כללית און-ליין
מרכז דוידוף לסרטן
זימון תור פנייה ליחידה

דרכי התקשרות

טל': 03-9378002   
פקס: 03-9378045
כתובת תיבת דואר לדואר נכנס בלבד: BL2030431B@clalit.org.il

איך פונים  אלינו?
יש להעביר הפניה מרופא או לחילופין מכתב בקשה להתקבל למכון, בצירוף דו''ח פתולוגיה ופרטים מזהים (שם, כתובת ומספרי טלפון זמינים). ההפניות נבדקות ע''י מנהלת היחידה או ממלא מקומה ובהתאם נקבעת מידת דחיפות התור.

תהליך קביעת תור:
התור יישלח ע''י מזכירת היחידה, עפ"י הדחיפות והאילוצים והוא יישלח בדואר עם הודעה טלפונית.
מידע חשוב - להודעת הזימון יצורף דף המפרט את המסמכים והבדיקות שיש להביא לביקור הראשון. אי הבאת חלק מהמסמכים והבדיקות הנ''ל עלול לגרום לעיכוב גדול בגיבוש ההמלצה וחמור מכך, בהתחלת טיפול חיוני. כמובן שיש להביא כל מסמך רלבנטי, גם אם לא הוזכר מפורשות במכתב הזימון. 

ימים ושעות פעילות

​ימי א'-ה' בשעות 08:00- 15:00

כיצד מגיעים ליחידה

​מרכז דוידוף, קומת כניסה, מרפאות אשכול ב'.

היחידה לאונקולוגיה של השד

​על היחידה

סרטן השד מהווה את הממאירות השכיחה ביותר במדינת ישראל ואל המכון לאונקולוגיה במרכז דוידוף מתקבלות מדי שנה מעל 500 חולות חדשות. כל מגוון הטיפולים במחלה זו ניתן במכון, כולל טיפולים חדשניים שטרם הוכנסו לשימוש קליני שיגרתי.

 פירוט והסבר:

היחידה לאונקולוגיה של השד מעניקה טיפולים אונקולוגיים לחולים עם סוגי ממאירות שונים בשד. רופאי היחידה מנהלים את הטיפול הכוללני בחולים עם גידולים אלה, כולל גיבוש המלצה טיפולית על מרכיביה השונים (לדוגמה טיפול כימי לפני או לאחר ניתוח, טיפול ביולוגי ,קרינתי והורמונלי או שילוב של הטיפולים במידה שנדרש, כולל תיאום ותזמון מרכיבי הטיפול השונים. צוות היחידה מקיים באופן קבוע ישיבות רב-תחומיות שונות, בהן מוצגים מקרים רפואיים מורכבים במיוחד ומגובשות המלצות טיפוליות.
במסגרת היחידה ניתנים הן טיפולים סטנדרטיים והן מגוון טיפולים במסגרת מחקרים מבוקרים. הטיפולים הסטנדרטיים כוללים את מיטב האמצעים המוכחים ואילו הטיפולים המחקריים כוללים גישות או תכשירים שאמורים לשפר עוד יותר את התוצאות של טיפולים שמוכרים כיום.

פעילות אקדמית ומחקרית:

היחידה מעורבת בהכשרה של סטודנטים לרפואה, סטאז'רים לרפואה, מתמחים באונקולוגיה כמו גם בהתמחויות אחרות ובמקצועות פרא-רפואיים שונים (סיעוד, תזונה, פסיכולוגיה, ועוד). אנשי יחידת השד מעורבים בפעילויות רוחביות (מחקריות ואחרות) במכון הנוגעות לשיפור איכות ובטיחות הטיפול, כמו גם לשיפור איכות חיי המטופלים לפני, בזמן ולאחר השלמת הטיפולים.
תחת אחריותה של יחידת השד פועלת מרפאה ייחודית לנשים בריאות הנושאות את הגן BRCA.

צוות היחידה

מנהלת היחידה:
פרופ' רינת ירושלמי

רופאים בכירים:
פרופ' סלומון שטמר
ד"ר דניאל הנדלר
ד"ר גלי פרל
ד"ר דליה צורף

אחות אחראית:
גב' סילביה דניאל
גב' פרידה אוחיון

עובדת סוציאלית:
גב' רות בר לבב
גב' רונית הלל

תזונאית:
גב' עדי וולק
גב' שירה לסר

פסיכולוגים:

מר סער הראל
גב' נעה דלאל
גב' קרן גליקסמן