כללית און-ליין
נפרולוגיה ויתר לחץ דם
זימון תורים פנייה ליחידה

דרכי התקשרות

מזכירות יחידת הדיאליזה: 03-9377411/8 
פקס המחלקה: 03-9377168 
אחות אחראית יחידת דיאליזה צפקית: 03-9377415 

אופן הפנייה למרפאה:
הפניה מרופא נפרולוג.

ימים ושעות פעילות

​ימים א'-ה' בשעות 15:00-07:00

כיצד מגיעים ליחידה

​בניין גנטיקה, קומה 1.

דיאליזה צפקית - בילינסון

רופאה אחראית: ד"ר שירה גולדמן

​היחידה לדיאליזה צפקית משרתת חולי אי-ספיקת כליות מתקדמת הנזקקים לדיאליזה והמתאימים לבצע את הדיאליזה בביתם.
היחידה מטפלת בכ-15 מטופלים באופן קבוע המבצעים את הטיפול בביתם ומגיעים למכון למעקב רפואי. בנוסף היחידה מטפלת במאושפזים המבצעים דיאליזה צפקית. חולים אלו נבדקים מידי יום על מנת להעריך את מצבם ולהתאים להם תכנית דיאליזה מיטבית.

המעקב והליווי הרפואי מתחילים במטופלים עם אי-ספיקת כליות מתקדמת המביעים את רצונם לבצע דיאליזה ביתית. במסגרת זו החולים מקבלים מידע על אופן ביצוע הדיאליזה, כולל סרטוני וידאו, הסברים והדגמות למטופל ולמשפחתו. היחידה מתאמת עבור המטופלים הכנסת קטטר ייעודי (טנקוף) על ידי כירורג בכיר המומחה לניתוחים אלו. לאחר הכנסת הקטטר, החולים מקבלים הדרכה צמודה ותרגול אישי על ידי האחות האחראית עד לשלב בו הצוות הרפואי בטוח כי המטופל יוכל לבצע את הטיפול בביתו. לפני תחילת הטיפול הביתי צוות המכון, כולל האחות האחראית והעובדת הסוציאלית, מגיע לביקור בית על מנת לוודא כי הבית ערוך ומוכן היטב לתחילת הדיאליזה הביתית. המטופל זוכה למעקב צמוד ולתקשורת ישירה מול צוות המכון בכל שעות היום.

המטופלים בדיאליזה צפקית ביתית זוכים להתאמה מרבית של הטיפול לאורך חייהם, ויכולים להמשיך את שגרת חייהם לרבות עבודה במשרה מלאה, לימודים אקדמאיים, טיולים בארץ בחו"ל ועוד. צוות המכון מכין את המטופלים המתאימים להשתלת כליה ומוודא ביצוע כלל הבדיקות לפני הגשתם לוועדת ההשתלות.

צוות היחידה

מנהל המערך:
פרופ' בניה רוזן-צבי

אחראית היחידה לדיאליזה צפקית:
ד"ר שירה גולדמן

אחות אחראית:
טובה מרקוביץ

דיאטניות:
אודיל אזולאי
מירב יעקובסון-נפתלי

עובדת סוציאלית:
קרן לוי