כללית און-ליין
היחידה לרפואה משלימה

הטיפולים שאנו מציעים לך

הטיפולים הניתנים ביחידה מוצעים הן במסגרת פרטנית והן במסגרת קבוצתית.

חדש ביחידה לרפואה משלימה בסרטן בבילינסון:
4 מפגשי היכרות חינם לטיפולי התנועה המוצעים ביחידה – יוגה, טאי צ'י, פלדנקרייז

ייעוץ רפואי

לצד הטיפול ביחידה יינתן מעקב רפואי צמוד. כבר בפנייתך ליחידה תקבע לך פגישה אישית של כשעה עם רופא מצוות היחידה האמון הן על הרפואה הקונבנציונאלית והן על הרפואה המשלימה בטיפול בחולי סרטן. מטרת המפגש משולשת: להכיר אותך היטב מבחינה רפואית במטרה לוודא שהכל בסדר מבחינת הרפואה הקונבנציונאלית, להכיר אותך כאדם ולהבין את הצרכים והציפיות שלך, ולבסוף לקבוע יחד איתך תכנית טיפול שתשרת אותך במאבקך במחלה. בהמשך יקבעו לך מעת לעת ביקורי מעקב אצל הרופא ובתום שלב הטיפולים הפעילים במחלה תקבל המלצות נוספות שמטרתן להקטין את ההסתברות לחזרת המחלה ולטיפים מעשיים שישפרו את בריאותך הכללית.
 

רפואה סינית

הרפואה הסינית המסורתית הינה שיטת אבחון וטיפול רפואי בת אלפי שנים. בשנים האחרונות פורסמו מחקרים רבים המוכיחים כי לדיקור (אקופונקטורה), לצמחי מרפא ולתזונה הסינית יכולת מוכחת במניעה ובשיפור של תסמינים רבים הקשורים במחלת הסרטן ובטיפול בה, כמו: ירידה בספירות הדם, בחילות והקאות, כאב, הפרעות שינה, חולשה ועוד. הטיפול ברפואה סינית ניתן במסגרת פרטנית בסדרה של מפגשים המותאמים למועד וסוג הטיפול הקונבנציונאלי אותו הינך מקבל/ת.

נטורופתיה, תזונה, צמחי מרפא מערביים, ויטמינים ותוספים

רבים מחולי הסרטן מתפתים להשתמש בתכשירים מסוגים שונים המשווקים לקהל הרחב כתרופות פלא טבעיות לסרטן. זכרו: יעילותם של מרבית מהתכשירים האלה לא הוכחה מעולם, וחלקם אף מסוכנים. זו בדיוק הסיבה מדוע חשוב לקבל ייעוץ מקצועי ואמין. אצלנו תוכל/י לקבל הכוונה לגבי איזה סוגים של תוספים, אם בכלל, כדאי לך לקחת בשלבי המחלה השונים.
 

שיאצו, רפלקסולוגיה, עיסוי והפגת כאב

שיטות טיפול משלימות בסרטן המסייעות בהקלה על תופעות הלוואי של המחלה והטיפולים הקונבנציונאליים. הטיפול במגע נעים, בטוח ותורם רבות לשיפור איכות החיים של רבים מהחולים, בעיקר בכל הקשור בכאב, בתשישות ועייפות, בבעיות עיכול ובמתח נפשי. הטיפול בתחום המגע ניתן במסגרת פרטנית בסדרה של מפגשים המותאמים לצרכי המטופל.

פסיכולוגיה רפואית

ידוע כי מחלת הסרטן גורמת למצבי מתח (STRESS). לפיכך, אצלנו ניתן שירות ייחודי של פסיכולוגיה רפואית כחלק בלתי נפרד משירותי היחידה במטרה להעניק לך ולבני משפחתך כלי התמודדות יעילים וטובים יותר עם אתגרי המחלה. הייעוץ הפסיכולוגי ניתן במסגרת פרטנית בתשלום (הודות לתמיכה של משרד הבריאות והאגודה למחלה בסרטן).

