כללית און-ליין
חדשות שנת 2022

פורסם בראשונה: 10.03.2022

יו"ר הסוכנות היהודית בפועל יעקב חגואל נחת אתמול בפולין, בראש כוח חלוץ של בילינסון והשרון, לקראת הקמתם של מרכזי סיוע רפואי לטיפול בעולים מאוקראינה, הנקלטים במרכזי העלייה בפולין טרם הגעתם לישראל

חגואל יקיים פגישות עם גורמים רשמיים על מנת להעמיק את פעילות הסיוע של הסוכנות היהודית ליהודי אוקראינה. הוא ישוב ארצה ביום חמישי לפנות בוקר עם טיסה של 150 עולים שנמלטו מהמלחמה ונקלטו במרכז של הסוכנות היהודית בוורשה.

משלחת בראשות יעקב חגואל, יו"ר הסוכנות היהודית בפועל ויו"ר ההסתדרות הציונית העולמית נחתה הבוקר בפולין. המשלחת כוללת גורמי רפואה בכירים מבתי החולים בילינסון והשרון מקבוצת כללית ובהם ד"ר ערן רוטמן, מנהל בילינסון וד"ר דרור דיקר, מנהל מחלקה פנימית ד' בשרון, אשר יקימו לבקשת הסוכנות היהודית, מרכזי סיוע רפואי לפליטים יהודים שנמלטו מאוקראינה והגיעו לפולין.

מוקדי הסיוע הרפואי יוקמו בשני מרכזי עלייה שהסוכנות היהודית הקימה בוורשה ושבהם נקלטים הפליטים היהודים עד עלייתם לישראל. המרכזים בוורשה הם חלק ממספר מרכזי עלייה שהסוכנות היהודית מפעילה בשיתוף עם הקרן לידידות במדינות הגובלות באוקראינה.

במוקדי הסיוע הרפואי תפעל שורה של אנשי מקצוע מתחומי רפואה שונים כולל תחומי הרפואה פנימית, גינקולוגיה וילדים. יצוין כי כבר עתה ישנה משלחת חוסן נפשי של ההסתדרות הציונית העולמית בה עובדים סוציאליים ופסיכולוגים הנמצאת במדינה ומכשירה את מעגלי התמיכה ואת אנשי המקצוע בקהילות היהודיות להעניק טיפול ראשוני לאנשים שחוו טראומה נפשית.
המשלחת צפויה להיפגש עם שגריר ישראל במדינה מר יעקב ליבנה. במקביל, יעקב חגואל צפוי להיפגש עם שורה של גורמים במדינה במטרה להעמיק את הסיוע הכללי והנפשי ליהודי אוקראינה אשר נמלטים מהתופת.

*יו״ר ההסתדרות הציונית העולמית ויו״ר בפועל של הסוכנות היהודית*: "עם ישראל ידוע בחמלתו ובהתגייסותו לכל יהודי ולכל צלם אנוש בתקופות של שמחה ובמצבים של חרום. מחויבותנו המוסרית וההיסטורית לאחדותו של עם ישראל באה לידי ביטוי בשעת חרום זו. הסוכנות היהודית תמשיך לעשות כל שביכולתה בכדי לעמוד בחזית ולהבטיח את בטחונו הבריאותי והפיזי של כל יהודי ויהודי. "לא תעמוד על דם רעך" מתגלה בפניו היפות של העם המיוחד שלנו".

*ד"ר איתן וירטהיים, מנהל בתי החולים בילינסון והשרון*: "בילינסון והשרון יוצאים להגיש סיוע הומניטרי לאוכלוסייה מותקפת הנמצאת במצוקה. זו השעה בה כולנו נבחנים ברגישות ובערבות הדדית. צוותי הרפואה ייצאו לסייע ככל שיידרש, קיימת הענות יוצאת מגדר הרגיל של הצוותים בבתי החולים לנסוע ולהושיט עזרה".

חגואל ישוב ארצה ביום חמישי לפנות בוקר עם טיסת עולים מיוחדת של הסוכנות היהודית והקרן לידידות ובה כ-150 עולים שנמלטו מהמלחמה ונקלטו במרכז העלייה של הסוכנות היהודית בוורשה.

מימין לשמאל: שלמה אזרוב נציג הסוכנות היהודית, ד"ר דרור דיקר, מנהל מחלקת פנימית ד' ביה״ח השרון, יעקב לבנה שגריר ישראל בפולין, יעקב חגואל יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית ויו"ר בפועל של הסוכנות היהודית, וד"ר ערן רוטמן, מנהל ביה״ח בילינסון