כללית און-ליין
עור ומין
זימון תורים צור קשר

דרכי התקשרות

​טלפון:
מוקד זימון תורים - 03-9376666

ימים ושעות פעילות

​ימי ג' בשעות 13:00-08:00

כיצד מגיעים למרפאה

​בניין גנטיקה/דיאליזה, קומת הכניסה

מרפאת הידרדניטיס סופורטיבה

אחראית המרפאה: ד"ר שני שרמן ברגמן

​המרפאת הגדולה ביותר של קופת חולים כללית לטיפול בהידראדניטיס סופורטיבה בניהול רופא עור, עם שיתוף פעולה מולטי-דיסציפלינרי הכולל מחלקות כירורגיה פלסטית, כירורגיה כללית, אנדוקרינולוגיה, מרפאה בריאטרית ועוד.
הידראדניטיס סופורטיבה (Hidradenititis Suppurativa) היא מחלה דלקתית כרונית המערבת לרב אזורי בתי שחי, מפשעות וגניטליה, שהינם אזורים עשירים בבלוטות זיעה אפוקריניות. מדובר במחלה לא נדירה ששכיחותה המדווחת בישראל היא של 0.1% (אם כי קיים תת-אבחון והסברה היא כי השכיחות האמתית גבוהה יותר). המחלה מתחילה לרוב לאחר גיל ההתבגרות, שכיחה יותר בנשים ומתאפיינת בהופעה של נגעים דלקתיים (נודולים ואבססים), שבהמשך עשויים להצטלק ולהתפתח לסינוסים מפרישי מוגלה. סיבה מכרעת להתקדמות המחלה היא עיכוב באבחון, שהינו שבע שנים בממוצע. אבחון מדויק ומהיר והתאמת טיפול מבוסס-עדויות (EBM) הינם חיוניים במניעת החמרת המחלה והופעת סיבוכים.
במרפאת הידרדניטיס סופורטיבה מושם דגש רב על האספקטים האבחוניים של המחלה, כולל שימוש באולטרסאונד, להדגמה מדויקת של הנגעים ולצורך שיפור הטיפול. לצד הטיפול התרופתי והניתוחי המותאם למטופל בהתאם לחומרת מחלתו, המפגש עם רופאי המרפאה כולל הסברים על שינוי אורחות חיים, טיפול בכאב, והתייחסות לאספקטים הפסיכולוגיים ותחלואה נלווית.
במרפאה נערכים מחקרים קליניים ביוזמת הרופאים המטפלים, חלקם כבר פורסמו בעיתונים מדעיים מובילים. בנוסף, המרפאה משתתפת במחקרים רב-מרכזיים בעולם, ביוזמת חברות תרופות, המאפשרים שילוב טיפולים תרופתיים חדשניים.
מחקרים פעילים:
• אפידמיולוגיה של הידרדניטיס סופורטיבה
• מיקרוביולוגיה של נגעי הידרדניטיס סופורטיבה
• חקר הפריון בגברים עם הידרדניטיס סופורטיבה

צוות המרפאה

אחראית המרפאה:
ד"ר שני שרמן ברגמן