כללית שלי
נשים

לידה

 • לידת תאומים

  לידת תאומים

  בבית חולים לנשים בבילינסון מתרחשות קרוב ל- 9,000 לידות בשנה מתוכן כ- 240 לידות תאומים, כך שבמשך השנים צברנו ניסיון רב בניהול לידות אלה.

 • חשיבות ההנקה

  חשיבות ההנקה

  חשיבות הנקת התינוק לאחר הלידה היא בעלת משמעות הן לתינוק והן לאמא ומעוגנת במחקרים רבים בינלאומיים. השאיפה של ארגון הבריאות הלאומי, משרד הבריאות, מיילדות בית חולים בילינסון ויועצות הנקה בבילינסון היא שאחוז הנשים המיניקות ילך ויגדל.

 • שיטת "הקנגורו" בהרגעת תינוקות

  שיטת "הקנגורו" בהרגעת תינוקות

  Skin to skin, הקרויה גם שיטת "הקנגורו" שעיקרה מגע בין עור ההורה לעור היילוד על ידי הנחתו על גופו של ההורה, מפחיתה תחלואה של פגים ויילודים במשקל נמוך ומשפרת את הישרדותם. השיטה תורמת גם לבריאותם של יילודים שנולדו במועד ובמשקל תקין.

 • פעם ניתוח קיסרי, תמיד ניתוח קיסרי - האמנם?

  פעם ניתוח קיסרי, תמיד ניתוח קיסרי - האמנם?

  מעקב הריון מסודר, מוכנות נפשית להצלחה, הכנה מוקדמת ובחירה נכונה של המקרה, מאפשרים בהחלט ללדת בלידה וגינלית גם לאחר לידה קיסרית קודמת. ד"ר רוני חן, מנהל חדר לידה, מיון יולדות ומחלקות היולדות בבי"ח לנשים בבילינסון, מסביר איך גורמים לזה לקרות

 • עיסוי פרינאום להקלה על הלידה - בשלב ההכנה ללידה וגם במהלכה
 • ניתוח קיסרי טבעי – חווית לידה בטנית

  ניתוח קיסרי טבעי – חווית לידה בטנית

  במסגרת ניתוח קיסרי ייחודי המוצע בבית חולים לנשים בבילינסון, המכונה "חווית לידה בטנית", או "ניתוח קיסרי טבעי", מתאפשר ליולדת לצפות בהוצאת התינוק, לחבק ולהחזיק אותו ואף להניק אותו בסמוך ללידה, בדומה ללידה נרתיקית ("רגילה").

 • השראת לידה, זירוז ומה שביניהם

  השראת לידה, זירוז ומה שביניהם

  לידה היא אחת החוויות המרגשות ביותר שעוברת האשה. עם זאת, החשש מהלא נודע והפחד מהכאבים וממהלך הלידה עלול להפחיד חלק מהנשים. יש כאלה העוברות את הלידה ללא כאבים ותוך זמן קצר ויש המתארות צירים ארוכים וכואבים במשך שעות ארוכות.

 • יחסי מין לאחר לידה

  יחסי מין לאחר לידה

  התקופה שלאחר הלידה מאופיינת בהתרגשות גדולה ובשינויים רבים שנכנסו לחיים בן ליל. בתוך כל התמורות, מבקשים בני הזוג לחזור לשגרה, ושגרה זו כוללת כמובן גם יחסי מין.

 • ככה זה שיש שניים: כך תתכוננו להגעת התאומים הביתה מבית החולים

  ככה זה שיש שניים: כך תתכוננו להגעת התאומים הביתה מבית החולים

  כולם מסכימים על כך שהגעתו של תינוק חדש הביתה הופכת את סדר היום, משפיעה על הזוגיות ולפעמים משנה מקצה לקצה את חייהם של ההורים. וכשמדובר בשני עוללים רכים וקטנטנים שמצטרפים למשפחה בן לילה, החיים, איך לומר, מתהפכים כפליים.

 • סבלנות, שינה ותמיכה: עצות ליולדת הטריה

  סבלנות, שינה ותמיכה: עצות ליולדת הטריה

  תשעה חודשים את מתכוננת ללידה, מדברת עם העובר, משתתפת בקורס הכנה ובונה תוכנית לידה, אבל מה קורה אחרי שהתינוק נולד? איך מתגברים על הכאבים ומה זה "בייבי-בלוז"?

 1. 1
 2. 2