כללית און-ליין
חדשות שנת 2022

פורסם בראשונה: 11.01.2022

הרובוט המשודרג - בית חולים בילינסון התחדש במערכת הניתוחית החדשה והמתקדמת של רובוט דה-וינצ'י

המערכת החדשה מאפשרת את הרחבת היצע הניתוחים הרובוטיים

בית חולים בילינסון מקבוצת הכללית התחדש לאחרונה במערכת המתקדמת של רובוט דה-וינצ'י דור 4, לביצוע ניתוחים זעיר פולשניים מחזית הטכנולוגיה הכירורגית. המערכת כוללת פונקציות כירורגיות חדשות ומערכת ויזואליזציה מתקדמת המאפשרות רמת דיוק גבוהה ומיקסום יכולות הרופא בניתוחים קיימים והרחבה של האופציות הניתוחיות בכל הדיסיפלינות בהן: אורולוגיה, אורולוגיית ילדים, כירורגיה, חזה, גניקולוגיה ואף אוזן גרון.

מערכת הדה-וינצ'י נשלטת לחלוטין על ידי הרופא, הרובוט מתרגם את תנועותיו וממקסם את יכולותיו בעזרת מערכת ראיה תלת ממדית מוגדלת בעלת רזולוציה גבוהה (HD) ובאמצעות זרועות קטנות עם מפרקים המאפשרים טווח תנועה רחב ומנגנון למניעת הרעד הקל של היד. ניתוח בגישה זו מאפשר הפחתת סיכונים וסיבוכים, צלקות מזעריות, קיצור זמן האשפוז וחזרה מהירה יותר לשגרה. 
מערכת הדה-וינצי' נרכשה לבילינסון מתרומה של קרן עזריאלי.

ד"ר שי גולן מנהל השירות האורו-אונקולוגי: "המערכת הרובוטית החדשה פותחת אפשרויות נוספות להרחבת השימוש בניתוחים רובוטים אורולוגים מתקדמים. אמצעים ויזואליים חדשים ומכשירים זעיר פולשניים חדשים הופכים את הכלי הזה להרבה יותר ממערכת כירורגית גרידא".

פרופ' רם איתן מנהל יחידת אונקו-גינקולוגיה: "המערכת החדשה של הדה-וינצ'י בעלת פונקציות מתקדמות המאפשרות התאמה מדוייקת יותר לצרכי הניתוח ולאנטומיה של המטופלת. מערכת ראייה בהגדלה ובתלת מימד, עם יכולות ורסטיליות לשנות את זוויות הצילום. הפונקציה הפלורוסנטית מאפשרת זיהוי והסרה מדוייקת יותר של בלוטות זקיף, שלב קריטי בניתוחים מסוג זה. ניתוח בגישה זו מאפשר התאוששות קלה יותר למטופלות, עם כאב מופחת וימי אשפוז מקוצרים".

ד"ר יורי פייסחוביץ, מנהל מחלקת ניתוחי חזה: "למערכת החדשה של הדה-וינצ'י יש יתרון גדול בכירורגיית ניתוחי חזה, כשאנו מנתחים בבית החזה יש כניסה מוגבלת ע"י הצלעות, המערכת מסייעת לנו בכך שהיא מאפשרת לשנות את מיקומי המצלמה, המכשור המתקדם מאפשר גישה קלה וגמישה יותר ויצירת חתכים קטנים יותר לביצוע הניתוח".