה ב' – בניין גור שאשא – קומה 5

מערך לכירורגיה כללית - בילינסון

מנהל המערך: פרופ' חנוך קשתן

מערך לכירורגיה כללית א' - בילינסון

​על המערך

המערך לכירורגיה במרכז רפואי רבין - ביה"ח בילינסון הינו מהמרכזים המובילים בארץ בטיפול ובחדשנות רפואית. המערך מהווה מרכז הפנייה למטופלים רבים מהארץ ומהעולם. במערך מתבצעים כל מגוון הניתוחים הקיימים בעולם המודרני כולל ניתוחים לפרוסקופיים, ניתוחים רובוטיים וניתוחים בגישה פתוחה. לרשות המנתחים עומד ציוד טכנולוגי ואמצעי עזר חדשניים מהמתקדמים בעולם.

צוות המערך מטפל במגוון רחב של מחלות שפירות וממאירות:

  • המחלות השפירות כוללות, בין היתר, מחלת השמנת יתר, אבנים בכיס המרה, בקעים בסרעפת ובדופן הבטן, מחלות דלקתיות של המעיים, מחלות שפירות של הוושט ושל הקיבה ומחלות שפירות של פי הטבעת.
  • המחלות הממאירות כוללות סרטן של מערכת העיכול (וושט, קיבה, לבלב, כבד, מעי דק, מעי גס ורקטום), סרטן השד, מלנומה וסרקומה. הגישה לטיפול במחלת הסרטן במרכז רפואי רבין הינה גישה רב תחומית, הכוללת את אנשי המקצוע המובילים בתחומי הכירורגיה, האונקולוגיה, הדימות, הגסטרואנטרולוגיה והפתולוגיה.

 

המערך לכירורגיה כללית כולל בתוכו את היחידות המקצועיות הבאות:

  • כירורגיה דחופה וטראומה, מהגדולות בישראל. רופאי המערך אחראים במחלקה לרפואה דחופה על האבחון ועל הטיפול הראשוני במטופלים עם מחלות כירורגיות חריפות ועל נפגעי טראומה, שהתקבלו בדחיפות לחדר המיון ובהמשך הם מלווים את החולים במערך ו/או בחדרי הניתוח עד לשחרורם.
  • כירורגיה של ושט וקיבה – יחידה זו מהווה מרכז הפניות ארצי לסרטן של הוושט והקיבה.  במסגרת היחידה נערכים בירורים למטופלים עם חשד למחלה זו, הם מקבלים טיפול אונקולוגי לפני הניתוח (במידה הצורך). כמו כן יעברו טיפולים משלימים הנדרשים לאחר הניתוח. בנוסף, צוות היחידה מטפל במחלות שפירות של הוושט והקיבה כגון בקעים בסרעפת ואכלזיה.
  • כירורגיה קולורקטלית – יחידה זו מהווה מרכז הפניות ארצי לניתוחים של מטופלים עם מחלות מעי דלקתיות. בנוסף, מתמחה היחידה בטיפול בסרטן המעי הגס והרקטום. הטיפול בסרטן הרקטום הינו טיפול רב תחומי המשולב עם המכון האונקולוגי וכולל כירורגיה של הרקטום ומגוון טיפולים  אונקולוגיים מהמתקדמים בעולם.
  • כירורגיה הפטוביליארית – יחידה זו מהווה מרכז הפנייה ארצי למטופלים שאובחנו בסרטן לבלב ובסרטן הכבד – ראשוני או גרורתי. צוות היחידה מציע מגוון של כל הטיפולים המודרניים שקיים היום בעולם המערבי לטיפול בכבד כולל ניתוחים רובוטיים, כריתת גרורות, צריבה של גרורות והזלפה ישירה של כימותרפיה לעורק הכבד.
  • כירורגיה אונקולוגית – יחידה זו מהווה מרכז הפניות ארצי למטופלים שאובחנו כחולים במחלת הסרטן – ממאירות של חלל הבטן, סרקומה של איברי הבטן, מלנומה וגדולים נדירים אחרים. צוות היחידה מתמחה במתן טיפולים אונקולוגיים מתקדמים כגון שטיפת חלל הבטן עם כימותרפיה תוך ניתוחית (HIPEC).
  • כירורגיה בריאטרית  – היחידה מטפלת במחלת השמנת היתר ובתסמונת מטבולית. גם יחידה זו מהווה מרכז הפניות ארצי לחולים עם השמנת יתר. ביחידה מתבצע בירור רב תחומי מקיף הכולל כירורג, מומחים לסוכרת, תזונאית, פסיכולוגית, עו"ס ועוד. במסגרת היחידה מתבצעים כל סוגי הניתוחים הבריאטריים בהתאמה אישית לכל מטופל.
  • כירורגיה של השד – יחידה זו מרכזת בתוכה את כל הבדיקות הנדרשות לבירור ממצאים בשד. היחידה משלבת בתוכה טיפול מקיף – טיפול אונקולוגי ואת מגוון הניתוחים של סרטן השד כולל קרינה תוך ניתוחית ושחזורי שד המבוצעים ע"י פלסטיקאים במידת הצורך. היחידה מהווה דוגמא לשיתוף פעולה של בית החולים עם רופאי הקהילה.


