כללית און-ליין
מרכז דוידוף לסרטן
זימון תור פנייה ליחידה

דרכי התקשרות

מס' טלפון: 03-9378007
מס' פקס:   03-9378044

ימים ושעות פעילות

ימי ב' בשעות 08:00 - 13:00​
דואר אלקטרוני לדואר נכנס בלבד
BL2030431A@clalit.org.il‬‏

כיצד מגיעים למרפאה

​מרכז דוידוף אשכול א', קומת הכניסה (מרפאות חוץ)

המרפאה לסרטן בלוטת התריס

רופא המרפאה: ד"ר אייל רובינשטוק

​על המרפאה

המרפאה לסרטן בלוטת התריס במרכז דוידוף מעניקה טיפול לחולים עם כל סוגי הממאירויות בבלוטת התריס (פפילרי, פוליקולרי, מדולרי ועוד). הגישה במרפאה מבוססת על התאמה אישית של הטיפול לפי הערכה מקיפה של הנתונים הרפואיים ותוך ליווי והתחשבות בהעדפות המטופל. הטיפול במרפאה ניתן בהתאם לגישות החדשות ביותר בתחום, בשיתוף פעולה עם צוות רב מקצועי  הכולל מומחה לאונקולוגית ראש-צוואר, מנתחים, מומחי רפואה גרעינית, פתולוגים, ועוד מומחים לפי הצורך.

ניתן להפנות למרפאה חולים עם סרטן מוכח בבלוטת התריס (בביופסיה או לאחר ניתוח).

השירותים הניתנים במרפאה:

ליווי המטופל/ת לאורך כל שלבי הטיפול והמעקב במחלה:

  • קביעת היקף הניתוח: בחירת הניתוח המתאים (כריתה מלאה או כריתת חצי בלוטה) בהתאם להערכת הסיכון ובהתאם לצורך במתן יוד רדיואקטיבי, בתיאום עם מנתחי בלוטת התריס.
  • תכנון הטיפול ביוד רדיואקטיבי – בעוד יוד רדיואקטיבי ניתן בעבר לכלל החולים עם סרטן בלוטת התריס, הגישה המיושמת במרפאה היא של שימוש סלקטיבי ביוד רדיואקטיבי על פי הערכת סיכון אינדיבידואלית ושקילת יחס סיכון-תועלת בכל מטופל/ת.
  • טיפול בחזרת מחלה – במקרה של חזרת מחלה בשלב ראשון מבוצע בירור לגבי היקף ומיקום המחלה. במקרים בהם קיים נפח מחלה גדול - מופנה החולה לטיפול, ובמקרים בהם מדובר בנפח מחלה קטן (במיטת הבלוטה או בבלוטות לימפה) ניתן ייעוץ לגבי אפשרות למעקב פעיל במסגרת המרפאה. טיפולים סיסטמיים (ביולוגיים) חדשים – במקרים בהם המחלה מתקדמת על אף הטיפול בניתוח ויוד רדיואקטיבי מופנה החולה לשירות לגידולי ראש-צוואר לשקילת צורך בטיפולים סיסטמיים חדשים או השתתפות בפרוטוקול מחקרי. מתקיימות ישיבות משותפות בהם נדונים המקרים ומתקבלת החלטה רב-צוותית לגבי הטיפול המיטבי.