כללית און-ליין
חדשות

פורסם בראשונה: 08.04.2018

טיפול נמרץ כללי בילינסון במקום הראשון מבין בתי החולים הגדולים במניעת זיהומים בדם

עפ"י דוח משרד הבריאות שפורסם בנושא מניעת זיהומים ביחידות לטיפול נמרץ בבתי החולים. נמצא כי מבין בתי החולים הגדולים, מוביל טיפול נמרץ בילינסון בנושא מניעת הזיהומים. מבין בתי החולים הקטנים נמצא טיפול נמרץ בבית חולים השרון במקום השני במניעת זיהומים בדם.

דו"ח משרד הבריאות:
טיפול נמרץ כללי בילינסון במקום הראשון מבין בתי החולים הגדולים במניעת זיהומים בדם

טיפול נמרץ כללי בבית חולים השרון במקום השני מבין בתי החולים הקטנים במניעת זיהומים בדם

 

עפ"י דוח משרד הבריאות שפורסם בנושא  מניעת זיהומים ביחידות לטיפול נמרץ בבתי החולים. נמצא כי מבין בתי החולים הגדולים, מוביל טיפול נמרץ בילינסון בנושא מניעת הזיהומים. מבין בתי החולים הקטנים נמצא טיפול נמרץ בבית חולים השרון במקום השני במניעת זיהומים בדם. 
 
פרופ' פייר זינגר, מנהל טיפול נמרץ כללי בילינסון: החולים שמגיעים לטיפול נמרץ הם חולים מורכבים ביותר במצב מסכן חיים. המצב הרפואי בו הם נמצאים מעמיד אותם בסכנה גבוהה יותר ללקות בזיהומים.  מאחר ומצבם קריטי הם נזקקים לטיפול בעזרת אביזרים פולשניים (הנשמה, צנתרים שונים וכו') שעלולים לגרום לזיהומים. חשוב להבין כי זיהומים הם האויב מספר 1 של המחלקות לטיפול נמרץ.
אנו מתייחסים למניעת זיהומים כאל חגורת הבטיחות שלנו -  באמצעות מניעת הזיהומים ניתן להציל את חייהם של חולים אלו.
ההיענות של כלל הצוותים, החל מהרופאים, הצוות הסיעודי ועד למנקים ולמנקות הם אלו שמסייעים לנו להילחם בזיהומים."
 
ד"ר איתן חבר, מנהל בי"ח השרון: "בבית חולים השרון אנו שמים דגש על מניעת זיהומים  כחלק מתרבות ארגונית בבית החולים. אנו משקיעים מאמץ רב בביצוע הדרכות ממוקדות בנושא זה לצוות הרפואי ולאנשי הצוות הנוספים בבית החולים. וזאת לצד הקפדה על ניקיון של סביבת החולה ושל המכשור הרפואי שלצידו."
 
ד"ר בינה רובינוביץ, מנהלת היחידה לבקרת זיהומים בבילינסון: "זיהומים נרכשים בבתי החולים הם אחת הבעיות הקשות עימם נאלצת להתמודד מערכת הבריאות בעידן זה של רפואה מתקדמת. מדובר בבעיה כלל עולמית ממנה נפטרים מדי שנה רבים ברחבי העולם. מניעת זיהומים היא עשייה רוחבית ורב-תחומית אינטנסיבית המתקיימת 24/7 בחזית ועורף הרפואה. בבסיסה, תרבות ארגונית של בטיחות הטיפול הרפואי בבית החולים. מניעת זיהומים מודרנית כוללת השקעה רבה בתשתיות, הבנה של חשיבות הנדסת אנוש בהיענות הצוותים הרפואיים ופעילות רציפה של לימוד, הדרכה ובקרה של תהליכים מרובים בבית החולים.

אנו גאים בכך שהצלחנו להעלות את המודעות והידע של כלל הצוותים בבי"ח ולצמצם באופן מתמשך את מספר הזיהומים בטיפול נמרץ. מניעת הזיהומים בבי"ח בחולים המורכבים בטיפול נמרץ ובחולים בכלל המחלקות והיחידות בבית החולים היא חלק בלתי נפרד מהעשייה המקצועית והאיכותית בבי"ח".