כללית און-ליין
חדשות שנת 2017

פורסם בראשונה: 27.03.2017

    מאת:
  • לשכת הדוברת - מרכז רפואי רבין - בית חולים בילינסון

זה (לא) רק ספורט

​בבילינסון נפתחה מרפאה ייחודית - המרפאה לקרדיולוגיית ספורט

לראשונה בישראל נפתחה בבילינסון מרפאה לקרדיולוגיית ספורט. המרפאה בניהולה של ד"ר שירית כזום, רופאה בכירה במערך הקרדיולוגי בבילינסון, הוקמה על מנת לרכז את הייעוץ, האבחון, הטיפול והמעקב במחלות לב בקרב העוסקים בספורט. המרפאה מיועדת לספורטאים ולחובבי ספורט. במרפאה ניתן מענה לעוסקים בספורט ולמעוניינים להתחיל בפעילות גופנית, בעלי רקע של מחלת לב או כאלו הנמצאים בסיכון לפתח מחלות לב.
בשנים האחרונות חל גידול במספר האנשים שמשתתפים בפעילות ספורטיבית. מחקרים רפואיים מוכיחים כי פעילות גופנית בטוחה ומאוזנת, בהתאמה אישית, משפרת את איכות החיים, מסייעת בהפחתת מחלות ומעניקה אנרגיה וחיוניות. העיסוק בספורט תחת פיקוח והשגחה רפואיים מומלץ לכל מי שמעוניין לשמור על כושר ולשפר את איכות חייו.

המרפאה לקרדיולוגית ספורט עוסקת באבחון, טיפול ומניעת תחלואה בקרב ספורטאים הנמצאים בקבוצות סיכון:

  • ספורטאים שאובחנו אצלם ממצאים לבביים החשודים כבעייתיים בבדיקה גופנית או בבדיקות סקר שגרתיות (א.ק.ג ארגומטריה, אקו לב וכדומה)
  • ספורטאים החווים במהלך פעילויות גופנית סימפטומים לבביים כגון סחרחורת, עלפון, כאבים בחזה, קוצר נשימה או דפיקות לב חריגות וכן ירידה לא מוסברת ביכולת לבצע מאמץ גופני.
  • ספורטאים עם היסטוריה משפחתית של מחלת לב או גורמי סיכון לבביים
  • הסובלים ממחלה לבבית מאובחנת והמעוניינים לחזור לשגרת פעילות גופנית

פרופ' רן קורנובסקי, מנהל המערך הקרדיולוגי בבילינסון: "אנו רואים חשיבות רבה בהקמתה של מרפאת קרדיולוגית ספורט שנועדה לתת מענה קרדיאלי לעוסקים בפעילות גופנית כאשר הם נזקקים לחוות דעת מקצועית בנוגע למצב ליבם".