כללית און-ליין
אורתופדיה
זימון תור פנייה ליחידה

דרכי התקשרות

מס' טלפון:  03-9372750/20
                      03-9372749  
מס' פקס:       03-9372751

כתובת לשליחת דואר:
היחידה לארתרוסקופיה ורפואת ספורט, מרכז רפואי רבין בי''ח השרון, פ"ת 49372.

אופן הפנייה:
המרפאה משרתת את מבוטחי קופות החולים מכל הארץ וכן נפגעי משרד הביטחון, נפגעי תאונות דרכים וכדומה. על מנת להתקבל לטיפול ביחידה יש לשלוח את מכתב ההפניה מהאורתופד המטפל (ניתן להעביר גם בפקס). במכתב ההפניה יש לפרט את הגיל, סיבת ההפניה, מהות הפגיעה ותיאור קצר של הטיפולים שניתנו.

תהליך קביעת תור:
לקביעת תור חדש: יש לשלוח את מכתב ההפניה מהאורתופד המטפל לפקס' מס': 03-9372751 או בדואר. יש לוודא טלפונית שההפניה התקבלה.
לקביעת תור חוזר: במפגש הראשון נערכת בדיקה מקיפה ועל פיה מחליטים אם יש צורך בהמשך הטיפול השמרני או בניתוח. באותו מפגש מתאמים מועד עתידי לניתוח (אם יש צורך) ומקבלים הנחיות לבדיקות הכנה נוספות שמבצעים בקהילה.

ימים ושעות פעילות

ימי א'-ה' בשעות 15:00-08:00

כיצד מגיעים ליחידה

​אגף ב', קומה 3

כתובת לשליחת דואר: היחידה לארתרוסקופיה ורפואת ספורט, מרכז רפואי רבין בי''ח השרון, פ"ת 49372

השירות לארתרוסקופיה ופגיעות ספורט - השרון

מנהל השירות פרופ' ברק חביב

היחידה לארתרוסקופיה ורפואת ספורט - השרון

​על השירות

השירות מטפל בפניות הכוללות בעיות במפרקי הירך, הברך והכתף. כן מטפל השירות בפציעות ספורט ופגיעות דומות, הנגרמות כתוצאה מתאונות עבודה, תאונות דרכים וכדומה. הרופאים בשירות מומחים בכירורגיה אורתופדית ובמיוחד בשיטות הניתוח הארתרוסקופי (ארתרו-מפרק, סקופ-הסתכלות) וטיפול בפגיעות ספורט. היקף הניתוחים בשירות הוא מהגדולים בארץ.

במסגרת השירות תבוצע אבחנה והמלצה לטיפול שמרני (כגון: פיזיותרפיה, טיפול תרופתי מתאים) או טיפול ניתוחי. הניתוחים הארתרוסקופיים מבוצעים ע''י צוות השירות. בניתוח הארתרוסקופי, מחדירים דרך חתך זעיר לתוך המפרק סיב אופטי המחובר למצלמת וידאו. התמונה מתוך המפרק מועברת למסך (מוניטור). לאחר שנעשתה האבחנה, דרך חתך זעיר נוסף מוחדרים מכשירים כירורגיים וניתן לבצע בשיטה זו גם אבחנה וגם טיפול כירורגי.

ניתוחי הברכיים הם השכיחים ביותר. הניתוחים הארתרוסקופיים, כאשר הם משולבים עם ניתוחים פתוחים, מאפשרים טיפול בנזקים במניסקוס, בסחוס, ברצועות הברך, בפגיעות בפיקת הברך ובציר הברך.
ניתוחי כתפיים ארתרוסקופיים מאפשרים טיפול בפריקות כתף, קרעים בגידים, ונזקים בסחוס. במידת הצורך משלבים אותם עם ניתוחים פתוחים.
ניתוחים במפרק הירך כוללים בעיקר טיפול בתסמונת צביטה וקרעי לברום.

פעילות אקדמית ומחקרית

הרופאים עובדים בשיתוף עם אוניברסיטת תל-אביב ומקיימים גם הוראה והדרכה למתמחים, משתלמים וסטודנטים.

הכנה לפרוצדורות נבחרות

לפני מועד הניתוח מתקיימת בדיקה ע''י רופא מרדים במסגרת השירות הטרום-ניתוחי. הניתוחים מבוצעים בחדר ניתוח ייעודי, המצויד במיטב המכשור החדיש. הניתוחים מבוצעים בהרדמה כללית או אזורית, ע''פ שיקולי סוג הניתוח ותועלת החולה, על סמך הערכה רפואית. רוב הניתוחים הם על בסיס אמבולטורי, קרי החולה משוחרר לביתו ביום הניתוח. במקרים מורכבים, או על פי צורך, החולים מאושפזים במחלקה האורתופדית (באותו בניין) להמשך טיפול והשגחה. לאחר הניתוח ממשיכים בביקורת במסגרת השירות לפי הצורך.

צוות השירות


מנהל השירות:
פרופ' ברק חביב

רופאים בכירים: 

ד"ר לי יערי
ד"ר מוחמד כתאנה

אח אחראי: 
ישראל שטרן

מזכירות היחידה: 
דנה גולן