כללית און-ליין
עור ומין
זימון תור פנייה ליחידה

דרכי התקשרות

מוקד לזימון תורים: 03-9376666
יום א' בשעות 19:00-08:00
ימים ב'-ה' בשעות 17:00-08:00

ימים ושעות פעילות

​יום ג' בשעות 13:00-08:00

כיצד מגיעים למרפאה

​בניין דיאליזה/גנטיקה, קומת הכניסה

מרפאת מחלות שיער וקרקפת

על המרפאה:

​מקדמת דנא ידועה חשיבות השיער כסמן של יופי, בריאות ואנרגיה. הטיפול במחלות שיער וקרקפת דורש התמקצעות, התמקדות והתמחות ספציפית. מחלות שיער וקרקפת נפוצות בנשים ובגברים ויכולות להופיע בכל גיל. פעמים רבות יש חשיבות באבחון ובטיפול מהירים כדי למנוע התקרחות צלקתית בלתי הפיכה של הקרקפת.
במרפאת השיער אנו משתמשים בדרמוסקופיה ככלי לאבחון ולמעקב באמצעות צילומים במידת הצורך. שימוש בדרמוסקופיה מסייע לבחור מיקום לביצוע ביופסיית עור במידת הצורך, כדי שיעילותה תהייה מרבית, משמש ככלי למעקב אובייקטיבי אחרי תגובה לטיפול והנחייה מדוייקת למטופל על המשך טיפול. במידה ויש צורך רפואי בביופסיית עור מהקרקפת, היא מבוצעת ביום הביקור ללא צורך בקביעת תור נוסף, כי אנו רואים חשיבות רבה במתן מענה מהיר למטופל, עם אפשרות לטפל בצורה מדוייקת ומקצועית.

חלק ממחלות השיער והקרקפת מטופלות על ידי זריקות המכילות סטרואידים. טיפול זה מתבצע על ידי צוות האחיות במרפאתנו, שהן בעלות ניסיון רב בטיפול זה.
אבחנות נפוצות של נשירת שיער לא צלקתית, כמו נשירת שיער נשית וגברית, מטופלות במרפאתנו לפי הפרוטוקולים העדכניים ביותר בספרות הרפואית. מחלות שיער צלקתיות המערבות את הקרקפת, כגון ליכן פלנופילאריס, זאבת (לופוס), פוליקוליטיס דקלבנס ודיסקטינג פוליקוליטיס - מטופלות במרפאה על ידי צוות בעל ניסיון רב בתחום.

האחראית על מרפאת השיער היא ד"ר הלנה מרטינז, רופאת עור מנוסה, בעלת רקע של לימודי דרמטופתולוגיה באחד המוסדות המובילים בארצות הברית, ובעלת הדיפלומה הבינלאומית בדרמוסקופיה מטעם אוניברסיטת גראץ (אוסטריה).