כללית און-ליין
שירותים מחוץ לסל
זימון תור צור קשר

דרכי התקשרות

לקביעת תורים: ד"ר עירית חרותי, מנהלת המערך, irithe@clalit.org.il

ימים ושעות פעילות

ימים א'-ה', בתיאום מראש

מרפאה לפסיכולוגיה רפואית - שירות רפואי ייחודי (שר"י) בתשלום לחולים, לבני משפחותיהם ולעובדי מערכת הבריאות (פרסונל)

מנהלת המערך לפסיכולוגיה רפואית: ד"ר עירית חרותי

בבית החולים בילינסון קיימת מרפאה לפסיכולוגיה רפואית שבה ניתן למטופלי בית החולים, לחולים ולפצועים מחוץ לבית החולים ולבני משפחותיהם, טיפול פסיכולוגי פרטני, זוגי ומשפחתי.
בנוסף, השירות ניתן גם לפרסונל בית החולים ולעובדי מערכת הבריאות.

בית החולים בילינסון הינו חלוץ בהפעלת מרפאה לפסיכולוגיה רפואית אשר משרתת את תושבי פתח-תקווה, יישובי בקעת אונו והסביבה, אשר מבקשים לקבל סיוע נפשי להתמודדותם עם מחלתם או עם פגיעתם הגופנית.
המרפאה לפסיכולוגיה רפואית מנוהלת על ידי ד"ר עירית חרותי, פסיכולוגית רפואית ושיקומית בכירה, ומנהלת המערך לפסיכולוגיה של בית החולים. צוות המטפלים כולל את הפסיכולוגים של בית החולים, המתמחים במגוון שיטות טיפול, כגון: טיפול קוגניטיבי-התנהגותי, טיפול פסיכו-דינאמי קצר וארוך מועד.

המרפאה מעניקה טיפול פסיכולוגי לחולים ולבני משפחותיהם, המתמודדים עם מחלות ופגיעות גופניות שונות, כגון: מחלות מעי דלקתיות, סרטן, מחלות לב, סוכרת ועוד, והחווים בעקבותיהן מצוקה נפשית מובחנת מסוג חרדות, שינויים בולטים במצב הרוח, קושי להיענות לטיפול הרפואי, קשיים בתקשורת עם הסביבה (המשפחתית, החברתית, הרפואית), ותחושה כללית של דחק (Stress) ואובדן.

הטיפול הפסיכולוגי במרפאה נותן מענה לתהליכים קצרי מועד כמו גם לכאלו הדורשים התערבות ממושכת יותר. בנוסף, פונה הטיפול הפסיכולוגי-רפואי לעבר העצמת משאבי ההתמודדות של החולה ומשפחתו, אם באמצעות בניית חוסן פנימי (מערכת החיסון הנפשית שלנו מפני מצוקה ולחץ) ואם בקידום ההתנהגות הבריאותית של החולה (פעילות גופנית, תזונה, יצירת שגרת חיים תומכת החלמה).

שירות פסיכולוגי רפואי לפרסונל בית החולים ולעובדי מערכת הבריאות
לאור ניסיוננו המצטבר בבית החולים, ובהמשך למחקרים עדכניים, עלתה המודעות לצורך של עובדי מערכות הבריאות בקבלת תמיכה פסיכולוגית. לאורך השנים אנו נקראים להתערבויות פסיכולוגיות בצוותים, ונתקלים פעמים רבות בעובדים המרגישים שחוקים ומתקשים להתמודד רגשית עם המצבים שזימנה להם עבודתם. בנוסף אנו נפגשים עם עובדים שבעצמם מתמודדים עם מחלה ו/או פגיעה גופנית, אשר מבקשים לשפר את התמודדותם עם הפגיעה ולהבטיח את השיבה לתפקוד. צוות המרפאה לפסיכולוגיה רפואית מיומן וזמין עבורכם.
חשוב לציין שכל תכני הטיפול הינם חסויים ואינם ניתנים להעברה לשום גורם בבית החולים או מחוצה לו אלא בהסכמת החולה.

המרפאה פועלת בימים א'-ה', בתיאום מראש.  אורך כל מפגש טיפולי הינו כ-50 דקות.
לאחר שיחת ההיכרות עם החולה הנמשכת בממוצע כשני מפגשים, קובע הפסיכולוג יחד עם המטופל את דרך הטיפול המתאימה לו ביותר.

השירות כרוך בתשלום:
290 ₪ לפגישה לציבור הרחב.
260 ₪ לפגישה - לפרסונל בתי החולים בילינסון והשרון ולעובדי מערכת הבריאות.

לקביעת תורים: ד"ר עירית חרותי, מנהלת המערך, irithe@clalit.org.il