כללית און-ליין
חדשות שנת 2017

פורסם בראשונה: 15.02.2017

    מאת:
  • לשכת הדוברת - מרכז רפואי רבין - בית חולים בילינסון

בבית חולים בילינסון מציינים 630 השתלות ריאות ו- 20 שנים להשתלות ריאות בישראל

מימין: פרופ' מרדכי קרמר, מנהל מערך הריאות בבילינסון, נחמה ריבלין וליז – מושתלת הריאות

"ואהבת לרעך כמוך"

​אמש התקיים האירוע השנתי למושתלי ריאות אליו הגיעו מאות מושתלים ובני משפחותיהם לחגוג את החיים החדשים שקיבלו במתנה.
בבילינסון, בית החולים היחיד בישראל שמבצע השתלות ריאות, מקווים כי לאירוע בשנה הבאה יצטרפו
95 החולים שנמצאים ברשימת ההמתנה להשתלה.

הגברת נחמה ריבלין, רעיית הנשיא ומטופלת של פרופ' מרדכי קרמר, הגיעה לכבד בנוכחותה את המושתלים ואת פרופ' מרדכי קרמר, מנהל מכון הריאות בבילינסון.

פרופ' מרדכי קרמר, מנהל מכון הריאות בבילינסון": תחום ההשתלות הוא פסגת הרפואה. כל השתלה היא אתגר רפואי עבור הצוות המטפל. עבורי כל השתלה היא מסע של טיפול המשלב המתנה וציפייה להשתלה עד הרגע שבו אני מודיע למטופל כי נמצאו ריאות מתאימות. השתלת ריאות נותנת חיים חדשים לחולים שלפני כן היו מחוברים לחמצן וללא הריאות שקיבלו לא היו שורדים. אני מתרגש בכל פעם מחדש לפגוש באלו שקיבלו את מתנת החיים הזו שורדים שנים רבות וממשיכים בחייהם".

רעיית נשיא המדינה, הגברת נחמה ריבלין:

"אני מסתכלת עליכם מושתלים יקרים ועל בני המשפחה שלכם, וחושבת לעצמי - איזה דרך קשה ומפותלת עברתם עד עכשיו. מצד אחד - המוגבלות בפעילויות של היום יום, והקשיים בנשימה ועוד איזה קשיים! ומצד שני - החרדה והפחד מהליך ההשתלה. אני יודעת – שההשתלה אכן משפרת את איכות החיים. אני גם יודעת –  כמה קשה להיות 'מושתל'. כולכם מנהלים התמודדות יומיומית עוצרת נשימה. כולכם בוחרים מדי יום בחיים".

פרופ' מרדכי קרמר, מנהל מערך הריאות בבילינסון, נחמה ריבלין וליז – מושתלת הריאות

מימין: פרופ' מרדכי קרמר, מנהל מערך הריאות בבילינסון, נחמה ריבלין וליז – מושתלת הריאות.
צילום: אליצור ראובני


ריבלין דיברה על האחריות הגדולה שיש בעיניה למושתלים, ואמרה: "כמושתלים, אני מאמינה שיש לכם עוד תפקיד, מעבר להחלמה שלכם. לעודד את הציבור לתרום ולהיות שותף. לפני חודשיים עקבנו כולנו  אחרי הסיפור העצוב של עילי ניר ז"ל. עילי ואביו, ד"ר עמרי ניר, נפלו אל מותם בנחל צאלים. כשהשמיים נפלו על המשפחה האהובה שלה, בחרה שירי, אימא של עילי, לתרום את אבריו. ולהציל חיים. ליבו של עילי פועם עכשיו בגופו של ילד בן שמונה וחצי. הריאות שלו הושתלו באישה בת 55. במותו עילי נתן לאנשים אלה - חיים. שבוע אחר כך, באותה אצילות נפש מעוררת השראה - בחר מוחמד מחאמיד מאום אל פאחם לתרום את איברי בנו התינוק בן השנה היאם – ולהציל חיים. כמה אומץ יש בה. כמה נדיבות. ועוצמה. ואהבה. וכוח. פרידה ולוטפי, אמו ואחיו (בן התשע) של היאם נהרגו בתאונה שבה היאם עצמו נפצע באורח אנוש. 'לא משנה לנו אם זה יגיע ליהודים או לערבים' אמר אביו של היאם".  "יקירי המושתלים ובני משפחותיהם, לאיברים אין דת, אין גזע, אין מין ואין לאום. היא מצילה חיים והיא מולידה תקווה. אתם נושאים בגופכם את המסר הזה וחשוב שתעבירו אותו הלאה. אני רוצה להודות לבית חולים בילינסון, למלאכים ולמלאכיות בלבן, ולכל מי שעוסק בעשייה המורכבת, הקשה והייחודית הזו. ולברך את כולנו, בהמון בריאות".

 

 

צילום: דוברת בית הנשיא