כללית און-ליין
רפואה דחופה (מיון)
זימון תור צור קשר

דרכי התקשרות

מס' טלפון:
03-9377011 משרד קבלה
03-9377043 יחידת טראומה
03-9377020 מיון מהלכים
03-9376939 אגף ב'        
03-9377000 אגף א'

מס' פקס:    03-9222173 

אופן הפנייה:
פינוי ע''י אמבולנס מהרחוב או מהבית בעקבות אירועי חירום, או הגעה ישירה עם מכתב הפנייה מרופא מטפל.

כיצד מגיעים לאגף

​כניסה לביה''ח, קומת קרקע 

האגף ע"ש חוסידמן לרפואה דחופה ולטראומה (מיון) - בילינסון

מנהל המחלקה: פרופ' מיכאל דרשר

האגף ע"ש חוסידמן לרפואה דחופה ולטראומה (מיון) - בילינסון

מרכז חוסידמן לרפואה דחופה ולטראומה, הינו המיון הגדול והמתקדם ביותר בישראל. המרכז משרת כ-150 אלף פונים בשנה, משתרע על שטח של כ–5,000 מ"ר, ובנוי בסטנדרטים גבוהים, תוך שילוב אלמנטים אסתטיים, ליצירת סביבת שהייה נעימה הן למטופלים ולמלווים והן לצוות המטפל. מתחת למיון שלוש קומות חניון תת קרקעי עם גישה ישירה מהחניון למיון, אשר בעת חירום יכולות להפוך למרחב טיפולי מוגן בבית החולים.

מיוןחניון

המיון כולו נבנה מתחת לפני הקרקע, כסביבה ממוגנת מפני התקפות טילים.
בשונה מהצפיפות ומהיעדר הפרטיות המאפיינת את מרבית חדרי המיון בישראל, החלל במיון החדש בבילינסון מאפשר פרטיות מרבית לכל חולה. הבנייה בסטנדרטים גבוהים וייחודיים, בדומה למרכזים הרפואיים המתקדמים בעולם, נעשתה על פי עקרונות תכנון המאפשרים טיפול מיטבי תוך שמירה על כבודו ופרטיותו של כל מטופל.מיון המתנה

המחלקה לרפואה דחופה – המיון - פועלת לפי תפיסת הרפואה הדחופה, לפיה הטיפול בפונים למיון מתבצע לפי מצבם הרפואי-תפקודי, כאשר כבר בכניסה מתבצעת הפרדה ברורה בין חולים מהלכים לשוכבים.

במיון הראשוני – טריאז', נבדקים במהירות ובאופן ראשוני כל המטופלים המהלכים הפונים למחלקה לרפואה דחופה – למיון. מתבצע מיון ראשוני של המטופלים והפניה לאגפים השונים במחלקה לרפואה דחופה. הטריאז מתבצע ע"י אחות מיומנת לנושא לפי קדימות רפואית ופרוטוקולים רפואיים מתוקפים.
מתחם הטריאז' משתרע על פני כ-380 מ"ר וכולל שלושה חדרי טריאז'.

אגף מהלכים - ע"ש רותי וישראל רם

משרת מטופלים, אשר מגיעים למחלקה לרפואה דחופה (מיון) באופן עצמאי, שלא באמצעות אמבולנס.
עם כניסתם למחלקה לרפואה דחופה, פונים אלו עוברים מיון ראשוני וסיווג דחיפות רפואית, באמצעות אחות טריאז' מיומנת, המפנה אותם להמשך טיפול של רופא מומחה לרפואה דחופה ואחות.
הייחוד במחלקה החדשה לרפואה דחופה הינו בכך שצוות ייעודי, רופא ואחות, מרכז את הטיפול בחולה במשך שהותו במיון. באגף זה ניתן מענה גם למטופלים אורתופדיים מהלכים. 

מיון אחיות

דימות

יתרון נוסף הוא מתחם הדימות שנבנה במקום, המהווה חלק מהמחלקה לרפואה דחופה ומאפשר נגישות טובה ומיידית לשירותי הדימות וייעול תהליך האבחון. מתחם הדימות במיון מספק שירותי דימות למטופלי המיון 24/7, מתחם הדימות משתרע על פני כ-750 מ"ר. ציוד הדימות הינו חדיש ומתקדם וכולל מכשיר CT מדור מתקדם. מתחם הדימות כולל: 3 חדרי צילומי רנטגן, 2 חדרי אולטרסאונד וחדר CT.

