כללית און-ליין
חדשות

פורסם בראשונה: 27.05.2019

בילינסון: לראשונה בישראל מרפאת שבץ לצעירים

המרפאה נפתחה בעקבות עלייה משמעותית של פי שניים מקרי שבץ מוחי בצעירים בני 20-50 בישראל

בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית בשיעור של פי שניים במקרי שבץ מוחי בצעירים. בכדי לטפל בחולים אלו ולמנוע מקרי שבץ חוזרים נפתחה בבילינסון, לראשונה בישראל, מרפאה לשבץ מוחי בצעירים. הסיבות לעלייה במקרי שבץ מוחי בצעירים הן עלייה בצריכת מזון לא בריא, אורח חיים לא בריא, מחלת לב לא ידועה שעלולה לגרום לשבץ מוחי בזמן פעילות גופנית או אפילו בזמן שמותחים את הצוואר לאחור במספרה.

ד"ר שלומי פרץ מנהל המרכז לטיפול בשבץ ובמחלות כלי הדם של המוח: "בשבץ מוחי, זמן  = מוח. חשוב לשים לב גם בגילאים צעירים בסימנים היכולים להעיד על שבץ מוחי ולהגיע להיבדק בבית חולים מוקדם ככל הניתן.  פתחנו את המרפאה לטיפול בצעירים שלקו בשבץ מוחי על מנת לתת מענה לעלייה באחוזים של צעירים שלוקים בשבץ מוחי. מטרת המרפאה לטפל ולמנוע אירוע שבץ מוחי משני באופן ייעודי לצעירים מתחת לגיל "50.

פרופ' איתן אוריאל, מנהל המחלקה לנוירולוגיה בבילינסון: "המרפאה לשבץ מוחי בצעירים היא חלק ממרכז חדש שהוקם בבילינסון. המרכז מטפל בחולים בשלב האקוטי בזמן השבץ המוחי ולאחריו. במודל החדשני על פיו הוקם המרכז בבילינסון כל מטופל יקבל טיפול המותאם לו אישית. בין המרפאות שיפתחו במסגרת המרכז תפתח גם מרפאה למחלות כלי דם קטנים במוח. מטרת המרכז למנוע שבץ מוחי נוסף על ידי מעקב אחר מטופלים ששוחררו מאשפוז וכאלה המופנים מהקהילה, לאיזון גורמי הסיכון ולהתאמת מניעה משנית לשבץ".