כללית שלי
יחידות פארא-רפואיות
זימון תור צור קשר

דרכי התקשרות

מס' טלפון: 03-9372319/775   
מס' פקס:         03-9372297 
דואר אלקטרוני:
rachelyam@clalit.org.il   

אופן הפנייה:
מכתב מרופא מטפל + טופס 17

תהליך קביעת תור:
ישירות דרך המזכירות: 03-9372319

ימים ושעות פעילות

​ימים א' - ה' בשעות 15:00-07:00

כיצד מגיעים למכון

​אגף א`, קומת מרתף

מכון לפיזיותרפיה - השרון

מנהלת המכון: רחל ימין-ארביב

על המכון

המחלקה לפיזיותרפיה בביה''ח השרון כוללת 10 אנשי צוות ומזכירה. רחל ימין- ארביב עומדת מאז ינואר 2000 בראש המחלקה. המחלקה מספקת שירותי פיזיותרפיה לחולים המאושפזים ביחידות, ובמחלקות שונות של בתי החולים. המכון מספק שירותים גם למטופלים ניידים ,ומעניק טיפול פיזיותרפי לחולים המשתחררים לאחר ניתוחים או אישפוז במחלקות.

המחלקה לפיזיותרפיה זכתה להכרה בקרב קהילת הפיזיותרפיה הארצית בזכות המומחיות של אנשי הצוות בתחומים שונים כגון התחום הקרדיו-פולמונורי. לאחרונה, פותחה סדנה ייחודית לשיקום וסטיבולרי המבוססת על שיטה הקיימת באנגליה ובהנחייתו של ד''ר חיימוף. קיים גם שירות לטיפול בנשים לאחר כריתת שד אשר פיתחו בצקת לימפתית של הגף העליון.
במהלך השנה האחרונה אנשי צוות המחלקה עברו השתלמויות מקצועיות בהיקף של כ-1000 שעות. כל ההשתלמויות נועדו לשפר את רמת הטיפול ואת המקצועיות של אנשי הצוות.

פעילות אקדמית ומחקרית  

אנשי צוות המחלקה לפיזיותרפיה משתתפים במשך השנה בהשתלמויות ובקורסים. אנשי הצוות מפרסמים מאמרים בעיתונים בינלאומיים ולאחרונה אף נכתב פרק לספר העוסק בחשיבה קלינית בפיזיותרפיה ואשר עומד יצא  במהלך שנת 2002. מגוון הנושאים אשר נשלחו לפירסום: ייצוב עמוד שידרה מותני, תנועתיות מערכת העצבים במצב של לחץ על חוט השדרה, שיטת מייטלנד בפזיותרפיה. בשנה האחרונה הציגו שני אנשי צוות הרצאות בכנס ארצי של פיזיותרפיסטים. כל איש צוות מציג עבודה במסגרת ישיבות צוות מדי שבוע. פרוייקט בביצוע ובתכנון: 1)פיתוח תוכנית הדרכה לסטודנטים לפיזיותרפיה 2)טיפול בבצקת לאחר ניתוח להחלפת הברך 3)פרוייקט בקרת איכות של סדנת השיקום הוסטיבולרי, והטיפול בבצקת לימפתית 4)שימוש באולטראסאונד במחקר של בעיות במערכת התנועה

צוות המכון


מנהלת המכון:

רחל ימין-ארביב

יחידה לטיפול נמרץ נשימתי:
עתליה אברהם
מנחם שטיין 

מחלקה אורתופדית:
יעלה בן דב
אורן לרנר
מחלקות כירורגיות ופנימיות:
פייר סדאי
יעל ברמן
נועה ורשבסקי

מכון לחולי חוץ:
גבריאל עומר
תמי בקר

רכז הדרכה ומחקר:
ישראל זבולון,

מדריכים קליניים:
אורן לרנר
מנחם שטיין

מזכירות המכון:
ארנונה מיתר