במסגרת המערך פועלות בבית החולים מרפאות כלליות ומרפאות ייחודיות לכל יחידה לבירור,  ולאבחון מטופלים חדשים ולמעקב אחרי חולים שנותחו בבית החולים.

פעילות אקדמית ומחקרית

המערך לכירורגיה כללית מסונף לביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת ת"א. במסגרת הפעילות האקדמית של המערך מתקיימת הוראה שוטפת של סטודנטים, מתמחים וסטז'רים וכן הוראת סטודנטים ורופאים משתלמים מהארץ ומחו''ל. במערך מתקיימת הוראת סיעוד מקיפה  לסטודנטים ממספר בתי ספר לסיעוד בארץ. כמו כן, מתקיימת הוראה לכלל מקצועות הרפואה הקיימים – פיזיותרפיה, רוקחות, תזונה ועוד. הפעילות המחקרית במערך הינה נרחבת ביותר וכוללת את כל תחומי הפעילות שלו. רופאי המערך נמנים על הסגל הבכיר של המרצים בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת תל אביב ועוסקים בהכשרת ולימוד דור העתיד של הרופאים בישראל.

צוות המערך


מנהל המערך:
פרופ' חנוך קשתן

סגן מנהל המערך:
ד''ר ניקולאי מנשרוב

מנהלי יחידות ושירותים:
פרופ' דניאל בן שימול – מנהל היחידה לכירורגיה אונקולוגית
ד"ר איאן דוד וייט - מנהל ההשירות לניתוחי מחלות מעי דלקתיות
פרופ' ניר וסרברג – מנהל היחידה לכירורגיה קולורקטלית
ד"ר שמעון ספוז'ניקוב – מנהל היחידה לכירורגיה בריאטרית
פרופ' ערן שדות – מנהל היחידה לכירורגיה של הכבד, דרכי המרה והלבלב
ד"ר ערן שרון – מנהל היחידה לכירורגיה של השד
ד"ר אילן שרייאר – מנהל היחידה לטראומה וכירורגיה דחופה

רופאים בכירים:
 
ד"ר ויאצ'סלב ברד
ד"ר יהודית בירינבוים
ד"ר ניקולאי גורביץ
ד"ר סוניה ודאוקר
ד"ר אורי ויזל
ד"ר ולדימיר טברסקוב
ד"ר דניאל סולומון
ד"ר עמרי סולימני
ד"ר בהאא סיאם
ד"ר יעל פפרמן
ד"ר אולג קמינסקי
ד"ר מיכאל שטיין

אחות אחראית כירורגיה א':
עילית רוקני
סגנית אחות אחראית כירורגיה א':
טטיאנה גרנברג

אחות אחראית כירורגיה ב':
כוכבית יפת
סגנית אחות אחראית כירורגיה ב':
רונית סטמקר

מנהלת אדמיניסטרטיבית:
טל שירן

מזכירת מנהל המערך:
רימה ישראלוב

מזכירת כירורגיה א':
מאיה אפנדייב

מזכירת כירורגיה ב':
מור חפצי

הכנה לבדיקות ולניתוחים

כירורגיה כללית א' בילינסון

כירורגיה כללית ב' בילינסון