כללית און-ליין
מחלקות ומרפאות
זימון תור פנייה ליחידה

דרכי התקשרות

טלפונים:
03-9376818 - מזכירת מנהל המחלקה
03-9376822  - אחות אחראית
פקס:
03-9376817 

שעות ביקור

ביקור משפחות:
12:00 - 20:00

מסירת מידע למטופל:
מידי יום בשעות 15:00 - 16:00

ביקור רופאים:
מידי בוקר ביקור "גדול" מ- 09:30 עד לשעות הצהריים
בערב ביקור "קצר" מ- 15:30

כיצד מגיעים למחלקה

​בניין גור-שאשא, קומה 8

מחלקה לגריאטריה אקוטית (פנימית גריאטרית) - בילינסון

מנהל המחלקה: פרופ' ישעיהו בלוססקי

מחלקה לגריאטריה אקוטית (פנימית גריאטרית) - בילינסון

​על המחלקה

המחלקה לגריאטריה בת 30 מיטות ומיועדת לחולים מעל גיל 75 (למעט יוצאים מהכלל כגון חולים עם שברי ירך), חולי המחלקה מתקבלים ישירות מהמיון.
המחלקה מבררת ומטפלת במגוון חולים עם מחלות פנימיות הסובלים גם ממחלות כרוניות ומסינדרומים האופייניים לקשישים או המגבילים את תפקודם. במחלקה הוקם גם שירות אורתו-גריאטרי המטפל בעיקר בחולי שבר צוואר הירך, המתאשפזים ישירות מהמיון ובשת"פ עם המחלקה האורתופדית. למחלקה גם שיתופי פעולה עם מחלקות אחרות, כגון: המערך לקרדיולוגיה, בנושא השתלות מסתמים לאבי העורקים (TAVI).
הצוות המטפל הינו רב מקצועי ומומחה בטיפול בחולה הקשיש וכולל: רופאים, אחיות, פיזיותרפיסטים, דיאטנית, עובדת סוציאלית וכוחות עזר מקצועיים. המטרה לרפא ולהחזיר לתפקוד מרבי את החולים ולשפר את איכות חייהם. במידה וקיים צורך בשיקום ממושך, החולה עובר למחלקה גריאטרית שיקומית, לדוגמא במרכז הגריאטרי הסמוך, בית רבקה.
רופאי המחלקה הבכירים מייעצים למחלקות בית החולים בנושאים גריאטריים וכן בנושא אפוטרופסות ומשתתפים בוועדות מקצועיות בתחום הגריאטרי. המחלקה מוכרת להתמחות במקצוע הגריאטריה מטעם המועצה המדעית של ההסתדרות הרפואית וכן משרד הבריאות, והוציאה מספר מומחים שחלקם נקלטו במחלקת האם וחלקם בבתי חולים ובמוסדות אחרים.
המחלקה מוכרת להשתלמות סטודנטים ברפואה (קלרקשיפ) ומסונפת לביה''ס לרפואה ע''ש סאקלר באוניברסיטת ת''א. ומדי שנה קולטת מחזורי סטודנטים.

פעילות אקדמית ומחקרית

 המחלקה עוסקת במגוון מחקרים קליניים ומעבדתיים הקשורים במחלות חריפות וכרוניות של הקשיש המתפרסמים בעיתונות המקצועית רפואית הבינלאומית, למשל מחקרים בנושאים: שברי הירך בקשישים, נפילות לחץ דם תנוחתיים, היענות לטיפולים תרופתיים וריבוי תרופות בקשישים, שינויי לחץ דם בחולים עם אירוע מוחי ועוד  

צוות המחלקה


מנהל המחלקה:
פרופ' ישעיהו בלוססקי

סגן מנהל המחלקה:
פרופ' אברהם וייס

רופאים בכירים:
ד''ר אירנה אוצרטני

אחות אחראית:
ורד טיטלבוים

סגנית אחות אחראית:
רחל וייס

מזכירות המחלקה:
אילת אמיתי