כללית און-ליין
מרכז דוידוף לסרטן
זימון תור פנייה ליחידה

דרכי התקשרות

מס' טלפון: 03-9378002   
מס' פקס: 03-9378045  
דואר אלקטרוני לדואר נכנס בלבד:
BL2030431B@clalit.org.il  ​

תהליך קביעת תור:
העברת הפניה מרופא בצירוף מכתב שחרור ודו''ח פתולוגיה (אם יש) ופרטים מזהים (שם, כתובת ומס' טלפון זמינים).
כל הפניות נבדקות ע''י מנהל היחידה או ממלא/ת מקומה תוך 24 שעות מהגעתן ועל פיהן נקבעת מידת דחיפות התור.

ימים ושעות פעילות

​ימים א'-ה', בשעות 15:00-08:00

כיצד מגיעים ליחידה

​מרכז דוידוף, קומת כניסה, מרפאות אשכול ב'.

היחידה לאונקולוגיה של מערכת העיכול

מנהל היחידה: פרופ' ברוך ברנר

היחידה לאונקולוגיה של מערכת העיכול

​על היחידה

היחידה לאונקולוגיה של מערכת העיכול מעניקה טיפולים אונקולוגיים לחולים עם ממאירויות שונות במערכת העיכול, דהיינו גידולים באיברים שונים המרכיבים את מערכת זאת: ושט, קיבה, המעי הגס, חלחולת (רקטום), לבלב, כיס מרה, דרכי מרה, כבד ופי הטבעת (אנוס). כמו כן מתמחה היחידה בטיפול בגידולים נדירים של מערכת העיכול כגון  גידולי GIST וגידולים נוירואנדוקריניים.

רופאי היחידה מנהלים את הטיפול הכוללני בחולים עם גידולים אלה, כולל גיבוש המלצה טיפולית על מרכיביה השונים (לדוגמה טיפול כמו-קרינתי לפני או לאחר ניתוח, טיפול כימי משלים לאחר ניתוח, טיפול כימי-קרינתי במקום ניתוח, וכו'), תיאום ותזמון מרכיבי הטיפול השונים ומתן הטיפול הכימותרפי, הביולוגי או הקרינתי. רופאי היחידה משתתפים באופן קבוע בישיבות רב-תחומיות שונות, בהם מוצגים מקרים רפואיים מורכבים במיוחד ומגובשות המלצות טיפוליות.

במסגרת היחידה ניתנים הן טיפולים סטנדרטיים והן מגוון טיפולים ניסיוניים, במסגרת מחקרים מבוקרים. הטיפולים הסטנדרטיים כוללים את מיטב האמצעים המוכחים ואילו הטיפולים המחקריים כוללים גישות או תכשירים שאמורים לשפר עוד יותר את תוצאות הטיפול המוכרות כיום. מידע נוסף על סוג מחקרים המתבצעים במסגרת היחידה ניתן לקרוא למטה (''פעילות אקדמית ומחקרית'').

חולים המתקבלים ביחידה נבדקים ע"י רופא היחידה הקובע את התוכנית הטיפולית של החולה ולאחר מכן עוברים להדרכה אצל אחות היחידה למתן דגשים בנושאים שונים כמניעה וטיפול בתופעות לוואי אפשריות.

הטיפול ביחידה הינו טיפול כוללני ורב מקצועי וכולל מלבד הרופאים ואחות היחידה גם עובדת סוציאלית, דיאטנית, פסיכולוגית וכן פסיכיאטר לפי הצורך.

פעילות אקדמית ומחקרית

היחידה מעורבת בהכשרה של סטודנטים לרפואה, סטאז'רים לרפואה, מתמחים באונקולוגיה ורוטציונרים מהתמחויות אחרות וממקצועות פארא-רפואיים שונים (סיעוד, תזונה, פסיכולוגיה, ועוד). ביחידה מתנהלת פעילות מחקרית ענפה במגוון סוגים ותחומים:

מחקרי מדע בסיסי - בתחום האפידמיולוגיה והביולוגיה של ממאירויות שונות במערכת העיכול.

מחקרי יישום של פיתוחים חדשים בפרקטיקה הקלינית (translational research) - לדוגמה, שיטות חדשניות להערכת הפרוגנוזה וסיכויי התגובה לטיפול.

מחקרים קליניים בפאזה I-IV - מחקרים הבודקים את הבטיחות והיעילות של שיטות טיפוליות חדשות. חלק מהמחקרים הם מחקרים המתקיימים בארצות רבות בו זמנית ומנוהלים ע"י גופים וחברות בינלאומיים וחלקם הינם מחקרים קטנים וחדשניים יחסית, המנוהלים ע"י קבוצות מחקר קטנות או אף ע"י חוקרים בודדים. חלק מהמחקרים המתבצעים במסגרת היחידה זמינים רק בה - מדובר במחקרים שרופאים ביחידה אחראים הן על הרעיון המקורי, הן על גיבוש התכנית המחקרית והן על ביצועה. 
 
אופן הפנייה:
העברת הפניה מרופא בצירוף מכתב שחרור ודו''ח פתולוגיה (אם יש)  ופרטים מזהים (שם, כתובת ומס' טלפון זמינים). כל הפניות נבדקות ע''י מנהל היחידה תוך 24 שעות מהגעתן ונקבעת דחיפות התור.
תהליך קביעת תור:
התור נקבע ע''י המזכירות, ע"פ הדחיפות והאילוצים והוא יישלח בדואר עם הודעה טלפונית;
חשוב - להודעת הזימון יצורף דף מסמכים ובדיקות שיש להביא לביקור הראשון. אי הבאת חלק מהמסמכים והבדיקות הנ''ל עלול לגרום עיכוב גדול בגיבוש המלצה וחמור מכך, בהתחלת טיפול חיוני. כמובן שיש להביא כל מסמך רלבנטי, גם אם לא הוזכר מפורשות במכתב הזימון.

צוות היחידה

מ"מ מנהל היחידה:
פרופ' ברוך ברנר

רופאים בכירים:
ד''ר יוליה קונדל
ד"ר אולגה אוליצקי
ד"ר גלי פרל
פרופ' סלומון שטמר

עובדת סוציאלית:
גב' רחלי שחר-פרנד
גב' הילה הרטום - פז

אחיות המרפאה:
גב' יעל שטרן
גב' רות בוסני

דיאטניות:
גב' מעיין מרגלית
גב' עינב קרן
גב' אילנה דון לוי

פסיכולוגים:

מר סער הראל
גב' נעה דלאל
גב' קרן גליקסמן