כללית און-ליין
שירותים מחוץ לסל
זימון תורים צור קשר

דרכי התקשרות

​לקביעת תור לבדיקה לפני טיפול יש לפנות למרפאת בלוטות הרוק במח' לכירורגיה של הפה והלסתות בטל': 03-9377201, או למוקד זימון תורים בטל': 03-9376666.

טיפול בריור באמצעות הזרקה בוטוקס תחת אולטרה-סאונד

ריור היא תופעה בה רוק נוזל מן הפה, לרוב בשל חוסר יכולת המטופל לבלוע את הרוק באופן מספק, התופעה גורמת לפצעים כרוניים בזויות הפה ועור הסנטר ולמבוכה חברתית ניכרת.

ריור מתרחש אצל מטופלים הסובלים ממחלת פרקינסון, מניוון שרירים מסוג ALS, ממוגבלות שכלית התפתחותית, לאחר אירוע מוחי או לאחר טיפול בסרטן של חלל הפה והלוע.

טיפול בתופעת הריור הוא מאתגר. קיימות מספר אפשרויות לטפל בתופעה. הראשונה היא טפול תרופתי המפחית את הפרשת הרוק באופן חלקי אך תרופות אלו נדרש לקחת כל יום לזמן בלתי מוגבל והן בעלות תופעות לוואי גופניות ונפשיות. קיים גם טיפול ניתוחי בו מבוצעת קשירה של צינוריות ההפרשה של בלוטות הרוק הגדולות או הסטה שלהן ישירות לגרון.

שימוש בבוטוליניום טוקסין (בוטוקס) בהזרקה אל תוך בלוטות הרוק הגדולות הוכח באופן מדעי כיעיל בהפחתת הרוק המיוצר בבלוטה באופן שמצמצם ואף מעלים את הריור מבלי שיהיו לו תופעות לוואי גופניות. ההזרקה יעילה עד חצי שנה ומבוצעת פעם בארבעה חודשים. הזרקת החומר אל תוך הבלוטות נעשית תחת הדרכת הדמיית אולטרה-סאונד (US) על מנת לוודא מיקום מדויק ויעילות מקסימלית. אולטרה-סאונד הינה הדמיה של רקמות הגוף המבוססת על גלי קול וללא קרינת רנטגן.

בבית חולים בילינסון קיים שירות זה בשיתוף המחלקה לכירורגיה של הפה והלסתות ומחלקת דימות.

לקביעת תור לבדיקה לפני טיפול יש לפנות למרפאת בלוטות הרוק במח' לכירורגיה של הפה והלסתות בטל': 03-9377201, או למוקד זימון תורים בטל': 03-9376666.