כללית און-ליין
נשים
זימון תור פנייה ליחידה

דרכי התקשרות

מס' טלפון בחדר לידה:
03-9377490/1/2

מס' טלפון לסיורים:
03-9376333
דואר אלקטרוני:
YoldotB@clalit.org.il

כיצד מגיעים לחדר לידה

​בי"ח לנשים - בילינסון, קומה 1

שירותים לרווחת היולדת

חדרי לידה ומיון יולדות

מנהל חדר לידה: ד"ר רוני חן. אחות אחראית: גב' אורנה פלד.

חדרי לידה ומיון יולדות

חדרי הלידה בבילינסון:

בבית החולים בילינסון 13 חדרי לידה מהחדישים והנוחים בארץ המעניקים ליולדת ולמלוויה תחושה של רוגע, נועם, פרטיות וביתיות. תחושה זו לא מוקנית כמובן על חשבון בטיחות היולדות והעובר או על חשבון נוחיותה. כל חדרי הלידה הינם פרטיים עם שירותים ומקלחת צמודים. בכל חדר לידה מיטת יולדת משוכללת, מתכווננת לנוחות היולדת, ציוד אלקטרוני חדיש למעקב אחר העובר והליך הלידה. לנוחיות היולדת והמלווה מותקנת טלוויזיה בכבלים ועוד. אנחנו מאמינים שלידה הינה חוויה נהדרת ושיש לאפשר ליולדת את כל המגוון הרחב של האפשרויות מלידה הנתמכת בטכנולוגיה מודרנית ועד לידה טבעית, כל זאת תוך שמירה קפדנית על בטיחות היולדת והעובר. צורת הלידה והאמצעים הנדרשים מותאמים לכל יולדת באופן פרטני והלידה יכולה להתרחש בכל אחד מהחדרים הקיימים בחדרי הלידה שלנו

תינוקות בחדר הלידה של בילינסון

מיון יולדות

במסגרת מערך חדרי הלידה נמצאת יחידת מיון – מיון יולדות (מיון מיילדותי וקבלת יולדות) ובו 5 חדרי בדיקה גדולים ונוחים לבדיקת היולדת ולניטור העובר  ו - 2 חדרי השהייה.
בצמוד לחדרי הלידה חדרי המתנה מרווחים לנוחות בני משפחת היולדת ומלוויה.
במיון המיילדותי, לפני הכניסה לחדר הלידה, תוכלי לחשוב ולתכנן את תהליך הלידה בדרך שלך ובעזרת המיילדת במיון/בחדר הלידה לכתוב את תכנית הלידה שתענה על צרכייך ורצונך.

לתכנית הלידה שתקבלי במיון המיילדותי עם הגיעך לביה"ח שלנו – לחץ/י כאן

לידה בדרך שלך

חדרי הניתוח החדשים והמשוכללים, בהם מתבצעים הניתוחים הקיסריים, הינם יחידה הסמוכה לחדר הלידה. ישנה אפשרות לבקש ניתוח קיסרי טבעי - "חווית לידה בטנית"- ניתוח בו היולדת שותפה פעילה לתהליך "הלידה הבטנית" שלה, וזאת בתנאי שהניתוח הינו מוזמן ואין התוויות נגד אימהיות ו/או התוויות נגד עובריות.

בחדר הניתוח קיימות האפשרויות הבאות לבחירתך, ולפי שיקול דעת רפואי:

לאחר מכן יועבר התינוק למחלקת יילודים, יחד עם המלווה המשמעותי.

צוות חדר הלידה כולל רופאים ומיילדות – כולם מיומנים בניהול לידות בשיטות שונות, כולל לידות טבעיות. לשירות היולדת גם צוות מרדימים מיומן ומנוסה בשיטות האלחוש השונות כולל אלחוש אפידורלי.
חלק גדול מהמיילדות עברו הכשרה מקצועית בטיפולים משלימים כגון שיאצו ורייקי ומעניק טיפולים אלה ליולדת, כל יולדת זכאית לבחור את דרך הלידה הנוחה לה ואת שיטת שיכוך הכאב המתאימה לה ביותר. אנו מציעים ליולדת אמצעים טבעיים לאלחוש כאב ואמצעים תרופתיים לבחירתה.
לתפריט שיכוך הכאבים – לחץ/י כאן

