כללית און-ליין
חדשות

לראשונה בישראל: חוזרת לראות בעזרת קרסול הרגל

בניתוח מהפכני בבילינסון הושתל עצב מהרגל בעין. ד"ר אבישר, רופאה בכירה במערך העיניים בבילינסון "נסעתי ללמוד את הניתוח באנגליה במיוחד בשביל מטופלת צעירה במחשבה שטכניקה זו שצוברת תאוצה בעולם, תוכל לעזור למטופלים נוספים".

סהר סעדי, 23 מאילת, התמודדה במשך שנים עם דלקות וזיהומים בעיניים שדרדרו מאו את ראייתה ואף איימו על מאור עיניה. בניתוח שנעשה לראשונה בישראל הוציא ד"ר עמיר אהרון רופא ממחלקת פלסטיקה בבילינסון עצב מקרסול רגלה של סהר ולאחר מכן אותו העצב הושתל בעין החולה של סהר על ידי ד"ר ענבל אבישר וד"ר אורי אלבז, ממערך העיניים בבילינסון. הניתוח שארך כשש שעות אמור להשיב לסהר את ראייתה. "אני סובלת מהעיניים כבר קרוב לשמונה שנים" סיפרה סהר "בזכות ד"ר אבישר ומערך העיניים בבילינסון עברתי עוד שלב בדרך להחלמה".
 
העצבים בקרנית העין הם אלו שגורמים לעין לדמוע ולהפריש חומרים שמסייעים להתמודדות עם גוף זר ו/או פציעה. העצבים שמעצבבים את קרנית העין של סהר לא תפקידו ולכן כל חדירה של גוף זר, גורמת לזיהום. וחמור מכך, העין לא יכולה לרפא את עצמה לאחר מכן.
 
ד"ר ענבל אבישר, רופאה בכירה במערך העיניים בבילינסון: "נודע לי על הניתוח הזה שיכול להביא מזור למטופלים רבים בישראל, מהשתתפות בכנסים בינלאומי. נסעתי ללמוד את הניתוח באנגליה במיוחד בשביל סהר במחשבה שטכניקה זו שצוברת תאוצה בעולם, תוכל לעזור למטופלים נוספים. כל פצע חוזר בעין של סהר החליש את ראייתה וללא הניתוח היא היתה מאבדת את ראייתה".

פרופ׳ אירית בכר, מנהלת מערך העיניים בבילינסון:
"בי״ח בילינסון הנו מרכז מוביל בקנה מידה בינלאומי. המשמעות של כך הינה חתירה מתמדת למצוינות כפי שבאה לידי ביטוי מבחינה קלינית, במחקר, בטכנולוגיה מתקדמת ובהשתלמות של צוותים שלנו  ברחבי העולם.
אני מברכת את ד״ר ענבל אבישר ואת ד״ר אורי אלבז על בצוע ניתוח חדשני בארץ וכולי תקוה כי ניתוח זה יביא מזור למטופלת סהר סעדי ולעוד מטופלים רבים שלנו".