כללית און-ליין
חדשות

פורסם בראשונה: 01.03.2021

סקר חדש למחלימי קורונה שבוצע במכון לפיזיותרפיה בבילינסון

מצא כי הסיבולת הגופנית של מחלימי הקורונה בגיל ממוצע של 45 שווה לסיבולת הגופנית של בני 80!!

​במסגרת הסקר שנערך על כ-30 מחלימים בוצעו שתי בדיקות.
בבדיקה הראשונה בדקו הליכה קצרה של 6 דק, בה המחלימים הלכו 450 מ׳ כאשר הממוצע הוא 700 מ׳ ובדיקה נוספת שבוצעה, ״לשבת לקום״ המחלימים
עשו זאת 14 פעמים כאשר הממוצע הוא 30.

במקרים אלו הקו המנחה בעבודה עם מחלימי הקורונה הוא "GO SLOW" הכוונה היא הורדת עומסים ומתן מנוחות ארוכות בשונה ממצבים רגילים שבהם נרצה לדחוף מטופלים למקסימום.

התבטאות מחלת הקורונה בשלב האקוטי לא תעיד על התסמינים המאוחרים.
נירה כהן צוברי מנהלת מכון הפיזיותרפיה ומדריכת חדר כושר בבילינסון מספרת: אנו רואים טווח גילאים גדול בקרב המחלימים משנות ה30 המוקדמות ועד 80.
כאשר התופעות המאוחרות יכולות להופיע במערכות שונות בגוף לדוגמא: לב, ריאה, מערכת שריר שלד ועוד. הטיפול שלנו מתמקד בתסמינים הרלוונטים של כל מטופל.

הדגש הוא להקשיב לגוף יותר מהרגיל ולהתקדם בעומסי התרגול באופן איטי. לוודא שיש להם יכולת דיבור רציף בזמן מאמץ ואינם נכנסים לקוצר נשימה משמעותי.

רן לוי פיזיותרפיסט בביה״ח בילינסון מספר: מטופלים רבים לא חוזרים לתפקוד מלא מבחינה גופנית שמתבטאת בפעולות יומיומיות או אפילו בחזרה לשגרת עבודתם.

בבדיקות שערכנו מצאנו כי הסיבולת הגופנית של המחלימים ירדה משמעותית כתוצאה מהמחלה וזה התבטא בקוצר נשימה, בכאבי שרירים ועוד.
כל המטופלים האלה סובלים מתסמינים שמלווים אותם גם לאחר החלמתם וכאן תפקידנו במחלקת הפיזיותרפיה להדריך אותם, להביא אותם לשיפור משמעותי ולתמוך בהם לאורך הדרך״.