כללית און-ליין
קרדיולוגיה
זימון תור פנייה ליחידה

דרכי התקשרות

מס' טלפון:
03-9377272 (מענה טלפוני עד השעה 12:00)
מס' פקס:
03-9377285

דואר אלקטרוני:
astelb@clalit.org.il

תהליך קביעת תור:
לקביעת תור לבדיקות מיפויי לב, CT ו- MRI של הלב יש לשלוח מכתב הפניה לזימון תורים לפקס: 03-9372780 או להתקשר למוקד זימון תורים, בטל: 03-9376666.

ימים ושעות פעילות

​ב', ד', ה': 15:00-07:00;

מסירת מידע למטופל
:
תשובות למטופלים נמסרות בדואר לכתובת המטופל עד 10 ימים מיום הבדיקה.

כיצד מגיעים ליחידה

​בילינסון - בניין מרפאות חוץ, קומה 2, במכון לרפואה גרעינית

היחידה לקרדיולוגיה גרעינית (מיפויי לב) ודימות הלב - בילינסון

מנהל היחידה: ד"ר אשרף חמדאן

היחידה לקרדיולוגיה גרעינית (מיפויי לב) ודימות הלב - בילינסון

היחידה לקרדיולוגיה גרעינית בבית החולים בילינסון עוסקת במיפויי לב. מדובר בבדיקה המבוצעת במטופלים עם חשד למחלה כלילית או חולים עם מחלה כלילית ידועה שמטרתה לבחון את אספקת הדם לשריר הלב בתנאי מאמץ ומנוחה. 
היחידה למיפויי לב במרכז רפואי רבין היא מהמובילות בישראל ובעולם. בכל שנה מבוצעים במסגרתה יותר מ-5,000 מיפויי לב, כולל בדיקות לצורך הערכת תפקוד חדר שמאל וימין First) pass/MUGA ). בעזרת טכנולוגיה מתקדמת במהלך האבחון נחשף המטופל לקרינה נמוכה יותר וזוכה לרמת דיוק גבוהה יותר.

חדשנות

  • מרבית הבדיקות (מעל 95%) מבוצעות ע"י שימוש באיזוטוב "MIBI" אשר חושף את הנבדקים לרמת קרינה נמוכה בהרבה בהשוואה לאיזוטופים אחרים. בנוסף לכך השימוש ב MIBI משפר משמעותית את הרזולוציה ואת איכות הבדיקה.
  • במהלך השנה האחרונה הוחל השימוש במיפוי לב לצורך אבחון ואפיון מטופלים עם חשד למחלת Amyloidosis או במטופלים עם Amlyloidosis ידועה. תוצאות הבדיקה חשובות לצורך בניית תכנית טיפולית ע"י היחידה לקרדיו-אונקולוגיה בב"ח בילינסון.

רפואה מותאמת אישית

היחידה לקרדיולוגיה גרעינית מעניקה למטופל ראייה כוללת ומערכתית. בעזרת האבחון המדויק, שמתאפשר הודות לטכנולוגיה המתקדמת ביותר, ניתן להתאים לכל נבדק תכנית פעולה אישית. היתרון הגדול ברפואה מסוג זה הוא רמת הדיוק בטיפול, שמגדיל את סיכויי הצלחתו באופן ניכר.
במסגרת הראייה הטיפולית הרחבה מקיימים רופאי היחידה שיתוף פעולה הדוק עם שאר היחידות במערך הקרדיולוגיה ובמערכים הנוספים בבית החולים, כל זאת כדי להבטיח לנבדק את הטיפול הטוב ביותר ולמנוע ממנו "ליפול בין הכיסאות". הצוות של היחידה לקרדיולוגיה גרעינית מבצע בדיקות הדמיה נוספות כולל בדיקות  CT ו  MRI של הלב שמטרתן לתת מענה מעמיק למטופלים עם בעיות מורכבות הדורשות ראיה רב תחומית ומערכתית לצורך אבחון מדויק ומותאם אישית.

מחקר

היחידה למיפויי לב ודימות של הלב במרכז הרפואי "רבין" מתנהלת פעילות ענפה בנושאי הוראה, מחקר ופיתוח בנוסף להכשרת רופאים קרדיולוגים בתחום מיפויי לב, סיטי ו MRI של הלב. המכון מסונף לפקולטה לרפואה ע"ש "סאקלר" ומוכר ע"י המועצה המדעית כיחידה להכשרת קרדיולוגים בתחום הדמית הלב. היחידה מקיימת הוראת סטודנטים לרפואה של הפקולטה לרפואה, מכשירה מתמחים בקרדיולוגיה בנוסף למחקר בנושאים הקשורים למחלות לב וכלי דם. המחקרים מתנהלים תוך כדי הדרכת מתמחים למחקר ותחת פיקוח ובקרה של ועדת הלסינקי של המרכז הרפואי רבין.

לחוברת מידע על מיפויי לב לחץ כאן

 צוות היחידה


מנהל היחידה:
ד"ר אשרף חמדאן
רופאים בכירים:
ד"ר אלחנדו סולודקי
ד"ר ישראל מץ

טכנאים:
ויסאם דעאדלה
דורון בלזר

מזכירות המכון לרפואה גרעינית:
אסטל בלחסן