היפנוזה ודמיון מודרך

הן רק שתיים מהשיטות הטיפוליות הנפוצות ברפואת נפש-גוף לגביהן הוכח מדעית כי ביכולתן לשפר את יכולת ההתמודדות וההחלמה של חולי סרטן רבים. הטיפול בהיפנוזה ובדמיון מודרך יעיל במיוחד לכאב, להפרעות שינה, לחרדה, לבעיות עיכול, להעצמה נפשית ולחיזוק המערכת החיסונית. לעיתים, נמליץ גם על שימוש בפרחי באך במטרה לטפל בתסמינים אלו. הטיפול ניתן באווירה שקטה ורגועה בסדרה של מפגשים אישיים עם כמה מטובי המטפלים בארץ.
 

תמיכה והכנה לניתוחים ופעולות פולשניות (ביופסיות, השתלת מח-עצם, החדרת פורטה קאט, וכו')

בין אם הומלץ לך על ניתוח כטיפול מיידי לאחר האבחנה או שקיבלת טיפולים בכימותרפיה ו/או הקרנות עד עתה ורק כעת הינך בדרכך לניתוח, בין אם מדובר בניתוח חוזר או ''רק בביופסיה'' או בכל פעולה פולשנית אחרת, מי כמוך יודע/ת עד כמה גדול הלחץ הנפשי סביב פרוצדורות אלו. לפיכך, אנו ביחידה נשמח לסייע לך בהכנה מקדימה לפני כל פעולה פולשנית ובתמיכה לאחריה על מנת לשפר את החלמתך ולהקל על התאוששותך. הטיפול מותאם אישית לכל חולה והוא ניתן במסגרת פרטנית ביחידה ובמחלקות ביה'ח.

סדנאות תזונה ואורח חיים בריא

בסדרה של מספר מפגשים קבוצתיים נסביר על הקשר בין תזונה ובריאות עם דגש על מחלת הסרטן. נסקור את הדיאטות השונות הקשורות בסרטן, נלמד צריכה נבונה של תוספי מזון וויטמינים לחולי סרטן, נלמד שיטות הרפיה וניתן בידייך צרור עצות מעשיות ביחס לפעילות גופנית נכונה, כל זאת בכדי להעצים את החלמתך מהמחלה. נענה על השאלות הרבות שודאי יש לך ולבני משפחתך.
 

סדנאות מדיטציה והפגת מתחים

בסדנה קבוצתית זו הכוללת סדרה של שמונה מפגשים שבועיים נשמח להעניק לך כלים יעילים ונעימים להתמודדות טובה יותר עם האתגרים הרבים הקשורים בהתמודדות עם המחלה. הסדנה מבוססת על מודל רפואי שפותח בארה''ב ושהוכח מדעית כמשפר בריאות. הסדנה מועברת על-ידי מטפלים בעלי ניסיון רב ובאפשרותה להעצים מאד את תהליכי ההחלמה מהמחלה.

סדנאות תנועה ונשימה נכונה: יוגה, טאי-צ'י וצ'י-גונג

לפעילות גופנית, במיוחד זו הקשורה בנפש, חשיבות רבה בתהליך ההחלמה מהמחלה ושימור הבריאות. במסגרת היחידה אנו שמחים להציע שיעורי יוגה, טאי-צ'י וצ'י-גונג קבוצתיים על בסיס שבועי בהנחיית טובי המורים בארץ. השיעורים מיועדים לכלל החולים ונעשים תוך התאמה אישית לדרגה התפקודית ולצרכים של כל אחד מהמשתתפים.

סדנאות למחלימים מסרטן

זהו זה. הרע ביותר כבר מאחור. עתה הזמן ללמוד מה עוד ניתן לעשות על מנת לעזור לגוף להתאושש, על מנת להקטין את סיכויי חזרת המחלה ועל מנת לשפר את הבריאות הכללית. בדיוק לשם כך אנו פה. בסדרה של מפגשים קבוצתיים הכוללים גם ייעוץ אישי על ידי רופא תותאם לך מסגרת טיפולית שתסייע לך בכל אלו

סדנאות תנועה ונשימה נכונה: יוגה, טאי-צ'י וצ'י-גונג

שיאצו, רפלקסולוגיה, עיסוי והפגת כאב