כללית שלי
מערך המעבדות
זימון תור צור קשר

דרכי התקשרות

טלפון מנהל: 03-9376541
מעבדה:    03-9376537/8
פקס:           03-9376534

ימים ושעות פעילות

קבלת דגימות דם ושתן בימים א'–ה' בשעות 15:00-08:00
וביום ו' בשעות 11:00-08:00 (לשירותIVF ולבדיקת קורטיזול דחופה, במדור האנדוקרינולוגיה בלבד).

כיצד מגיעים למעבדה

המעבדה לאנדוקרינולוגיה: בניין גור שאשא, קומה 5.
המדור ללחץ דם: בניין רקנאטי, קומה 2.5 בתוך המכון ליתר לחץ דם ומחלות כליה.

המעבדה לאנדוקרינולוגיה - בילינסון

מ"מ מנהל המעבדה: גב' שריתה זימבקרנופף טיקר

על המעבדה

המעבדה מורכבת משלושה מדורים: אנדוקרינולוגיה, לחץ דם ומחלות כליה ותפקודי תירואיד (איזוטופים) וצוותה מונה 7 עובדים ומזכירה.
המעבדה מבצעת  כ-11,500 בדיקות שגרתיות ומיוחדות מידי חודש, במגוון של 52 סוגי בדיקות, בתחומי האנדוקרינולוגיה, סמני סרטן, נפרולוגיה וויטמינים והיא משרתת את מחלקות האשפוז, מרפאות החוץ והמכונים של בית החולים בילינסון.
בדיקות מורכבות מבוצעות גם עבור מחוזות שירותי בריאות כללית, קופות חולים ובתי חולים אחרים.
המעבדה מתועדת לתקן 9001 ISO, למתן שירותי מעבדה בתחומי האנדוקרינולוגיה, סמני סרטן ונפרולוגיה.

הבדיקות מבוצעות באמצעות מכשור אוטומטי המבוסס על enzyme immunoassay תחרותי ולא תחרותי ובשיטות ידניות המבוססות על radioimmunoassay ו-ELISA, עם וללא תהליכי מיצוי הדגימות. במדור מעבדת לחץ דם בה נעשה שימוש במיקרוסקופיה, בספקטרופוטומטריה וב-ELISA.

אנדוקרינולוגיה
הבדיקות בתחום האנדוקרינולוגיה כוללות בדיקות דם לאבחון ולמעקב בעיות פוריות (אסטרדיול, פרוגסטרון, פרולקטין, טסטוסטרון כללי וזמין ובדיקת היריון), בדיקת תפקודי בלוטת המגן, מדידת הורמונים הבודקים את תקינות ציר ההיפופיזה/אדרנל, וקביעת רמת PTH לצורך אבחון הפרעות ברמות הסידן בדם, כמו כן מבוצע ניטור תוך ניתוחי של PTH בעת ניתוחי יותרת התריס. בנוסף, מבוצע מעקב אחר סמני עצם (CTX , P1NP).

סמני סרטן
הבדיקות בתחום סמני הסרטן כוללות מגוון רחב של סמנים למעקב ולניטור טיפול בסרטן כרכשת, כבד, אשכים, ערמונית, שד, שחלה, לבלב, בלוטת התריס, בלוטת יותרת הכליה ותסמונות של סרטן אנדוקריני תורשתי וגידולים נוירואנדוקרינים.

ויטמינים
במעבדה מתבצעות בדיקות של: רמת ויטמין B12, הנחוץ ליצירת תאי דם ולתקינות מערכת העצבים, ונגזרות של ויטמין D : 25 הידרוקסי ויטמין D, ו-1,25 דיהידרוקסי ויטמין D המסייעים להומיאוסטזיס של משק הסידן והזרחן בגוף.

נפרולוגיה
מעבדת לחץ דם ממוקמת במכון ללחץ דם ולמחלות כליה. המעבדה מבצעת מגוון בדיקות דם ושתן עבור המכון, מחלקות בית החולים ובדיקות מיוחדות לגורמי חוץ, לאבחון ולטיפול בחולי כליה: בחולי כליה סוכרתיים, במושתלי כליה ובחולים עם יתר לחץ דם (מיקרוסקופיה של שתן, קריאטינין, מיקרואלבומין, ציסטין,  GFR וכו') וכן בדיקות רנין ו-ACE.
 

פעילות אקדמית ומחקרית

המעבדה משתפת פעולה עם המכון לאנדוקרינולוגיה בראשות פרופ' אילן שמעון ועם המערך לנפרולוגיה וליתר לחץ דם בראשות פרופ' אברי שניאק - בעבודות מחקר בתחום האנדוקרינולוגיה, בתחום הנפרופתיה הסוכרתית, ובתחום השפעת השמנת היתר על תפקודי הכליה בגברים ובנשים. בנוסף, מבוצע מחקר בשיתוף עם מחלקת נשים, היחידה לרפואת אם ועובר (היריון בסיכון גבוה(, בנושא השפעת מתן אספירין על תסמיני רעלת היריון (בדיקת Placental associated Plasma Protein A ו–Placental Growth Factor).