כללית און-ליין
חדשות

פורסם בראשונה: 15.12.2021

רפואה ותיאטרון יחד, על הבמה הלאומית

בערב שכמותו טרם היה בישראל. מצדיעים לצוותים הרפואיים. בסימן המערך לנוירולוגיה כחלק ממרכז המוח ומעודדים את עולם התרבות

בתמונה מימין לשמאל: ד"ר איתן וירטהיים, מנהל מרכז רפואי רבין - בילינסון, יוחנן לוקר, יו"ר דירקטוריון כללית, מיכל הרצוג, רעיית הנשיא, יצחק הרצוג, נשיא המדינה, רות רלבג, מנכ"לית כללית, פנחס פיני כהן, יו"ר עמותת הידידים של מרכז רפואי רבין - בילינסון

ערב הגאלה השנתי של ידידי מרכז רפואי רבין

במעמד כבוד נשיא המדינה מר יצחק הרצוג ורעייתו הגב' מיכל הרצוג

נערך ביום ראשון 12.12.2021 בתיאטרון הלאומי הבימה


אירוע הגאלה השנתי של מרכז רפואי רבין (בתי החולים בילינסון והשרון) התקיים אמש בתיאטרון הלאומי הבימה, במעמד נשיא המדינה מר יצחק הרצוג ורעייתו הגברת מיכל הרצוג ובנוכחותם של מכובדים רבים וצוותי רפואה.

האירוע אורגן ביוזמת עמותת הידידים של מרכז רפואי רבין בראשות פנחס (פיני) כהן, יו"ר קרן נוי ויו"ר אמריקה-ישראל ואורלי מסקין, מנכ"לית העמותה. יחד עם ד"ר איתן וירטהיים, מנהל המרכז הרפואי, הם קיבלו את פני הבאים ובראשם יו"ר דירקטוריון כללית יוחנן לוקר, מנכ"לית כללית רות רלבג ומאות מבכירי המשק ועולם העסקים הישראלי.

האירוע הוקדש לפיתוח המחלקה לנוירולוגיה בניהולו של פרופ' איתן אוריאל – תרומת ד"ר פנינית ופנחס (פיני) כהן, יו"ר עמותת הידידים. המחלקה תוקם במגדל הנבנה כעת בבילינסון כחלק ממרכז המוח החדש. במהלך הערב המיוחד הוענק למר אודי רקנאטי אות "יקיר מרכז רפואי רבין" לזכרה של דינה רקנאטי ז"ל, על תרומתם ונדיבותם המתמשכת לקידום מרכזי מצוינות בבית החולים בילינסון.

את האירוע הנחתה בהתנדבות מיקי קם, שחקנית תיאטרון הבימה. נעם סמל, מנכ"ל התיאטרון, ציין כי העבודה המצוינת של מערכת הבריאות איפשרה להחזיר את עולם התרבות לחיים גם בצד מגפת הקורונה. "אנחנו שמחים להצדיע היום לצוותים הרפואיים, שבזכותם המסך עולה וההצגה נמשכת – ולעשות זאת במשכן שלנו, שבו אנו תורמים את חלקנו לשגרת החיים ולחוסן הנפשי על ידי מתן אוויר לנשמה".

פיני (פנחס) כהן, איש עסקים ויו"ר עמותת ידידי מרכז רפואי רבין (בילינסון), הודה לידידי המרכז הרפואי ולכל אלו הלוקחים חלק בפיתוחו וקידומו של בית החולים, ואמר כי מגפת הקורונה שינתה את העולם, אבל לא שינתה את האדם. "רעייתי ד"ר פנינית כהן ואני חשים גאווה גדולה להיות חלק מהמשפחה המיוחדת של מרכז רפואי רבין וידידיו – משפחה שהופכת חזון להצלת חיים; משפחה שמפעמת בה רוח ישראלית ואנושית של אכפתיות ורוחב לב; משפחה שלהיות חלק ממנה, זה לראות את ישראל במיטבה". הוא עמד על החשיבות הרבה שבתרומה למען פיתוח המחלקה לנוירולוגיה: "הנוירולוגיה היא רפואת המחר – וגם הצורך הקריטי של היום, ואין בית חולים שראוי יותר להוביל את המשימה הזאת מאשר מרכז רפואי רבין". פיני כהן הדגיש כי רעייתו והוא מודים על הזכות להיות מעורבים בחיי הרפואה הציבורית בארץ. "אני מאמין בכל לב, כי מה שאנו עושים למען אחרים ימשיך לעשות טוב בעולם גם הרבה אחרינו", אמר.

איתן וירטהיים, מנהל מרכז רפואי רבין (בתי החולים בילינסון והשרון): "חדשנות זה שם המשחק ואנחנו עובדים בזה בכל תחומי הרפואה - על פריצת הדרך הבאה, על המחקר הבא שיביא בשורה לחולים ועל הטיפול הבא שיציל חיים. כל אלו קורים בזכות סיוע משמעותי של עמותת הידידים שמאפשרת לנו לעשות רפואה מצוינת ולפעול במגרש החדשנות ולפתח את רפואת המחר. הערב, בזכות התרומות הנכבדות אנחנו מתמקדים בפיתוח החדשנות בתחום המוח. חוד החנית של בילינסון״.

בין אנשי העסקים ובכירי המשק בישראל שנכחו באירוע:
סטייסי ואודי רקנאטי, יוחנן לוקר – יו"ר שירותי בריאות כללית, רות רלבג – מנכ"ל שירותי בריאות כללית, דנה עזריאלי, ורדה ובעז דותן, מירי ומשה מידן, מרב ושלמה מנדלבאום – גטר גרופ, ברוריה ודודי ויסמן, נאוה ברק ושלום זינגר, מישאל ורוני יצחקי – קבוצת יצחקי, עופר ינאי – נופר אנרגיה, רוזלינד ושמואל ברכפלד, הראל וישראל שפירא –שפיר הנדסה, חוה ושמעון טופור, יודי יובל רקנאטי, עתליה שמלצר, יאיר וגדעון המבורגר, נורית ויואב מנור, מיכל ועו"ד דניאל פסרמן – גורניצקי, שלוה וקטיה הסל, שי טלמון – דרך ארץ הייווייז, שמשון הראל – אמריקה ישראל, עידית ודרור תורן – אמריקה ישראל, גלעד בושביץ ורן שלח – נוי תשתיות, חיים הורוביץ – טבע, ציפי ועו"ד פיני רובין – גורניצקי, אליהו וחניתה בן-עמרם, עו"ד גדעון ודפנה פישר, יוסי ונורית בר-נתן, רו"ח ראובן שיף ורו"ח עמית מוכתר – שיף הזנפרץ, תמי ועו"ד יהודה רווה, תמי ואודי סביון, אמנון דיק ועוד רבים אחרים.

כחלק מהתוכנית האמנותית נשזרו בערב הגאלה קטעים ממחזות זמר מובילים של התיאטרון הלאומי – "מאמא מיה", "גבעת חלפון אינה עונה" ו"עוד חוזר הניגון", בביצוע להקת שחקני הבימה.

 

צילום: שאולי לנדנר