כללית און-ליין
חדשות

פורסם בראשונה: 16.12.2020

בילינסון: מייצרים חשמל על הגג

המערכת הסולרית תספק חשמל של 175 אלף קילו וואט לשנה שהם צריכה שנתית של כ- 100 משפחות. בשנה הקרובה בי"ח מתכנן להרחיב את ייצור החשמל הירוק ולקדם פרויקטים נוספים להתייעלות אנרגטית.

בתמונה: טקס השקת המערכת הסולרית

השבוע נחנכה מערכת סולרית על גג בית הספר לאחיות של שירותי בריאות כללית שנמצא בסמוך לבילינסון שתספק חשמל בשיעור 175 אלף קילו וואט לשנה שהם צריכה שנתית של כ- 100 משפחות. מדובר על חיסכון בצריכת חשמל של כ- 80 אלף שקלים לשנה תוך שמירה על איכות סביבה. המערכת הסולרית הוקמה על שטח של  1200 מטר של גג בית ספר לאחיות עם מתקנים סולריים שמפיקים 100 קילו וואט חשמל לשעה שהם כ- 60% מתצרוכת החשמל של בית הספר לאחיות בקיץ ו- 80% בחורף. בעתיד מתוכננת מערכת נוספת שתייצר חשמל בשיעור נוסף של 60% ובכך להכפיל את הפקת החשמל. בראייה עתידית יש כוונה להקים שתי מערכות דומות על גגות בבניינים שונים בבית החולים. בנוסף, בשנה הקרובה בי"ח מתכנן להרחיב את ייצור החשמל הירוק ולקדם פרויקטים נוספים להתייעלות אנרגטית.

מזה כעשור שבית החולים בילינסון מיישם סטנדרטים המשלבים איכות סביבה ובטיחות בכל פרויקט.

חיים בן דוד, מנהל היחידה לאיכות הסביבה בבילינסון, מסביר את התרבות הארגונית הכוללת חשיבה על טובתם של העובדים, המטופלים, קהל המבקרים והדורות הבאים. "בשנים האחרונות פותחו בבילינסון פרויקטים ייחודיים ופורצי דרך בתחומי איכות הסביבה. מזה שמונה שנים בית החולים מוסמך לתקנים המובילים בתחום איכות הסביבה. כבית חולים מוביל אנחנו לוקחים על עצמנו להוביל גם בנושא איכות הסביבה והפחתת פליטות גזי חממה. פרויקט ייצור החשמל הסולארי מצטרף לפרויקטים נוספים וחדשניים אותם יזמו בבית החולים כבר לפני כארבע שנים, כמו טכנולוגיה חדשנית, המאפשרת לעשות שימוש חוזר במי מערכות אקלום שממוחזרים לטובת צינון וקירור בית החולים."

אלי דרייפוס, משנה למנהל מרכז רפואי רבין (בילינסון והשרון): "איכות הסביבה הפכה לחלק מהתרבות הארגונית שלנו. הפרויקטים הרבים שנעשים בבית החולים הם פרי יוזמה ועבודה של צוות גדול ששם את בילינסון בשורה אחת עם המרכזים הטובים והגדולים בעולם. כמי שאמונים על בריאות ואיכות חיים של מטופלים רבים אנו מבינים ששמירה על איכות סביבה היא חלק חשוב שיש לשים עליו דגש".

בית החולים בילינסון מודה לסמנכ"ל חטיבת לוגיסטיקה תשתיות ובינוי בשירותי בריאות כללית, גדי כהן ולמנהל הגנת הסביבה של הכללית, דוד לוגסי על תמיכתם בפרוייקט חשוב זה.

בתמונה: טקס השקת המערכת הסולרית