אגפים א' - ב' (שוכבים)

מיועדים לטיפול בפונים, אשר מגיעים למחלקה לרפואה דחופה (מיון) באמצעות אמבולנס או שמצבם הרפואי חייב העברתם מאגף מהלכים לאגף זה.
באגפים אלו ניתן מענה לכלל החולים ללא חלוקה מסורתית של מיון כירורגי או פנימי. הטיפול הרפואי והסיעודי מנוהל על ידי צוות ייעודי הכולל רופא מומחה לרפואה דחופה ואחות, המרכזים את הטיפול במטופל במשך שהותו במיון.
באגפים אלו רמת פרטיות גבוהה לכל חולה, המאפשרת מתן טיפול מקצועי ואיכותי בתנאים מיטביים, הן למטופל והן לצוות.

מיון מיטות

טראומה

מרכז רפואי רבין – בית חולים בילינסון, הינו מרכז-על לטראומה (Level 1 Trauma Center) - אחד מששת מרכזי-על לטראומה בישראל.
יחידת הטראומה, מטפלת במגוון שלם של נפגעים, בין אם מדובר באירוע טראומה בודד או באירוע רב נפגעים בעקבות תאונות דרכים, תאונת עבודה או פעילות חבלנית עוינת.
מתחם הטראומה החדש משתרע על פני כ-250 מ"ר ומאובזר כך שניתן לטפל בו זמנית במספר נפגעי טראומה – פצועים קשים הסובלים מפגיעה רב מערכתית כתוצאה מתאונת דרכים, פעילות צבאית, פעולות טרור, תאונות עבודה ועוד.
קליטת נפגעי הטראומה והטיפול הראשוני בהם מתבצעים בחדר הטראומה במחלקה לרפואה דחופה. צוות הטראומה כולל: רופאים כירורגיים, מרדימים, רדיולוגים, אורתופדים, נוירוכירורגים, אחיות ומטפלים מתחומי מקצוע אחרים.

חדר הטראומה מצויד במיטב הציוד הרפואי לטיפול באירועי תאונות ופיגועים המוניים.מיון טראומה
במתחם הטראומה במיון מטופלים כ-2500 פצועים בשנה, הסובלים מפציעות מורכבות, חלקן מסכנות חיים. צוות יחידת הטראומה מעניק לפצועים טיפול ראשוני דחוף, רב מערכתי, המייצב את מצבם של הנפגעים לצורך העברתם להמשך בירור וטיפול ביחידות השונות – דימות, חדרי ניתוח או אשפוז.
מתחם הטראומה משתרע על פני כ-250 מ"ר וכולל: 5 עמדות טיפול (עם אפשרות להוספת 3 מיטות בעת אירוע רב נפגעים), איזור המתנה ייעודי למלווים וחדר שיחה עם משפחות נפגעים. כניסת הנפגעים לטיפול במתחם הינה נפרדת מיתר אגפי המיון, כדי לאפשר טיפול מהיר בנפגעי הטראומה.

פעילות אקדמית ומחקרית  

המחלקה לרפואה דחופה מסונפת לביה''ס לרפואה ע''ש סאקלר באוניברסיטת ת''א. הצוות במחלקה לוקח חלק בהוראת מתמחים וסטודנטים.

צוות האגף


מנהל המחלקה:
פרופ' מיכאל דרשר

סגן מנהל מחלקה:
ד"ר אלכסנדר ז'וצ'נקו

מנהלי יחידות ושירותים:
ד''ר מיקי שטיין - מנהל יחידת הטראומה 
ד"ר ינון לישצ'ינסקי - מנהל שירות לרפואה דחופה אמבולטורית

רופאים מומחים:
ד"ר עופר יהונתן ארבל
ד"ר אנטוני בליטמן
ד"ר בסאם בשארה
ד"ר גל גרוס
ד"ר נדב גרנט
ד"ר סמיון וקסלר
ד"ר אלכסנדר ז'וצ'נקו
ד"ר רוני מוריס
ד"ר יהונתן מנדל
ד"ר קסניה קליין
ד"ר אולג קמינסקי
ד"ר יואב מיכאל שוהם
ד''ר דגן שוורץ
ד''ר מיקי שטיין
ד"ר עופר שחף שיבר
ד"ר ינון לישצ'ינסקי

אחות אחראית:
תמי גרינברג

סגנית אחות אחראית:
פאדי עומר
גלית וולף

ראש צוות מזכירות / מזכירת מנהל המחלקה:
אווה כהן

מזכירות:
רותם שפירא כסיף
הני ינאי

מתאמת טראומה:
דינה אלבואר

רשמות טראומה:
אלה דוד
גליה יפת