כללית און-ליין
הרדמה

מרפאת טרום הרדמה

מחלקת ההרדמה בית החולים בילינסון מספקת שירות מרפאת טרום הרדמה לכל החולים המגיעים לניתוחים אלקטיביים.

המרפאה ממוקמת במתחם השירות האמבולטורי, קומת קרקע, בסמיכות למרפאות הטרום ניתוח הכירורגי והאורתופדי.

המטופלים עוברים קבלה ורישום אצל מזכירות רפואיות ובדיקה ע"י אחות מרפאה ייעודית. לאחר מכן הם ממתינים לפגישה עם הרופא המרדים באזור המתנה מרווח. כל מטופל מקבל מספר ונקרא להיכנס לפי התור בצורה מסודרת. לאחר השלמת הביקור אצל המרדים, המטופל חוזר למחלקה המפנה.

הפגישה עם הרופא המרדים:

במהלך הפגישה הרופא המרדים משוחח עם המטופל המועמד לניתוח. הוא רושם פרטים בסיסיים של המטופל, כגון: גיל ומשקל, שם הניתוח המתוכנן, מחלות רקע, תרופות קבועות וטיפולים, ניתוחים והרדמות קודמים וכן כל מידע רפואי נוסף רלוונטי לקראת ההרדמה.
הרופא המרדים מבצע בדיקה גופנית הנדרשת ויכול לבקש לעיין בבדיקות נוספות, כגון: בדיקות דם, אק"ג, צילום חזה, אקו לב ומסמכים מביקור אצל רופאים אחרים, כגון קרדיולוג. לכן חשוב מאוד להצטייד במסמכים הרפואיים הנמצאים ברשות המטופל ולהביא אותם לביקור אצל הרופא המרדים.
הרופא המרדים עשוי לבקש לבצע בדיקה נוספת או לשלוח את המטופל לייעוץ (למשל ייעוץ קרדיולוגי) לפני סיום הביקור במרפאה. במקרה כזה המטופל ישלים את הבדיקה או הייעוץ הנדרשים ויחזור לרופא המרדים להשלמת הביקור.
לאחר איסוף כל המידע הנדרש, הרופא המרדים נותן הוראות הכוללות בדר"כ הוראות לצום, נטילת תרופות קבועות, ומתן של תרופות סדטיביות ביום הניתוח.
בנוסף, מתבקש המטופל לחתום על הסכמה לביצוע ההרדמה לניתוח. יש לציין שמדובר בטופס נפרד, בנוסף להסכמה לביצוע הניתוח, שעליו חתם בביקור במרפאה הכירורגית. הטופס כולל הסבר סטנדרטי על סוגי ההרדמה השונים (כללית ואזורית), תופעות לוואי אפשריות, הסבר על אפשרות למתן דם. מומלץ למטופל לשאול שאלות ולקבל הסברים מפורטים בנוגע לנושאים בטופס ההסכמה או לגבי כל בעיה שמטרידה אותו בנוגע להרדמה, זאת, טרם החתימה על טופס ההסכמה.

קישור לטופס:

טופס הסכמה להרדמה ANESTHESIA

שאלות חשובות לגבי מרפאת טרום הרדמה:

מה צריך להביא לפגישה עם הרופא המרדים?

יש להביא את המסמכים הרפואיים הנמצאים ברשות המטופל, לרבות, הפניה עם ציון סוג הניתוח או הפעולה שלשמה הגיע המטופל לבית החולים ותיעוד של מרפאת טרום ניתוח. חשוב במיוחד להצטייד בתוצאות הקיימות של בדיקות אק"ג, צילום חזה, בדיקות דם וגם ברשימת מחלות ותרופות קבועות, היסטוריה רפואית קודמת.

האם ממשיכים ליטול תרופות לפני הניתוח?

ככלל ממשיכים לקחת את כל התרופות הקבועות לפני הניתוח. תרופות לטיפול בסוכרת ומדללי דם מצריכים הנחייה מיוחדת. יש לציין שאין לראות בכך הנחייה הנכונה לכל מטופל ויש לקבל הוראות מפורטות מהרופא המרדים בכל מקרה לגופו.

האם צריך להיות בצום לפני הניתוח?

ניתוח אלקטיבי מחייב צום לפי הכללים הבאים: לאחר ארוחה כבדה - 8 שעות לפחות, ארוחה קלה - 6 שעות לפחות, שתייה של נוזל צלול - שעתיים. אי שמירה על הכללים תגרום לדחיית הניתוח.

מה לעשות אם יש קוצב לב?

יש לבוא למרדים אחרי בדיקה עדכנית של הקוצב במרפאת קוצבים.