כללית און-ליין
חדשות

פורסם בראשונה: 05.10.2021

תרומת כליה מרגשת במיוחד בבילינסון מקבוצת הכללית

אמא של ילדה בת 12 שנולדה עם תסמונת נדירה וטופלה במרכז שניידר לרפואת ילדים, נדרה נדר שאם בתה תחייה, היא תתרום כליה לאדם זר. כעת לרגל בת המצווה של בתה, מימשה האמא את הנדר והצילה חיים של אדם זר

בתמונה מימין לשמאל: רוית ובתה גילי, ד"ר אפרת ברון הר לב, מנהלת מרכז שניידר לרפואת ילדים וד"ר אביתר נשר, מנהל מחלקת השתלות בבילינסון

 

גילי, בתה של רוית נולדה עם תסמונת נדירה וסיכוייה לחיות היו קלושים ובשל כך האם החליטה לנדור נדר שאם יקרה נס והילדה תבריא ותגיע לגיל 12 היא תתרום כליה לחולה סופני ובכך תציל את חייו.

גילי נולדה עם תסמונת נדירה המתאפיינת בריאה אחת וקנה נשימתי צר מאוד, הרופאים נתנו לה סיכוי נמוך מאוד לחיות ואף ביקשו מההורים להגיע להפרד ממנה. סבא של גילי לא היה מוכן לקבל את גזר הדין ובעזרת שאר המשפחה והקהילה המדהימה בקדומים ובתמיכת הצוות הרפואי במרכז שניידר, יצאנו למסע למצוא לה את הפתרון שיציל את חייה. חקרנו ובדקנו את הנושא לעומק ומצאנו תקווה בניתוח חדשני בלונדון שעד אותה עת בוצע פעמים ספורות בלבד. למרות החששות הטבעיים גילי הוטסה ללונדון ועברה את הניתוח. אחרי תקופת התאוששות ומעקב צמוד של הרופאים במרכז שניידר, גילי חזרה ומנהלת אורח חיים ככל הילדים.
השנה גילי חגגה 12 והאם החליטה שזה בדיוק הזמן לממש את הנדר שנדרה. רוית התייצבה בבית החולים בילינסון ותרמה כליה לחולה סופני שאיננה מכירה.

רוית רסלר מספרת שכמו שחייה של בתי גילי ניתנו מחדש, כך גם אני רציתי להציל יהודי אחר. אני מאמינה במשפט שכל המציל נפש אחת בישראל כאילו הציל עולם ומלואו וכך אני מרגישה. נדרתי נדר שאם בתי תבריא אציל בעצמי חולה סופני. לא הרגשתי שהודיתי מספיק על הנס העצום שנעשה לנו, ורק ע״י נתינה שכזו, ללא תמורה, בצורה הכי אמיתי. שיש, להציל חיים, רק ככה הרגשתי שסגרנו מעגל. זוהי שנת הבת מצווה של בתי, ואין מאושרת ממני ששתינו קיבלנו מתנה וגם נתנו מתנה- ואלו החיים.

ד״ר אביתר נשר, מנהל מחלקת השתלות בבילינסון סיפר במפגש "שזה סיפור של נתינה חזרה לחברה, אומץ, ערבות הדדית עם עוד המון ערכים שורשיים יפים שמביא את ארץ ישראל היפה במיטבה.
אני מנהל מחלקת השתלות ומשתיל מזה שנים רבות ובכל פעם סיפור כזה מצליח לרגש אותי מחדש ולהוכיח מחדש באיזו חברה ערכית ומדהימה אנחנו חיים".

ד"ר אפרת ברון הרלב, מנהלת מרכז שניידר לרפואת ילדים: "את גילי פגשתי כתינוקת קטנה מטופלת בטיפול נמרץ ילדים, תינוקת מתוקה שעברה טיפולים מורכבים בגיל כה צעיר.
התרגשתי מאוד אך לא הופתעתי כשאמה של גילי עדכנה אותי שהיא תורמת כליה בתרומה אלטרואיסטית, מעשה המושתת על ערכי הנתינה והעזרה לזולת. אני מחזקת את ידיה במעשה אצילי זה".

ד"ר סיגל אייזנר, מנהלת יחידת השתלות כליה במרכז שניידר לרפואת ילדים ורופאה בכירה במחלקת ההשתלות בבית החולים בלינסון, שניתחה יחד עם ד"ר נשר מוסרת כי "כמי שעושה השתלות כליה גם בילדים, זהו סיפור אנושי מרגש במיוחד, המהווה סוג של סגירת מעגל של נתינה"