כללית און-ליין
חדשות

פורסם בראשונה: 06.02.2018

בהשקעה של 120 מיליון ₪ במימון כללית נפתח השבוע בבי"ח השרון מתחם חדרי הניתוח המתקדם ביותר בישראל

בשמונת חדרי הניתוח החדשים הותקנה טכנולוגיה מתקדמת ומערכת מחשוב אינטגרטיבית חדשנית בעולם המאפשרת במגע יד אחת את פריסת כל המידע על החולה כולל התייעצות עם מומחים מכל רחבי העולם מחוץ לחדר ניתוח. מתחם חדרי הניתוח משתרע על שטח של כ-1,800 מ"ר.

מתחם חדרי הניתוח המתקדם ביותר בישראל - נפתח בבית חולים השרון

השבוע  נפתח בבית חולים השרון מתחם חדרי הניתוח החדיש בישראל שנבנה  על שטח של 1,800 מ"ר בהשקעה של 120 מיליון ₪ במימון כללית.  שמונה חדרי הניתוח מאובזרים בטכנולוגיה מתקדמת ובהנדסת אנוש החדישה ביותר המאפשרת לצוות רפואי את העבודה המדויקת והנוחה ביותר.
במתחם קיימת מערכת מחשוב אינטראקטיבית מהמובילות בעולם המאפשרת שיתוף מומחים מרחבי העולם למטרת התייעצות רפואית או לימוד ללא צורך במערכות תומכות המחייבות הערכות מוקדמת  כמקובל כיום בישראל. בנוסף, המערכת מסייעת למנתחים במגע יד אחת  לפרוס את כל נתוני המטופל  בפניהם בחיתוכים שונים ; גישה מהירה לאמצעי דימות,  למידע רפואי, בדיקות קודמות של המנותח וחיבור למכשירים שונים.

דגש מיוחד הושם במהלך תכנון המתחם על מניעת זיהומים – המתחם תוכנן כך שיהיה מבנה מוגדר וברור בכדי למנוע מעבר בין שלושת האזורים השונים "הסטרילי" "המלוכלך" ואזור הביניים.

המצב הביטחוני נלקח גם הוא בשיקולי הבנייה - חדרי הניתוח נבנו במבנה ממוגן ירי על מנת לאפשר המשך פעילות ניתוחית בכל זמן.

בחדר הניתוח האורולוגי הוכנסה המערכת החדישה 'אנדוסויט' – המערכת המתקדמת והיחידה בישראל לריסוק אבנים בעזרת גלי קול, ומערכת לייזר בעוצמה גבוהה. המערכת משפרת את יכולות הדיוק והשליטה של המנתח  ובכך את תוצאות הניתוח האנדוסקופי ובטיחותו.

חדרי ניתוח עיניים ואף אוזן גרון מצוידים במיקרוסקופים חדישים המאפשרים ניתוחים מדוייקים וקצרים יותר. המיקרוסקופיים החדישים מאפשרים למנתח לטפל במקרים סבוכים ומורכבים.
בחלק מהחדרים אף הותקנה תאורה ירוקה מיוחדת  על מנת שהמנתחים יוכלו לראות טוב יותר את השדה הניתוחי במקרים בהם יש שימוש במערכות לייזר.

מתחם חדרי הניתוח המתקדם ביותר בישראל - נפתח בבית חולים השרון

נועז בר ניר מנכ"ל הכללית: "חדרי הניתוח החדשים ניבנו בהשקעה אדירה של הכללית. המתחם כולו תוכנן ונבנה בסטנדרטים הגבוהים המתקדמים והחדשניים  ביותר הקיימים היום וכל זאת לטובת המטופלים. אני שמח כי הפרויקט הושלם בהצלחה וכי הצוותים בבית חולים "השרון" המאופיין במערך כירורגי משובח  ייהנו מסביבת עבודה איכותית ומהתשתיות והטכנולוגיה המתקדמות ביותר".

ד"ר איתן חבר מנהל בית חולים השרון: " כיום אנו מבצעים קרוב ל – 8,000 ניתוחים בשנה המתפרסים על מגוון תחומי הכירורגיה הכללית, אורתופדיה, עיניים, אאג, אורולוגיה, כלי דם  ופלסטיקה משקמת. עם פתיחת חדרי הניתוח החדשים אנו צופים כי תהיה עלייה במספר הניתוחים שנוכל לבצע ואף קיצור תורים בחלק מהניתוחים. בי"ח השרון מוביל בשנים האחרונות בסיקרי שביעות רצון במערך האשפוז ומערך המיון ועם פתיחת חדרי הניתוח החדשים הצבנו יעד נוסף, להוביל בשירות ואיכות גם במערך הניתוחים.

ארז לוי משנה למנהל מרכז רפואי רבין (בילינסון והשרון) מוסיף כי " חדרי הניתוח אובזרו בציוד שעומד בשורה הראשונה מבחינה טכנולוגית תוך תשומת לב לפרטים הקטנים בתכנון הפונקציונאלי של החדרים .
אני בטוח כי מעבר להשקעה הכספית הגבוהה , אלפי שעות אדם שהושקעו בפרויקט חשוב זה , יביאו לאיכות רפואית טובה לאזרחי מדינת ישראל .

פתיחת חדרי הניתוח מהווה נדבך נוסף במצוינות של בית חולים השרון,
בשנה האחרונה  נבחר בי"ח השרון במקום הראשון בסקר משרד הבריאות למחלקות לרפואה דחופה (מיון),
במקום הראשון במניעת זיהומים בקטגוריית בתי החולים הקטנים
והוביל בציונים מרשימים בסקר של משרד הבריאות בנושא שביעות רצון כללית באשפוז בקרב בתי החולים בישראל.
אלו הישגי יוצאי דופן של מובילות ברמה ארצית ותשתית חדשה של חדרי ניתוח מהווה חיזוק משמעותי במסורת זו של מצוינות.


משרד האדריכלים שליווה את הפרויקט מרסלו ברסטוביצקי