כללית און-ליין
מחלקת השתלות איברים

מידעון למתאשפז/ת במחלקת השתלות בקמפוס בילינסון

​מידע כללי:

עם אשפוזך במחלקתנו, ברצוננו למסור לך ולבני משפחתך מידע על המחלקה ונהליה. אנו מקווים שמידעון זה ייתן מענה לכל שאלותיך. צוות המחלקה ישמח לענות לכל שאלה בכל שעה.

מנהל המחלקה: ד"ר אביתר נשר.

אח אחראי: מוחמד חדיג'ה.

צוות המחלקה: רופאים כירורגים, רופאים נפרולוגים, עובדת סוציאלית,
פסיכיאטרית (לפי הצורך), אחיות מיומנות בנושא ההשתלות, כוחות עזר, מזכירות, סטודנטיות לסיעוד, דיאטנית ופיזיותרפיסטית מגיעות מדי יום למחלקה.

מיקום המחלקה: מחלקת השתלות נמצאת בקומה החמישית במגדל האשפוז ע"ש גור שאשא, הכניסה דרך המחלקה כירורגית א'.
בגלל אופי המחלקה יש דלת זכוכית נעולה. לחיצה בפעמון על הקיר בצד ימין יפעיל זמזום בתחנת האחיות והמזכירה. לדלת יש מנגנון השהייה הפועל רק לאחר
כ-1/2 דקה, בשעות הערב יתכן עיכוב בפתיחה באם האחיות מטפלות באותו זמן בחולים, גם אם האחיות עסוקות הן תשמענה את הזמזום ומיד כשיתפנו יפתחו עבורך את הדלת.

מידע על המחלקה: מחלקת השתלות נפתחה בקמפוס בילינסון בשנת 1980 ומאז בוצעו בה כ-3000 השתלות כליה וכ-250 השתלות כבד הן מתורמים חיים והן מתורמים מהמת, וכן השתלות לבלב. במחלקה מתבצעת הערכה למועמד לתרומת כליה או אונת כבד ובנוסף כל מועמד להשתלת כבד מתאשפז במחלקה למשך
 כ-3 ימים לביצוע הערכה רפואית ופסיכו סוציאלית לפני ההשתלה.
במחלקה מאושפזים גם חולים שעברו השתלה הסובלים מסיבוך הקשור להשתלה עצמה או לטיפול התרופתי. כמו כן, מתבצעים במחלקה ניתוחים של כבד דרכי מרה.

סדר יום במחלקה:
משעה 07:30 ועד לשעה 09:00 בערך (בהתאם לעומס) טיפול אישי: החלפת תחבושות, הורדה מהמיטה, רחצה לזקוקים לעזרה וכו'.

זמני ארוחות:
ארוחת בוקר  08:00-09:00
ארוחת צהריים 12:00-13:00
ארוחת ערב     18:00-19:00
*ניתן לבקש כוס שתיה בכל עת. לחולים עצמאיים ולמשפחות קיימת אפשרות להכנת שתיה חמה או קרה בפינת השתייה. בפינה זו יש מקרר לשימושכם. נא הקפידו לזרוק מוצרים פגי תוקף ולהוציא מצרכים השייכים לכם בעת השחרור לביתכם. כמו כן, יש טלוויזיה.

ביקור רופאים: בין השעות 09:00-11:00. בשעת הביקור אנו מבקשים שלא יהיו אורחים במחלקה למען פרטיות החולים. תודה מראש על שיתוף הפעולה.

קבלת מידע רפואי: חדרי הרופאים נמצאים בהמשך לחדרי המחלקה. ניתן לקבל מידע בין השעות 15:00-16:00.

ביקורי אורחים: בגלל האופי המיוחד של המחלקה, סוג החולים ורגישותם להידבק במחלות זיהומיות, יש להימנע מביקורי ילדים במחלקה (במקרים מיוחדים לתאם עם האח האחראי או סגניתו). שעות הביקור מתחילים בגמר ביקור הרופאים והטיפולים שנעשים ע"י הרופאים. בעת הטיפול במטופל נבקש שלא יהיו מבקרים בחדר.
משעה 11:00-21:00 . בשעות הלילה נשארים רק באישור מיוחד.

דברי ערך: המחלקה אינה אחראית על חפצי הערך, אי לכך רצוי לא להגיע לאשפוז עם חפצי ערך. ניתן להפקידם בכספת במשרד הקבלה ולקחתם עם השחרור.

שירותים נוספים:

מדיפון: שרות להשכרת טלוויזיה בתשלום. טל' להזמנות 03-9218863
בטל' פנימי 6068.
בית כנסת: ממוקם בקומת הכניסה של בניין האשפוז.
מרכז בימול: מרכז קניות הממוקם בקומת הכניסה- ניתן למצוא בו: סופרפארם, מוצרי אפייה טריים, חנות סטימצקי לספרים ועיתונים, חנות צילום, חנות למתנות, בית קפה, מזנון בשרי, חנות לציוד אורטופדי ונעליים וחגורות בטן.
טלפון ציבורי: ניתן למצוא בכניסה ליד חדר המיון, טלפון נוסף ניתן למצוא ליד מחלקה פנימית ו'-רקנאטי.

שחרור מהמחלקה:

השחרור מהמחלקה יעשה ע"י אחות מהמחלקה. בשחרור תקבל מכתב סיכום רפואי שיכלול המלצות להמשך טיפול וזימון לביקורת במרפאה. בנוסף, תקבל דף הוראות שנכתב ע"י הצוות הסיעודי. אחות תדריך אותך כיצד עליך לנהוג ותענה לשאלותיך, תעבור אתך על כל התרופות שנרשמו ותדריך אותך על שעות לקיחה ותופעות הלוואי של התרופות. מספר ימים לאחר הניתוח יינתנו לך מרשמים- יש לדאוג להפנות את המרשמים לרופא המטפל מוקדם ככל האפשר בכדי לקבל את האישורים המתאימים מהמחוז ולהצטייד בתרופות לפני השחרור (את התרופות יש לקנות בסמוך לשחרור מאחר ולעיתים יש שינויים ובית המרקחת אינו מחליף תרופות שנופקו). לחברי קופ"ח כללית- אישורים לתרופות יינתנו ע"י צוות המחלקה.

צוות המחלקה יעשה כל שביכולתו להקל עליך את שהותך בזמן האשפוז,
אל תהסס/י לפנות אלינו בכל בעיה מטרידה.

הטלפונים שיעזרו לך בשחרור מאשפוז:

מחלקת השתלות                           03-9376565/6
מזכירת מנהל מחלקה - חגית              03-9376528
מזכירת המחלקה - שולה                 03-9376565/6 
תיקי משרקי- מתאמת מושתלי כליה   050-4065255
מרפאת מעקב מושתלי כליה               03-9377481
יעל חריף- מתאמת מושתלי כבד        050-4065252
מכון כבד                                       03-9377250/1

 

צוות מחלקת השתלות
מאחל לך החלמה מהירה