כללית און-ליין
היחידה לרפואה משלימה

חשוב שתדע/י

בניגוד מוחלט למרפאות פרטיות המבטיחות הבטחות שונות שטיפולים אלטרנטיביים כאלו ואחרים יצילו אותך וירפאו אותך כליל מהמחלה (בדרך כלל בעלויות כלכליות גבוהות ביותר), חשוב לנו להדגיש כי אין בטיפולי הרפואה האלטרנטיבית ולו טיפול אחד שהוכח מדעית, על פי עקרונות הרפואה נסמכת-עובדות, כטיפול מרפא סרטן!

עם זאת, יודגש כי טיפולי הרפואה המשלימה אינם מפריעים או משבשים את פעילות הטיפולים הכימיים והקרינתיים. נהפוך הוא. הם עשויים לסייע לך לעבור את הטיפולים הקשים טוב יותר, אם וכאשר הם ניתנים בצורה ראויה, מקצועית ואחראית.

ברוח זו אימצנו ביחידה קוד אתי הקובע, כי:

הרפואה האלטרנטיבית איננה אלטרנטיבה לרפואה – הטיפול ברפואה המשלימה ביחידה נעשה במקביל לטיפולי רפואה הקונבנציונאלית מרפאי הסרטן ולא במקומם.
יעילות ובטיחות טיפולי הרפואה המשלימה אינם ודאיים – למרות שרבות מהשיטות המצוינות מעלה נבדקו בכלים מדעיים מקובלים ולמרות שנמצא כי הן מסייעות לחולים רבים, אין הן מסייעות לכל החולים ואין להתייחס אליהן ככלל כאל שיטות עבודה מוכחות, אלא כאל שיטות משלימות העשויות לתמוך באיכות החיים בלבד.
איננו מטפלים במחלה אלא בחולה – עם זאת, על ידי שיפור איכות החיים של החולה והקלה על תסמיני המחלה ותופעות הלוואי של הטיפול אנו מקווים כי הגוף ינצל את חוכמת הריפוי הטמונה בו וינצח את הסרטן.
חובת שקיפות מלאה וגילוי נאות – בכדי למצות את פוטנציאל הריפוי שלך ולמנוע חס וחלילה שילובים מסוכנים בין הטיפול הקונבנציונאלי נוגד הסרטן וצמחי מרפא ו/או תוספי תזונה וויטמינים, אנו דורשים מכל המטופלים ביחידה לידע את כלל הצוות הרפואי המטפל בהם (רופאים אחיות, מטפלים משלימים, פסיכולוגים, עובדות סוציאליות, וכו') לגבי כל הטיפולים אותם הם מקבלים, בין אם קונבנציונאליים ובין אם משלימים, בין אם במסגרת היחידה בדוידוף, ובין אם בכל מקום אחר.

לקריאת טופס ההסכמה מדעת עליו תתבקש/י לחתום טרם התחלת הטיפולים ביחידה אנא הקלק כאן.