כללית און-ליין
חדשות

פורסם בראשונה: 08.11.2020

דוח מדדי האיכות של משרד הבריאות קובע: בתי החולים בילינסון והשרון מקבוצת כללית הם בתי החולים הטובים בישראל

מצטיינים בכל המדדים – בילינסון והשרון קיבלו ציון של 100 בכל אחד ממדדי האיכות של משרד הבריאות. בבילינסון מספר המטופלים הרב ביותר של חולי שבץ מוחי בישראל שמקבלים טיפול במהירות מרבית

בכנס האיכות השנתי של משרד הבריאות הוכרזו הבוקר תוצאות מדדי איכות בבתי חולים בישראל לשנת 2019. בתי החולים בילינסון והשרון (מרכז רפואי רבין) מקבוצת כללית קיבלו ציון של 100 בכל מדדי האיכות והם בתי החולים הטובים בישראל. בילינסון הוא ביה"ח  הטוב בישראל בקטגוריית מרכזי העל ובי"ח השרון הוא הטוב בישראל מבין בתי החולים הקטנים.

בעידן שבו הכול מדיד התוכנית הלאומית למדדי איכות נותנת לבילינסון והשרון את תו האיכות הרשמי של בתי החולים הטובים בישראל.
המדדים של משרד הבריאות הכלולים בתכנית הם מדדי איכות קפדניים שמטרתם לבדוק ולבחון את איכות הרפואה בכלל בתי החולים. 

מדד בולט בדוח הוא הטיפול בשבץ מוחי. בבילינסון טופלו מספר חולי השבץ המוחי הגדול ביותר בישראל, בזכות מודעות גבוהה ומקצוענות של הצוותים הרפואיים הן במלר"ד (מיון) והן במחלקות השונות לטיפול מהיר בשבץ מוחי.
המודעות למהירות הטיפול הנדרשת בטיפול בחולים אלו גבוהה בקרב הצוותים בבילינסון והתוצאות מתבטאות במדד משרד הבריאות. הודות לערנות הצוותים, מטופלים לא רק מספר חולי השבץ המוחי הגבוה ביותר אלא גם הטיפול ניתן במהירות הגבוהה ביותר. 

המדדים הכלולים בתוכנית:

  • מדדים מצילי חיים באופן מיידי – דוגמת צנתור לב תוך 90 דקות בחולים עם אוטם שריר הלב (STEMI)
  • פתיחת חסימה בכלי דם במוח בחולים עם שבץ מוחי (CVA)
  • מדדי מחלקה לרפואה דחופה - מלר"ד (מיון) – ביצוע טריאז' ראשוני מהיר ושיעור המטופלים החוזרים למלר"ד בתוך 48 שעות
  • עמידה בחלון זמן לטיפול אופטימלי בשבר צוואר הירך בתוך 48 שעות
  • מניעת זיהומים באמצעות מתן אנטיביוטיקה מונעת לפני ניתוחי מעי גס, ניתוחי שבר בצוואר הירך.
  • הערכת סיכון לפקקת ורידים (DVT) במחלקות הפנימיות
  • טיפול אנטיביוטי מניעתי בניתוח קיסרי

ד"ר איתן וירטהיים, מנהל מרכז רפואי רבין (בילינסון והשרון): "ההישג היוצא מגדר הרגיל של בילינסון והשרון במרכז רפואי רבין הוא תוצאה של מצויינות  הצוותים הרפואיים  ועבודה 24/7 ,365  ימים בשנה. אני גאה לעמוד בראש צוות מקצועי ונחוש, בזכותו בתי החולים בילינסון והשרון הגיעו להישגים נהדרים אלו. דו"ח מדדי האיכות של משרד הבריאות משקף לציבור בישראל את מה שאלפי המטופלים שלנו רואים בכל יום  – צוות רפואי מקצוען ואכפתי לחולים. נמשיך לפרוץ דרך ולהיות חוד החנית בישראל תוך עמידה בסטנדרטים הרפואיים הגבוהים ביותר"