כללית און-ליין
השתלות איברים

המומחים שלנו מדברים על השתלות כבד

המומחים שלנו מדברים על השתלות כבד

ד"ר אביתר נשר, מנהל מחלקת השתלות בבילינסון: "היכולת שלנו כצוות גדול להוציא לפועל במקביל את ניתוח ההנצלה וההשתלה מקצרת את שימור הכבד ומשפרת את התוצאות כך שכ- 90% מהחולים יעברו בהצלחה את ההשתלה".

ד"ר סיגל אייזנר, משתילה בכירה במחלקת השתלות בבילינסון: "השתלת כבד היא פסגת הכירורגיה, אחד הניתוחים המורכבים ביותר ואני גאה להיות אחת מבין 4 כירורגים בעלי מיומנות גבוהה שמבצעים ניתוח זה במחלקת ההשתלות".


ד"ר מריוס בראון, מנהל המכון למחלות כבד: "בשנים האחרונות, חולים רבים מגיעים למצב של צורך בהשתלה בשל החמרה במצב של כבד שומני, שנחשבת למחלת הכבד הנפוצה ביותר בעולם המערבי. כרופא המטפל בחולים שממתינים להשתלה להצלת חייהם, אני מאמין כי הפתרון נמצא במניעה ובשינוי אורחות החיים כגון איזון הסוכרת והפחתה של רמות השומנים בדם, הורדת משקל מיותר והקפדה על פעילות גופנית".

מוחמד חדיג'ה, אח אחראי במחלקת השתלות: "מחלקת ההשתלות היא סוג של "גשר" בין עדות ותרבויות שונות שקיימות בחברה הישראלית. ללא קשר למצב "הסוער" במדינה, אצלנו במחלקה שוכבים יחד, זה לצד זו, בני כל הדתות והעדות, דתיים וחילוניים, אנשים מכל קצוות הארץ ואפילו העולם. כולם מאוחדים סביב הצורך בהשתלה להצלת חייהם. אין זכות גדולה מאשר לסייע לכל אדם באשר הוא לזכות ב"חיים חדשים".