כללית און-ליין
דף הבית

יצחק רבין

בינואר 1996, אוחדו שני בתי החולים, בילינסון וגולדה-השרון, והוקם מרכז רפואי רבין-ע''ש ראש הממשלה המנוח, יצחק רבין ז''ל. יצחק רבין היה ממנהיגיה החשובים של מדינת ישראל אשר ''בחייו ובמותו ציווה לנו את המצוינות והדבקות במטרה'', ערכים המדריכים אותנו בעבודתנו ומשמשים נר לרגלינו בטיפול בחולים.

הקשר המיוחד עם משפחת רבין

לאורך השנים נרקם קשר עמוק וייחודי עם משפחת רבין. ביום הולדתה ה-70 של הגב' לאה רבין העלו המלך חוסיין והמלכה נור תרומה לבית החולים לכבודה, ולאות הוקרה נקראה מחלקת היילודים על שמה.
הגב' לאה רבין טופלה ע''י צוות רופאי מרכז רפואי רבין, במרכז רקנאטי לרפואה פנימית ומחקר. כביטוי למערכת היחסים החמה שנוצרה בין הגברת רבין ובני משפחתה לבין סגל המחלקה ניטעה חורשה בת 100 עצים לזכרה ועץ נוסף לכבודה של רעות, הנכדה שנולדה ביום פטירתה של לאה רבין.
בטקס מרגש שנערך במרכז רפואי רבין נטעה דליה רבין פילוסוף עץ זית לזכרה של אימה. באירוע נכחו עשרות רבות של ידידי משפחת רבין, הנהלת בית החולים וצוות מרכז רקנאטי לרפואה פנימית ומחקר בראשותו של פרופ' מ. גרטי, שטיפל בגב' רבין בעת חוליה. דליה רבין פילוסוף סיפרה בדבריה המרגשים על הקשר האמיץ שהיה ללאה עם המרכז הרפואי ועל הסמליות שיש בנטיעת עץ זית, סמל השלום, ולשאיפתה המתמדת של משפחת רבין כולה, להשגת שלום.

יצחק רבין 

רבין חותם בספר האורחים
רבין חותם בספר האורחים ​