כללית און-ליין
חדשות שנת 2017

פורסם בראשונה: 21.06.2017

פרופ' גדעון בכר מונה למנהל מערך אף אוזן גרון במרכז רפואי רבין (בילינסון והשרון) - הגדול והמוביל בישראל

פרופ' גדעון בכר

פרופ' בכר: "להיות המערך המוביל בישראל בתחום ראש-צוואר זה מחייב. אני גאה לעמוד בראש מערך ששם לעצמו כמטרה להציע לציבור בישראל רפואה ברמה וביכולות של המרכזים המובילים בעולם, לא פחות מכך"

פרופ' גדעון בכר (49) מונה למנהל המערך לאף אוזן גרון (אא"ג) וניתוחי ראש-צוואר במרכז רפואי רבין (בתי החולים בילינסון והשרון) ומרכז שניידר לרפואת ילדים. המערך הוא הגדול בארץ ונמצא בחזית הרפואה בתחום של גידולי ראש וצוואר, ניתוחי אף סינוסים ובסיס גולגולת, ניתוחי אוזניים, גידולי מיתרי הקול וניתוחים אנדוסקופיים של בלוטות הרוק.

פרופ' גדעון בכר, מנהל המערך לאא"ג בבילינסון והשרון ומרכז שניידר: "להיות המערך המוביל בישראל בתחום ראש-צוואר זה מחייב. בעיניי, להיות מוביל זה לא רק להיות הצוות הרפואי הטוב ביותר. נדרש מאתנו להיות מעודכנים תמיד במלה האחרונה בתחום, לעמוד בחזית הטכנולוגיה העולמית, כמו למשל השימוש ברובוט ניתוחי, ולפעול על פי פרוטוקולים חדשניים מהעולם. אני גאה לעמוד בראש מערך ששם לעצמו כמטרה להציע לציבור בישראל רפואה ברמה וביכולות של המרכזים המובילים בעולם, לא פחות מכך."

פרופ' בכר הינו מהחלוצים בארץ בניתוחי כריתת בלוטת המגן (בלוטת התריס, תירואיד) בסיוע רובוט דה וינצ'י. ניתוח ייחודי זה מאפשר הוצאה של בלוטת המגן ללא צלקת בצוואר, עם חתך נסתר. במהלך השנים צבר פרופ' בכר ניסיון רב בניתוחי בלוטת המגן, יותרת המגן (פרתירואיד) בלוטות רוק (פרוטיס ובלוטה תת לסתית), ניתוחי צוואר ומחלות הגרון (מיתרי הקול), כריתת גידולי חלל פה ולוע בעזרת רובוט דה וינצ'י.

פרופ' בכר למד רפואה בטכניון והתמחה בתחום אא"ג וכירורגיית ראש-צוואר בבילינסון ובמרכז שניידר לרפואת ילדים. בהמשך התמחה בכירורגיה אונקולוגית של גידולי הראש והצוואר בטורונטו, קנדה. כמו כן, השתלם בטיפול ניתוחי בנחירות ודום נשימה בשינה במרכזים המובילים בעולם בתחום: סטנפורד, שיקגו ומילוואקי בארה"ב; בלגיה ואיטליה.

פרופ' בכר הוא פרופסור חבר קליני בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב. מחקרו עוסק בגידולי בלוטת המגן (בלוטת התריס, תירואיד) ויותרת המגן (פארתירואיד), גידולי חלל הפה, לוע, בלוטות רוק, הגרון והסינוסים.
הוא חבר באיגוד הישראלי לרפואת אא"ג וכירורגית ראש וצוואר ובחברה הישראלית לכירורגיה ואונקולוגיה של הראש והצוואר.

תושב רמת השרון, נשוי ואב ל-4 ילדים.

 

 

צלם: בנימין אדם