כללית שלי
שירותים מחוץ לסל
זימון תור צור קשר

דרכי התקשרות

​טל' 03-9377582

מיקום

''המפתחות כבר בפנים''

לראשונה בישראל: מרכז ארצי לאבחון ושיקום יכולת הנהיגה בביה''ח בילינסון

לראשונה בישראל הוקם מרכז ייחודי לאבחון ולשיקום כושר הנהיגה בביה''ח בילינסון, מקבוצת שירותי בריאות כללית.

מרכז השיקום מיועד ל:

נהגים עם מגבלה בריאותית ו/או תפקודית היכולה להשפיע על יכולתם לנהוג באופן עצמאי לאחר אירוע מוחי, פגיעת ראש, פגיעה בעמוד השדרה, מחלות נירולוגיות, לקויות למידה ועוד.
צעירים המעוניינים לבדוק את תפקודיהם לאחר שנכשלו במבחן נהיגה (טסט).
קשישים בריאים המעונינים לבדוק את כשירותם לנהיגה.
הנהיגה נתפסת כאמצעי המאפשר עצמאות וניידות התורמת ליכולת ניהול הזמן האישי, משפרת נגישות למקורות תעסוקה, פנאי, סידורים, משפחה, חברה ועוד.
אנשים רבים עם מוגבלויות מחפשים לעיתים קרובות מענה לשאלה: ''האם אני יכול לנהוג?''.
עבור רבים, תשובה חיובית לשאלה זו יוצרת את ההבדל בין ניהול חיים עצמאי לבין החמרת המגבלה ממנה הם סובלים.

במרכז לשיקום נהיגה ניתן שירות מקיף ע''י מרפאה בעיסוק הבודקת, מעריכה ומתרגלת מיומנויות הנדרשות לנהיגה, ממליצה על אביזרים להתקנה ברכב ומכינה את הנבדק, לקראת בדיקת כשירות לנהיגה. בדיקה המתבצעת ע''י המכון הרפואי לבטיחות בדרכים (המרב''ד), לצורך קבלת רשיון נהיגה.

פנינה וייס, משקמת נהיגה, המכון לריפוי בעיסוק בבילינסון: ''נבדק שיבחר להשתמש בשירות המרכז, יהיה מוכן יותר לקביעת כשירותו לנהיגה במרב''ד. בנוסף, ניתן לקבל חוות-דעת לגבי המוכנות לבדיקה. באופן זה יגדלו הסיכויים לעבור בהצלחה את המבדקים במרב''ד''.

בתהליך אבחון ושיקום הנהיגה מתבצעות הפעולות הבאות:

  • הערכה קלינית הכוללת היסטוריה רפואית של הנהג, הערכת תפקודים מוטוריים, ויזואליים, תפיסתיים, קוגניטיביים והתנהגותיים.
  • הערכת יכולת נהיגה בזמן אמת – מרפאה בעיסוק מתלווה למורה לנהיגה וללקוח במהלך הנהיגה המעשית ומעריכה את נקודות התורפה כפי שהתגלו בהערכה הקלינית. בשלב זה נבדקות יכולות השליטה ברכב, שמירה על מיקום הרכב בנתיב, שמירה על מהירות, ציות לתמרורים ועוד.
  • הערכת כלי הרכב שברשות הלקוח לצרכיו המיוחדים תוך מתן יעוץ לאביזרי עזר לרכב המתאימים לסוג המגבלה, כמו מנגנון ידני, דוושות לרגל שמאל, כריות ומראות מיוחדות.
  • במידת הצורך מתבצע טיפול בריפוי בעיסוק לשיפור התפקודים הנדרשים לנהיגה כמו שיפור זמן תגובה, מיקוד חזותי, שיפור שיווי משקל, קשב וסריקה ויזואלית.
  • מתן דו''ח המסכם את ממצאי האבחון ללקוח ועדכון הרופא המטפל במידת הצורך.
  • קשר רציף עם גורמים נוספים המעורבים בתהליך החזרה לנהיגה, כמו המוסד לביטוח לאומי, משרד הביטחון, המרב''ד, מורים לנהיגה ומתקיני אביזרי רכב.

 

טל' 03-9377582

שר''י