כללית און-ליין
מרפאת מטיילים - בילינסון

חיסונים לחו"ל לנשים בהיריון

​התקופה העדיפה לטיול הינה בטרימסטר השני להיריון, אז הסיכון לעובר המתפתח ולאם ההרה הינו מינימלי. יש לשקול בכובד ראש נסיעה כאשר יש היסטוריה של הפלות ספונטאניות/ היריון מרובה עוברים או היריון בסיכון גבוה. כמו כן, יעדים המצריכים חיסונים מוחלשים, כמו: חיסון לקדחת צהובה, נטילת טיפול מניעתי למחלת המלריה (ארצות אפריקה במיוחד המערבית וחלק ממדינות דרום אמריקה – אזורים מסוימים בברזיל, קולומביה, פרו ובוליביה) אינם מומלצים לנשים בכל שלב בהיריון כיוון שהן אינן יכולות לקבל בבטחה את הטיפול המונע.
עיתוי מתן החיסונים לנשים הרות - עדיף להתחסן בטרימסטר השני או השלישי ולא בתחילת ההיריון, ובכל מקרה אין לקבל חיסונים חיים מוחלשים כדוגמת החיסון כנגד קדחת צהובה.

יש להקפיד במיוחד על היגיינת מים ומזון בזמן טיול כיוון שזיהום מעיים – "שלשול מטיילים" יכול להוליך להתייבשות ואז לסכן את ההיריון עצמו ולא רק את המטופלת.

כדאי להצטייד בתמיסותORS oral rehydrate solution שניתן לקנות בכל בית מרקחת ובזמן המחלה השימוש בה על פי ההנחיות הרשומות מונע התייבשות.
אין להשתמש בתרופות רגילות המומלצות לטיפול בשלשול המטיילים ממשפחת ה"קווילונים" (טרוויד, ציפרוקסין) כיוון שאינן בטוחות לעובר.