כללית שלי
השתלות איברים

המומחים שלנו מדברים על השתלת ריאות

המומחים שלנו מדברים על השתלות

פרופ' מרדכי (מוטי) קרמר, מנהל מערך ריאות בבילינסון: "לראות חולה שהיה תלוי בחמצן, מרותק למיטה ותלוי בבני משפחתו לביצוע פעולות של תפקוד יומיומי  לפתע קם לתחייה, זורק את החמצן ואת מכשיר האינהלציה, זו השמחה הגדולה ביותר שיכולה להיות לי כרופא. אין זכות גדולה מזו. לפעמים אני מרגיש כמו "אראלה ממפעל הפיס" כשאני מבשר לחולים שנמצא עבורם איבר להשתלה ולא משנה היכן נמצא בארץ או בחו"ל. לכל מקום בעולם אני טס עם רשימת הממתינים כדי שבכל רגע אוכל לתת מענה לקראת ההשתלה."  

 

ד"ר מילטון סאוטה, מנהל מחלקת ניתוחי ריאות במערך ניתוחי לב-חזה בבילינסון: "ההתקדמות שחלה בתחום של פיתוח שיטות חדשות לשימור איברים להשתלה, מאפשרת לנו להשתיל ריאות שבעבר לא היה ניתן להשתיל. בכך, אנו כמשתילים מצליחים לסייע למספר רב יותר של אנשים שזקוקים להשתלה להצלת חייהם. ההצלחות שלנו דומות למרכזי ההשתלות המובילים בעולם ועל כך גאוותנו". 

 

 

ד"ר יורי פייסחוביץ', משתיל בכיר במערך ניתוחי לב-חזה בבילינסון: "כאשר אנו משתילים ריאות בחולה ומביאים אותו ממצב של איכות חיים ירודה לחיים תקינים ולתפקוד מלא בחיק משפחתו ובעצם להצלת חייו, זו ההגדרה המדויקת למונח: "נולד מחדש".