כללית און-ליין
ריאות

​יחידות ומרפאות במכון ריאות

שירותי מרפאה

במרפאת החוץ מבקרים מדי שנה למעלה מ-12,000 מטופלים עם מחלות שונות כגון אסתמה, COPD, פיברוזיס ריאתי, וכו'.

יחידות ומרפאות

ברונכוסקופיה

ביחידת הברונכוסקופיה נלקחות דגימות מהריאה ומבוצעות בדיקות חודרניות בתוך עץ הסמפונות. במסגרת זו נעשות שטיפות מהריאה לזיהוי חיידקים ומזהמים שונים, נלקחות ביופסיות עם מכשיר אופטי, מבוצעות פתיחות של דרכי האוויר באמצעות מכשיר לייזר או מתבצעות הקרנות תוך סימפוניות (ברכיתרפיה) או באמצעות בלונים מיוחדים. בנוסף, מוחדרים תומכנים תוך סימפוניים (סטנטים) להרחבת דרכי הנשימה בחולים עם גידולים ריאתיים. כמו-כן, מתבצעות ביופסיות חודרניות באמצעות מחטים דרך העור. 

ברונכוסקופיה

אשפוז יום

במסגרת אשפוז יום מטופלים מדי יום חולים נשימתיים באינהלציות, תכשירים תוך ורידיים להקלת מחלתם, מבוצעים ניקורים של נוזל פלאורלי, וביופסיות של קרום הריאה.

אשפוז יום

מעבדה לתפקודי ריאה ומאמץ לב-ריאה

במסגרת המעבדה לתפקודי ריאה נבדקים נפחי הריאות של חולים במחלות שונות, רמות החמצן והגזים בדם, ומאובחנות המחלות השונות הפוגעות בריאה.
בתוך המעבדה מערכת משוכללת לבדיקת תפקודי לב-ריאות במאמץ הקובעת את יכולת העמידה במאמץ בחולים עם מחלות ריאה קשות. הבדיקה מבוצעת גם לספורטאים, להערכת כושרם הגופני.

מעבדה לתפקודי ריאה ומאמץ לב-ריאה

יחידה להשתלות ריאה

במסגרת המכון מטופלים חולים עם מחלות ריאה סופניות הזקוקים להשתלת ריאה. במכון הריאות מתבצעת הערכה והכנה לקראת ההשתלה ומעקב לאחר ההשתלה, תוך שיתוף פעולה הדוק עם המחלקה לניתוחי חזה ולב.
צוות מרכז רפואי רבין כולל מנתחים ורופאי ריאה שהתמחו בשטח ההשתלות במרכזים הטובים ביותר בחו''ל ומיישם את הידע שלו במתן מזור למושתלי הריאה בארץ.

יחידה לשיקום חולי ריאות

לצורך פעילות שיקומית אינטנסיבית לחולי ריאות קשים מבוצעת פעילות בקבוצות של חולים שכוללת פעולות אירוביות תחת השגחה של פיזיותרפיסט ופיזיולוג של הנשימה. מערכת זו כוללת עבודה בתחנות עם מגוון של מכשירים נשימתיים. כמו-כן נמצאת אחות ביחידה בכל זמן נתון המלווה את החולים מקרוב.

מערכת לבדיקות שינה

מערכת לבדיקות שינה ואבחון הפרעות נשימה בשינה. אחת הסיבות החשובות לאי ספיקה נשימתית וחוסר חמצן הינה תסמונת דום נשימה בשינה. מערכת זו מגלה ומאבחנת חולים רבים במחלה זו.

מערכת לבדיקות שינה

מרפאת יתר לחץ דם ריאתי:

במכון הריאות מטופלים המספר הרב ביותר של חולים הסובלים מיתר לחץ דם ריאתי עורקי בישראל. הם מטופלים במסגרת מרפאה ייחודית המרכזת את הטיפול בחולים המורכבים הללו.