תפריט שיכוך כאבים


 גם בן/בת הזוג יכולים לקחת חלק פעיל בתהליך. אנו מעודדים לאחר הלידה את הקשר הראשוני עם האב או עם המלווה המשמעותי האחר, זאת באמצעות שיטת ה"קנגורו קר".
למידע על שיטת ה"קנגורו קר" – לחץ/י כאן

שיטת הקנגרו קר

 

לאחר הלידה תוכלי לבחור בשיטת הביות המתאימה לך:

ביות גמיש - מתקיים במחלקת יולדות ג'. שהייה עם היילוד והחזרה לתינוקייה הצמודה למחלקת יולדות ג' - עפ"י שעות ההשגחה המצוינות במחלקה.

ביות מלא - שהיה עם התינוק במהלך כל שעות היממה כולל בצהריים ובלילה. הפרדה רק בשעות שלאחר הלידה לצורך קבלה ובדיקה במחלקת יילודים,

אפס הפרדה - שהייה רציפה עם היילוד כל העת, מרגע הלידה ועד השחרור הביתה, מעבר ביחד למחלקת יולדות ד' או למחלקת יולדות א'.

מה צריך להביא למיון יולדות?

בבואך למיון יולדות כדאי להצטייד בתיק מסמכים שכדאי לארגן מראש בצורה מסודרת ואשר יכלול: צילום תעודת זהות (בנוסף לתעודה המקורית שלך שתהיה איתך), כרטיס מעקב הריון, תוצאות בדיקות הריון שערכת לכל אורך הריונך ובדיקות דם אחרונות ותוכנית לידה, אם יש לך.
לחדר הלידה עצמו כדאי להצטייד בבגדים נוחים ועליונית חמה, נעלי בית, שפתון לחות נגד יובש, משקפי ראיה. את יכולה להביא איתך שמנים (לעיסוי והרגעה), כרית ומוזיקה ללידה.  כדאי גם שאת או המלווה שלך תהיו מצויידים במצלמה בהישג יד, וכמובן שגם הנייד יעשה את העבודה.
כדאי גם להכין מראש את התיק ללידה ובו יהיו אביזרי הנקה (במידה ואת מתכוונת להניק) כגון חזיית הנקה, פדים, משחה לפטמות וכדומה, תחתוני רשת ותחבושות חד פעמיות, מגבת, תיק טיפוח ובו שמפו, מברשת שיניים, סבון, מברשת ומשחת שיניים, קרם גוף, קרם פנים וכל מה שאת משתמשת בו בדרך כלל.
לתינוק יש להביא ציוד ראשוני בלבד ובעיקר בגדים, גרביים וכובע לשחרור, שמיכה קלה או עבה בהתאם למזג האוויר. יש להצטייד בסל קל או עגלה המתאימים לשחרור תינוק מבית החולים וכסא בטיחות העומד בדרישת התקן לרכב.

לידה בזמן קורונה

למידע בנושא לחץ/י כאן

דפי מידע למטופלת: 

 

לסיור הוירטואלי בחדר הלידה - לחץ/י כאן

לתוכנית ''רואים את הנולד'' - שירותים לפני הלידה ולאחריה - לחץ/י כאן
לאמנת השירות - בי''ח לנשים - לחץ/י כאן

צוות חדר הלידה

 
מנהל המחלקה:
פרופ' ארנון ויז'ניצר

מנהלת הסיעוד:
כנרת סגל

מנהל חדר לידה:
ד"ר רוני חן

אחות אחראית:
אורנה פלד

רופאים בכירים:
ד"ר אנה אידלסון
ד"ר מיכל איזנר
ד"ר ערן אלטמן
ד"ר זאב אפרת
ד"ר ליאת בנימין
ד"ר ריקי ברגל-בסון
ד"ר אלינה וילקין
ד"ר אירנה זגצקי
ד"ר כנרת טננבאום
ד"ר גיא כהן
ד"ר יחזקאל לנדי
ד"ר דניאל נשיא
ד"ר און רוזן
ד"ר ילנה רוסליק
ד"ר ליאת שילה זלצר
ד"ר אליסף שמואל
ד"ר אביטל ורטהיימר

מזכירה:
דינה אמרגו