כללית און-ליין
נשים

מידע על מרפאת טרום הרדמה

מטופלת יקרה שלום רב,

את עומדת לעבור הרדמה וניתוח.

אנו מודעים לחששותיך ולאי הוודאות המלווים באופן טבעי את ההכנות וההמתנה לקראת הרדמה וניתוח.

מטרתו של עלון זה, לספק לך מידע ראשוני אודות תהליך ההרדמה והניתוח. צוות מרפאת טרום הרדמה עומד לרשותך במתן הדרכה ומידע על הצפוי לך בחדר הניתוח וביחידת ההתאוששות, ויעשה כמיטב יכולתו כדי לסייע לך.

צוות המרפאה כולל: רופאים מרדימים, אחיות חדר ניתוח ומזכירה.
במסגרת ביקורך במרפאת טרום הרדמה, תתבצע הערכה של מצבך הרפואי  בהקשר לתהליך ההרדמה והניתוח ותקבלי הסברים ככל שיידרש. הרופא המרדים מתכנן את שיטת ההרדמה ומכין את המטופלת לקראת הרדמה וניתוח.

לצורך כך, תתבקשי לעדכן את הרופא המרדים באופן מפורט על מצבך הרפואי, וכן אודות פרטים נוספים: תרופות אותן את  נוטלת (רצוי להצטייד ברשימה מסודרת), רגישות לתרופות אם קיימת והרגלים שונים (כגון: עישון, צריכת אלכוהול ותוספי מזון וכו'). כמו כן, הנך מתבקשת להביא עמך תוצאות בדיקות הנמצאות ברשותך. מידע זה יסייע בידי הרופאים המרדימים במהלך ביצוע ההרדמה, בשמירה על  פעולת מערכות הגוף בעת הניתוח וההתאוששות שלאחריו ובטיפול בכאב שלאחר הניתוח.

לתשומת לבך, לעיתים, טרם ביצוע הרדמה וניתוח יהיה עליך לבצע בדיקות והתייעצויות רפואיות נוספות.

בתום בדיקתך במרפאת טרום הרדמה תינתנה לך הוראות מקדימות על-ידי הרופא המרדים בנוגע להכנה להרדמה, משך הצום, נטילת תרופות או הפסקתן וכו'.

הצוות  הסיעודי במרפאה מנוסה בטיפול בחולים העוברים הרדמה וניתוח ויעשה ככל הניתן להרגיע, לתמוך ולהקל עליך. מיומנותו של הצוות הסיעודי תסייע ותאפשר מתן מענה לשאלותיך בנוגע לשהותך בחדר ניתוח.

שעות פעילות המרפאה:
ימים א', ג', ה בשעות: 12:00–16:00
יום ב' בשעות: 11:30–16:00
יום ד' בשעות: 11:00–16:00

אין צורך להגיע למרפאה בצום
צוות המרפאה עושה ככל יכולתו על-מנת לקצר את משך ההמתנה לבדיקה. עם זאת, יתכנו לעיתים עיכובים. לפיכך, את\ה מתבקש\ת להתאזר בסבלנות עם הגיעך למרפאה.

אנו מאחלים לך הצלחה בניתוח ובריאות שלמה

 

 

המידע כתוב בלשון זכר מטעמי נוחות, אך מיועד לנשים וגברים כאחד.
המידע אינו מהווה חוות דעת מקצועית ואינו תחליף לייעוץ מקצועי רפואי.
למידע נוסף ניתן לפנות לאתר הרשמי של מרכז רפואי רבין בכתובת: www.rmc.org.il