כללית און-ליין
אנדוקרינולוגיה
צור קשר

דרכי התקשרות:

טלפונים:
מזכירות המרפאה לאנדוקרינולוגיה ולסוכרת - 03-9377182
חדר אחיות - 03-9377185

פקס: 03-9377181

אופן הפנייה:
יש צורך במכתב הפניה מהרופא המטפל.

תהליך קביעת תור:
לקביעת תור למרפאה בפעם הראשונה יש להתקשר למוקד זימון תורים בטל': 03-9376666.

לקביעת תור חוזר:
יש להתקשר ישירות למרפאה לאנדוקרינולוגיה ולסוכרת - 03-9377182
לייעוץ עם אחות סוכרת יש להתקשר ישירות לחדר אחיות בשעות 13:00 - 14:30 בטל' 03-9377185.

ימים ושעות הפעילות:

​ימי חמישי בשעות 13:00-08:00
ימי רביעי אחת לשבועיים בשעות 13:30-08:00

כיצד מגיעים למרפאה:

​ בניין מרפאות חוץ, קומה 1, מכון לאנדוקרינולוגיה

מרפאה לאנדוקרינולוגיה של מושתלים - בילינסון

אחראית המרפאה: ד"ר טליה דיקר-כהן

על המרפאה:

עם העלייה במספר השתלות איברים סולידיים (דוגמת השתלות כליה, כליה-לבלב, כבד, ריאות, לב) קיים צורך הולך וגובר באבחנה ובטיפול של מצבים ייחודיים לאוכלוסיית מטופלים זו. האבחנה במטופל המושתל לעיתים שונה מהאבחנה באוכלוסייה הכללית, וכך גם הטיפול. במרכז רפואי רבין, המהווה מרכז השתלות מוביל, עובדים רופאים עם הניסיון הרב ביותר בטיפול במושתלים על מורכבותם הרפואית, הטיפול התרופתי הייחודי והבעיות הרפואיות האופייניות.

המרפאה לאנדוקרינולוגיה של מושתלים היא מרפאה ייחודית העוסקת באבחנה ובטיפול של בעיות אנדוקריניות הנפוצות במושתלים, דוגמת סוכרת ואוסטאופורוזיס. בעיות אלו קשורות במצב ההשתלה וגם בתרופות נוגדות הדחייה. סטרואידים לדוגמה הם גורם סיכון להתפתחות מחלת הסוכרת. במרפאה המטופלים זוכים לטיפול שמותאם לצרכים הייחודיים שלהם, ושילוב נכון של הטיפול עם התרופות נוגדות הדחייה. לאורך חיי המושתל יש שינויים רבים בתרופות שהוא מקבל ולעיתים צורך בטיפולים ובאשפוז בגלל האיבר המושתל, ולכן מעקב ארוך טווח דרוש להמשך התאמת הטיפול בבעיות האנדוקריניות שמשתנות במקביל. הטיפול בבעיות האנדוקריניות כמו סוכרת מושתלים צפוי לשפר את איכות חיי המטופל וגם לשמור על האיבר המושתל.

במרפאה מטפלים בכל טווח הבעיות האנדוקריניות, לרבות סוכרת שהתפתחה לפני ההשתלה או לאחריה, אוסטאופורוזיס והפרעות במשק הסידן, הפרעות בוויטמין D, בעיות בלוטת המגן, בעיות בלוטת יותרת המח ויותרת הכליה ועוד.

קיים שיתוף פעולה וקשר מתמיד בין צוות המרפאה לבין הצוות במרפאת האם של המושתל (מרפאת נפרולוגיה, מכון הכבד, מכון ריאות, מכון הלב).

פעילות המרפאה:

המרפאה פועלת כחלק מהמכון לאנדוקרינולוגיה, סוכרת ומחלות מטבוליות. שירותי דיאטנית ניתנים תוך דגש לכל ההתאמות הייחודיות הנדרשות במטופל המושתל. שירותי סיעוד ניתנים על ידי צוות אחיות מיומן עם קשר רציף וזמינות לשאלות ומעקב עקומות סוכר במטופל פרטני, ומתן הדרכה ככל שנדרש לטיפול התרופתי, תפעול מכשירים דוגמת מד סוכר רציף ומשאבות אינסולין, וביצוע בדיקות דם אבחנתיות או מתן עירויים תרופתיים לפי הצורך.

פעילות אקדמית ומחקרית:

צוות המרפאה יוזם ומשתתף במחקרים העוסקים באבחנה ובטיפול של מחלת הסוכרת ואוסטאופורוזיס במושתלי איברים סולידיים. אחראית המרפאה, ד"ר טליה דיקר-כהן, בעלת מינוי אקדמי בסגל הבכיר של אוניברסיטת תל-אביב. 

מנהל המכון לאנדוקרינולוגיה, סוכרת ומטבוליזם:
פרופ' אילן שמעון

אחראית המרפאה:
ד"ר טליה דיקר-כהן

דיאטניות:
גב' שירלי סלונים ודיאטניות המכון לסוכרת

מזכירות:
המרפאה פועלת במסגרת המכון לאנדוקרינולוגיה, סוכרת ומטבוליזם. שירותי מזכירות ואחיות ניתנים כחלק מהשירות הכולל של המכון.