כללית און-ליין
חדשות

פורסם בראשונה: 18.01.2018

תרגיל לטיפול בנפגעים מאירוע רב נפגעים רחב היקף בבית החולים בילינסון

בית החולים עמד בהצלחה בכל הפרמטרים שנבדקו במהלך התרגיל שדימה אירוע טרור באצטדיון פתח תקווה. 200 נציגים מרחבי העולם הגיעו ללמוד כיצד מטפלים באירוע רב נפגעים בישראל. בתרגיל השתתפו מאות אנשי צוות מכלל הסקטורים.

אתמול התקיים תרגיל לקליטה ולטיפול בנפגעי אירוע רב נפגעים רחב היקף בבית חולים "בילינסון" בשיתוף משרד הבריאות, פיקוד העורף, מד"א, כבאות והצלה, משטרת ישראל, ועיריית פתח תקווה.
כ- 200 פצועים מדומים הגיעו לבית החולים כחלק מתרגיל שהחל באצטדיון פתח תקווה ודימה התמודדות עם אירוע רב נפגעים רחב הקף. הפצועים שהגיעו בדרגות חומרה שונות טופלו במחלקה לרפואה דחופה, בחדר הטראומה, ובחדרי הניתוח. בתרגיל תורגלו גם בנק הדם, מרכז המידע והדוברות. מאות אנשי צוות מכלל הסקטורים בבית החולים השתתפו בתרגיל בשיתוף פעולה מלא עם כלל הגורמים בתרגיל.

בתרגיל צפו כ 200 נציגים מכל העולם ללמוד כיצד מטפלים בישראל באירוע רב נפגעים בסדר גודל שכזה כחלק מכנס בינלאומי ברפואת שעת חירום.

ד"ר ערן הלפרן מנהל בילינסון אמר בסיום התרגיל "רפואת טרור ורפואת אסון הופכים להיות מוקד עניין לכלל מערכות הבריאות בעולם. אנו גאים כי נבחרנו להיות המרכז הרפואי אליו הגיעו 200 אנשי רפואה מכל רחבי העולם על מנת ללמוד כיצד לנהל ולהעניק רפואה בשעת חירום. כמרכז טראומה גדול וכבית חולים שלישוני אנו מטפלים בנפגעי טראומה רבים במהלך כל ימות השנה. מספר כה רב של נפגעים כמו בתרגיל זה לא היה מעולם בישראל ועל כן היה צורך בתרגול כלל מערך בית החולים כפי שנעשה בתרגיל זה.

אני מקווה כי לעולם לא נצטרך להשתמש בידע הרב שצברנו היום אולם, במידה ונאלץ לעשות זאת אני סמוך ובטוח כי אנו ערוכים לכך.
ניתן לסכם כי התרגיל עבר בהצלחה מרובה. הלקחים שלמדנו בתרגיל ייושמו בין אם אלו נקודות הנתונות לשיפור ולחיזוק ובין אם אלו נקודות שיש לשמר."