כללית און-ליין
עור ומין
זימון תור פנייה ליחידה

דרכי התקשרות

טלפון: 03-9377431
פקס:  03-7139031  

ימים ושעות פעילות

ימים א'-ה' בשעות 14:30-07:00
ימים ג', ה' בשעות 17:00-15:00
יום ו' בשעות 12:00-06:00

כיצד מגיעים למכון

​בניין דיאליזה/גנטיקה, קומת הכניסה

מכון לפוטותרפיה

מכון לפוטותרפיה

על המכון:

פוטותרפיה משמעותה טיפול (תרפיה) באור (פוטו). קיימים מספר סוגי מנורות הפולטות קרני אור באורכי גל שונים, כך שניתן להתאים לכל מטופל את הטיפול הספציפי הנדרש למצב העורי ממנו הוא סובל. עיקר השימוש נעשה במנורות הפולטות קרינה מסוג של קרינה על סגולה מסוג B (UVB) ומסוג A (UVA).

בנוסף לטיפול כל גופי קיימות גם מנורות מיוחדות לטיפול במחלות עור ממוקמות לאזורי גוף ספציפיים (לדוגמא: כפות ידיים, כפות רגלים) מבלי צורך לחשוף אזורי עור לא מעורבים בגוף לקרינה.

סוגי הטיפולים הניתנים במכון פוטותרפיה במרכז רפואי רבין, וההתוויות השכיחות להם:

  1. קרינה על סגולה (Ultra-Violet=UV) - קרינה אשר באופן טבעי מופקת על ידי השמש ועוברת את שכבת האוזון. במכון לפוטותרפיה ובמרכז לאשפוז יום קיימים מכשירים המפיקים קרינה זו באופן מלאכותי לצורך טיפולים רפואיים. המכשירים המתקדמים הקיימים מאפשרים הפקת קרינה זו בטווח של אורך גל מצומצם וכך מתאפשרת הגברת יעילות הטיפול במקביל לצמצום תופעות לוואי אפשריות.
    1. קרינה על סגולה מסוג B (UVB) - ההתוויות השכיחות לטיפול זה כוללות: פסוריאזיס, דרמטיטיס אטופית (אסטמה של העור), לימפומה של העור, ויטיליגו וגרד.
    2. קרינה על סגולית מסוג  A(UVA) - הטיפול משולב עם תרופה בשםPsoralen , ומכונה PUVA. התרופה ניתנת בבליעה או בהשריית האיבר המטופל בתמיסה המכילה את ה-Psoralen. הההתוויות השכיחות לטיפול זה כוללות: לימפומה של העור מסוג של תאי T, פסוריאזיס של כפות הידיים והרגלים.


במכון לפוטותרפיה מגוון מכשירים לטיפולי פוטותרפיה.

מכשירי הפוטותרפיה משמשים גם לאבחון עבור מטופלים הסובלים ממחלות עור שנגרמות ע׳׳י חשיפה לאור השמש (פוטודרמטוזות). במסגרת המרפאה, החולים עוברים בירור שכולל בדיקה ע׳׳י רופא, תבחיני אור, ביופסיות עור ולקיחת דגימות דם, בהתאם לנדרש בחולה ספציפי.

צוות המכון


מנהלי יחידות ושירותים:
ד"ר לב פבלובסקי - מנהל השירות לפסוריאזיס ופוטותרפיה.

מנהלי יחידות ושירותים:
ד"ר אסי לוי - מנהל שירות הלייזר ואחראי מרפאת פוטודרמטוזות

אחיות:
עדה שטיינר
דרורי בסינו
עדנה כהן