כללית און-ליין
גסטרואנטרולוגיה
זימון תור פנייה ליחידה

דרכי התקשרות

טלפונים: 03-9377241 שלוחה 3, בשעות 14:00-10:00
פקס: 03-7426969
דואר אלקטרוני:
gastroblsec@clalit.org.il
אופן הפנייה:
תהליך קביעת תור:

 1. על הרופא המפנה (רופא משפחה או גסטרואנטרולוג) למלא שאלון זה (לינק לשאלון)
 2. יש לשלוח במייל gastroblsec@clalit.org.il  את המסמכים הבאים:
  1. שאלון מסעיף 1 מלא
  2. הפניה מרופא גסטרו
  3. דו"ח גסטרוסקופיה ודו"ח קולונוסקופיה
  4. תשובת CTE (CT מעי דק) או MRE (MRI מעי דק)
  5. התחייבות כספית (טופס 17)

ימים ושעות פעילות

​ימים א'-ה' בשעות 16:00-08:00
ביקור משפחות: כל מטופל זכאי למלווה

כיצד מגיעים לשירות

בניין מרפאות חוץ, קומה 2
כניסה ממעליות א'
מכון גסטרו

השירות לקפסולה אנדוסקופית - בילינסון

מנהלת השירות: ד"ר עירית אבני בירון

במכון לגסטרואנטרולוגיה בבית החולים בילינסון מתבצעת בדיקת הקפסולה האנדוסקופית לצורך אבחון מחלות שונות המערבות את המעי הדק. עקב אורכו של המעי הדק לא ניתן היה עד היום להדגים אותו לכל אורכו באמצעים האנדוסקופיים הרגילים. הקפסולה האנדוסקופית מאפשרת לצלם את המעי הדק בצורה פשוטה, מדויקת, נוחה למטופל ובמינימום של סיבוכים.
השירות לקפסולה אנדוסקופית אחראי על ביצוע ועל פענוח בדיקות קפסולה אנדוסקופית הנערכות בבית החולים. בבדיקה משתמשים במצלמה ממוזערת, הנמצאת בתוך גלולה העוברת דרך מערכת העיכול ומצלמת אותה. הבדיקה נערכת במטרה לאבחן את הסיבה לתסמינים ממושכים או חוזרים שמקורם במערכת העיכול, כגון: כאבי בטן, שלשול, דימום או אנמיה (ירידה ברמת ההמוגלובין) לרוב לאחר שאמצעים אבחנתיים אחרים לא הצליחו לאתר את הסיבה לתסמינים. כמו כן, בחולים עם מחלות כרוניות של המעי הדק, הקפסולה האנדוסקופית יכולה לסייע באבחון היקף המחלה ובמעקב אחר השפעת הטיפול התרופתי.

קיימים מצבים בהם הגלולה משתהה או אפילו נתקעת במעי הדק בשל מחלה הגורמת להיצרות והסוללה כבר סיימה את פעולתה. גלולת העבירות עוזרת להימנע ממצבים אלו ולבדוק חשד להיצרות במעי טרם בליעת גלולת המצלמה. גלולת העבירות היא גלולת דמה בעלת מימדים דומים לאלה של הגלולה הרגילה, אשר עשויה מחומר מסיס. גלולת הדמה מכילה במקום מצלמה שבב אלקטרוני אשר ניתן לסרוק בבדיקה החיצונית ועל ידי כך לאבחן האם הגלולה נשארה במעי ובאיזה מיקום. באם גלולת הדמה נתקעה במעי, מיצי העיכול ימיסו אותה תוך 36 שעות. במקרים אלה לא ניתן למטופל לבלוע את גלולת המצלמה.

במקרים מיוחדים בהם קיים חשש שהגלולה תיתקע במעי הדק (במטופלים לאחר ניתוחי בטן, היסטוריה של חסימת מעיים, חשד למחלת קרוהן ללא הדמיית בטן קודמת או עדות להיצרות במעי בבדיקות הדמיה) נבקש מהמטופל לבצע בדיקת עבירות טרם ביצוע בדיקת גלולת המצלמה. ההחלטה על צורך בבדיקת עבירות תתקבל בכל מקרה לגופו.

פעילות אקדמית ומחקרית

במרכזנו  מתבצעים מחקרי יוזם חוקר - מחקרים אלו מובלים ומנוהלים על ידי הצוות במרכז.


מנהלת השירות:
ד"ר עירית אבני-בירון
מנהלת המכון:
פרופ' איריס דותן

אחיות:
אירנה אשורוב
יפית חונן
ברכה חדד

הכנה לבדיקות ולניתוחים