כללית און-ליין
חדשות

פורסם בראשונה: 11.04.2021

למען המטופלים ולתפארת מדינת ישראל: ד"ר דרור דיקר ישיא משואה בערב יום העצמאות ה-73 למדינת ישראל

השרים הממונים - שרת התחבורה, מירי רגב ושר התרבות והספורט, חילי טרופר, החליטו לאשר את המלצות הוועדה הציבורית לבחירת המועמדים להשאת משואה בטקס לציון 73 שנות עצמאות למדינת ישראל

ד"ר דרור דיקר, 58, מנהל את מחלקת הקורונה בבית החולים "השרון" בפתח-תקווה. דיקר היה אחד מראשי מחלקות הקורונה הראשונות שהוקמו בארץ והקדיש לה הקדיש את כל עיתותיו, במיוחד בימי המשבר הראשונים, שבמהלכם עוד אופיינה המחלה בחוסר בהירות. בעוד בית החולים הוסב למתחם לטיפול בחולי קורונה, ספג ד"ר דיקר אובדן אישי גדול, כאשר איבד את אמו יהודית בגיל 94. בהחלטה מוסרית לא פשוטה, החליט ד"ר דיקר לא לשבת שבעה כמקובל ובחר שלא לעזוב את בית החולים, ולהישאר במחלקה ולעסוק בהצלת חיי מטופליו.
בהמשך להחלטת השרים הממונים - ביום העצמאות ה-73 תעלה מדינת ישראל על נס את "האחווה הישראלית" ותצדיע לאזרחים ולאזרחיות הפועלים לטיפוח החוסן החברתי בישראל ולהעמקת המשותף והמאחד.
דיקר שאף נולד בבית החולים השרון, עובד בבית החולים שנים רבות מאוד ומילא בו שורה ארוכה של תפקידים – ממסיע אלונקות ועד למנהל מחלקה. קודם למשבר התמחה ברפואה מונעת בקהילה ובפרט במחלות לב וכלי דם ובמניעת השמנה. הוא מרצה בכיר בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב, מדריך משך שנים רבות סטודנטים בהתמחותם ופרסם מחקרים רבים בתחום הרפואה הפנימית. עוסק בחינוך לאורח חיים בריא ובעידוד צעירים לבחירה במקצוע הרפואה.

השרים הממונים - שרת התחבורה, מירי רגב ושר התרבות והספורט, חילי טרופר: "שמחנו להודיע לד"ר דרור דיקר על הבחירה שלנו בו להשיא משואה. ד"ר דיקר, מנהל מחלקת הקורונה בבית החולים השרון, מסמל את האחווה הישראלית העוצמתית והמעצימה של אנשי הרפואה שלנו בכל עת, וביתר שאת, בימים הקשים של ההתמודדות עם נגיף הקורונה. פועלו של ד"ר דיקר הוא מופת של אהבה בימי קורונה: אהבת האדם באשר הוא אדם ואהבת מקצוע הרפואה. ד"ר דיקר ראה את צרכי הכלל והפרט ובפועלו האנושי והרפואי ביטא את המחויבות הרפואית והערכית לפני כל צורך אישי. מסירותו של ד"ר דיקר מביאה לידי ביטוי את היכולת של צוותי הרפואה המופלאים שלנו לטפל לא רק בתחלואי גוף אלא גם לאחות ולאחד את כלל חלקי העם באהבה ובמחויבות ללא תנאי ולתפארת מדינת ישראל.

אתה, ד"ר דיקר, יחד עם חברותיך וחבריך, עמדתם בחזית המאבק בנגיף הקורונה ברגישות ובנתינה. שבועת הרופא, שאתה אימצת במלאכת חייך, אינה אלא שבועה של אהבה ואחווה. אתה מקור השראה לנו!"

הטקס יערך בערב יום העצמאות, אור ל-ג' באייר התשפ"א, 14 באפריל 2021.

ד״ר איתן וירטהיים מנהל מרכז רפואי רבין (ביח בילינסון והשרון): ״אנחנו גאים מאוד שדרור דיקר הוא חלק ממשפחת מרכז רפואי רבין, בי" השרון מקבוצת הכללית.
ד" דיקר וצוות מחלקתו היו הכוח החלוץ בהסבת בי"ח השרון לבי"ח לטיפול
בחולי קורונה. יחד עם צוותו גילה מקצועיות ואנושיות מהמעלה הראשונה לאורך תקופה של חודשים ארוכים. לצד זה פיתח ומוביל את מרפאת המחלימים הראשונה בישראל.
ד"ר דיקר עובד במקביל בחקר המחלה ועומד בקשר עם שותפי מחקר מהעולם
אין ראוי מד"ר דיקר וצוות מחלקתו לקבל הוקרה שכזו.
זכינו בדמות מופת בתקופה מורכבת ומיוחדת שיכלה להתמודד באופן הטוב ביותר עם כלל האתגרים".

ד"ר איתן חבר מנהל ביח השרון: ״אני עובד עם ד"ר דיקר שנים רבות ובשנה האחרונה כאשר הוביל את הטיפול בחולי הקורונה בשרון הוא נדרש לתעצומות נפש בהתמודדות אישית בעת אובדן אמו.
החלטתנו להמליץ עליו כי אין ראוי ממנו להוקרה והוא מייצג את המאמץ וההתגייסות של כלל צוותי בי"ח השרון, שהיה בתקופה זו בי"ח ייעודי לטיפול בחולי קורונה.
בחירתו מסבה גאווה לכלל עובדי בית החולים״.

 

צלם: שלומי יוסף