כללית און-ליין
נוירולוגיה
זימון תור פנייה ליחידה

דרכי התקשרות

טלפונים:
מזכירות: 03-9377080

פקס:
03-9378220

אופן הפנייה:
יש לשלוח, בפקס או במייל, הפנייה מנוירולוג או מרופא משפחה בקהילה.

תהליך קביעת תור:
לקביעת תור למרפאה בפעם הראשונה יש להפנות בקשה מנוירולוג בקהילה או מרופא משפחה למייל orliap@clalit.org.il או לפקס: 03-9378220.
לקביעת תור לביקור חוזר יש להתקשר ישירות למרפאה: 03-9377080.

ימים ושעות פעילות

​ימים א'-ה' בשעות 08:30 - 14:00

כיצד מגיעים למרפאה

​בניין מרפאות חוץ, קומה 1

מרפאה לטרשת נפוצה ולנוירואימונולוגיה

מנהל המרפאה: ד"ר מרק הלמן

​על המרפאה

המרפאה עוסקת באבחון ובטיפול במגוון מחלות של מערכת העצבים המרכזית וההיקפית, אשר נגרמות כתוצאה מהפרעה בתפקוד המערכת החיסונית (מחלות אוטואימוניות או דיסאימוניות).

המחלות העיקריות הינן: טרשת נפוצה ומחלות דמילינטיביות של מערכת העצבים המרכזית (ADEM=Acute Demyelinating Encephlomyelitis; NMOSD=Neuromyelitis Optica Spectrum Disorder), מיאסטניה גרביס, ומחלות דלקתיות של מערכת העצבים ההיקפית (Guillain-Barre' Syndrome, CIDP=Chronic Inflammatory Demyelinating Polyneuropathy ).

כן מטופלים במסגרת המרפאה חולים עם מחלות ריאומטולוגיות, שביטויי מחלתם הסיסטמית כוללים פגיעה נוירולוגית, כגון: חולי זאבת (לופוס), חולים עם תסמונת הנוגדנים כנגד פוספוליפידים (תסמונת APLA) , מחלת שיוגרן, סראואידוזיס, בכצ'ט ועוד, וחולים הסובלים מתסמונות פארנאופלסטיות שונות, אשר מאופיינות ביצירת נוגדנים כנגד מערכת העצבים בקרב חולים אונקולוגים.

צוות המרפאה שם דגש מיוחד על זמינות ויחס אישי למטופלים, והמרפאה מדורגת באופן קבוע במקומות הראשונים בין מרפאות בית החולים בסקרי שביעות רצון המטופלים.

פעילות אקדמית ומחקרית:

במרפאה מתבצעים מחקרים קליניים מגוונים, הכוללים בעיקר מחקרים בתרופות חדשות לטיפול בחולי טרשת נפוצה ונוירומיליטיס אופטיקה, מחקר קליני במיאסטניה גרביס ו- CIDP.

צוות המרפאה


מנהל המרפאה:
ד"ר מרק הלמן

רופאים בכירים:
ד"ר מרק הלמן
ד"ר איתי לוטן

אחות אחראית:
גב' לינדה ארבל

מזכירה:
גב' יעל חיימוביץ