כללית און-ליין
חדשות שנת 2017

פורסם בראשונה: 15.06.2017

בבילינסון: שיא ישראלי של השתלות סביב השעון

בתמונה: ד"ר מיכאל גורביץ, רופא בכיר במחלקת השתלות בבילינסון ומושתל הכליה

7 אנשים קיבלו את חייהם מחדש ב-24 שעות בלבד!

 

ד"ר ערן הלפרן, מנהל ביה"ח: "לא ידוע לי על כמות השתלות דחופות באינטנסיביות כזו בשום בית חולים בעולם"

האיברים שהושתלו:

לב

2 ריאות

ריאה אחת

2 כבדים

כליה

כליה + לבלב

 

צוותי ההשתלה עבדו סביב השעון ללא הפסקה

שיא ישראלי בתחום השתלות איברים בישראל – 7 אנשים קיבלו את חייהם מחדש במרתון השתלות דרמטי של 24 שעות שנערך בחדרי הניתוח בבילינסון:
 משותל הלב הוא גבר בן 49 שסבל מאי ספיקת לב קשה. מושתל ריאה אחד הוא גבר בן 62 שסבל מאי ספיקת ריאות על רקע מחלת ריאות חסימתית (COPD). 2 ריאות הושתלו בגבר בן 59 שסבל מפיברוזיס. 2 כבדים הושתלו בגברים שסבלו משחמת הכבד – אחד בן 70 שסבל מהפטיטיס B , והשני בן 64 שסבל מכבד שומני. כליה אחת הושתלה בגבר בן 44 שסבל מאי ספיקת כליות וכליה נוספת הושתלה ביחד עם לבלב באשה בת 43 שנזקקה להשתלה על רקע סוכרת נעורים.


בתמונה: ד"ר מילטון סאוטה, מנהל מחלקת ניתוחי ריאות במערך ניתוחי חזה ולב בבילינסון ומושתל הריאות ויקטור זוהר

ציטוט של ויקטור זוהר (מושתל הריאות שבתמונה):
"ברצוני להודות לבורא עולם ולמשפחה שתרמה לי את הריאות והעניקה לי את חיים חדשים. אשמח להכיר אותם – אני מרגיש שאני ההמשכיות שהם."

ד"ר ערן הלפרן, מנהל מרכז רפואי רבין (בתי החולים בילינסן והשרון): "מדובר בשיא ישראלי של הצלת חיים בהשתלות איברים. לא ידוע לי על מקרה דומה בעולם. מבצע בהיקף כזה של 7 השתלות במהלך יממה אחת בלבד יכול להתבצע רק במרכז השתלות ארצי כמו בילינסון, עם צוותי השתלה וחדרי ניתוח מיומנים ומנוסים מאוד, שעושים לילות כימים בביה"ח, ללא הפסקה, על מנת להציל חיים."

פרופ' דן ערבות, מנהל מערך ניתוחי לב-חזה בבילינסון: "למרות העבודה המתישה סביב השעון, אין כמו הזכות להציל חיים. כשבחרתי בתחום השתלות הלב והריאות, ידעתי שייעוד זה יוביל אותי להתמסרות מלאה וטוטאליות של עבודה סביב השעון, שבת וחג. הרגע בו אני רואה את הלב מתחיל לפעום לאחר השתלה או את הריאות שהופכות ורודות וחיוניות, שווה את כל השעות, הלילות ללא שינה, וכל המאמץ והמחירים שבדרך." 

פרופ' איתן מור, מנהל מחלקת השתלות בבילינסון: "זו ללא ספק פסגת הקריירה וגאווה על כך שבניתי צוות עם מיומנות גבוהה שיכול היה להוציא לפועל מבצע כה מורכב שכולל 2 השתלות כבד, השתלת לבלב-כליה ו-2 השתלות כליה ביממה אחת."

בתמונה: ד"ר מיכאל גורביץ, רופא בכיר במחלקת השתלות בבילינסון ומושתל הכליה

ציטוט של ניצן חן (מושתל הכליה שבתמונה):
"אתמול, ביום ההולדת של אשתי דליה, קיבלתי טלפון מבילינסון שמבשרים לי שנמצאה כליה שמתאימה לי. זה הגיע ממש כמו אות משמיים! אני כבר 13 שנים עושה דיאליזה וממתין להשתלה.
עכשיו אוכל לחגוג את החיים עם המשפחה שלי, לנסוע לחו"ל וליהנות".