כללית און-ליין
חדשות שנת 2017

פורסם בראשונה: 13.06.2017

ידידי מרכז רפואי רבין מקימים פורום עמיתים למען פיתוח היחידה לטיפול נמרץ בי"ח השרון (מרכז רפואי רבין)

ארז קומרובסקי ודר שאול לב

ידידי מרכז רפואי רבין קיימו ערב שהוקדש לפיתוח היחידה לטיפול נמרץ בבי"ח השרון בביתם של ידידי העמותה, ברמת חן.  את הערב הובילו פנחס (פיני) כהן,  יו"ר הועד המנהל של ידידי מרכז רפואי רבין, ד"ר ערן הלפרן – מנהל מרכז רפואי רבין (בתי החולים בילינסון והשרון) ואורלי מסקין - מנכ"ל העמותה.

המשפחה המארחת נאותה לפתוח את ביתה למען המטרה אותה מקדם קרוב משפחתם, ד"ר שאול לב, מנהל היחידה לטיפול נמרץ בבי"ח השרון. רבים מחבריהם מצמרת ההייטק הישראלי הגיעו ותרמו למען פיתוח היחידה לטיפול נמרץ בבי"ח השרון המהווה חלק ממרכז רפואי רבין.

ד"ר שאול לב, מנהל היחידה לטיפול נמרץ כללי בבי"ח השרון, סיפר באירוע כי בכל שנה מטופלים ביחידה לטיפול נמרץ כ-250 חולים קשים  "החזון שלי ושל הנהלת בי"ח הוא להוביל את היחידה להיות אחת מיחידות טיפול הנמרץ המקצועיות באירופה תוך הגדלת מספר החולים שיקבלו טיפול ביחידה.
הדיסיפלינה של טיפול נמרץ הוכיחה את עצמה בשנים האחרונות והראתה  כי שילוב של ידע רפואי ויכולת  להשיג הבנה רפואית פיזיולוגית  מעמיקה על החולה מאפשרת לייצב חולים קשים שעד לפני מספר שנים הערכנו כי נגזר עליהם למות.
אנו שואפים לפתח את היחידה לטיפול נמרץ כללי הן מבחינת התשתיות, רכישת ציוד רפואי מתקדם, פיתוח מחקר וטכנולוגיות רפואיות ופיתוח מצוינות רפואית בקרב הצוותים."

ד"ר איתן חבר, מנהל בית חולים  השרון: " בית חולים השרון, מתאפיין באווירה ותרבות עבודה של הצטיינות, בכל מחלקות ביה"ח.
השרון מוביל בין בתיה"ח החולים הכלליים בארץ  במבדקים של שירותי בריאות כללית ובמבדקי משרד הבריאות, בתחומים של איכות רפואית, שביעות רצון מטופלים, מניעת זיהומים ותחומים רבים נוספים.
היחידה לטיפול נמרץ כללי בשרון, שזכתה בתואר יחידה מצטיינת של בית חולים השרון בשנה שעברה היא דוגמא לאווירה ותרבות ארגונית זו.

ד"ר שאול לב, מנהל היחידה, קידם ופיתח את היחידה, בשנים האחרונות, ללא הכר. תוך שיפור ניכר במדדי האיכות של היחידה כגון: הקטנת שיעורי התמותה, צמצום זיהומים ולקיחת אחריות על טיפול בחולים קשים ומורכבים ביותר.

החזון של בי"ח השרון  הוא שמירה קפדנית על הישגים אלה ומינוף ביה"ח הלאה, באמצעות חתירה בלתי פוסקת לשיפור כל התשתיות בבי"ח וביניהן טיפול נמרץ כללי.

פנחס (פיני) כהן יו"ר עמותת ידידי מרכז רפואי רבין : "מרכז רפואי רבין נערך לגידול משמעותי באוכלוסייה הן בזכות קצב הגידול הטבעי והן בזכות העלייה בתוחלת החיים. עלייה מבורכת זו מביאה עימה אתגר משמעותי.
בכדי להמשיך ולתת טיפול רפואי מצוין  בית החולים נמצא בתנופת בינוי והתחדשות וממשיך לפתח  את יחידות בית החולים למען תושבי האזור והמטופלים שמגיעים מכל קצוות הארץ.

 
האורחים שהגיעו לערב זכו להרצאה מרתקת של הד"ר רונן ברגמן על עבודתו של המוסד ולקייטרינג של השף ארז קומורובסקי שנרתם לאירוע בהתנדבות
 
בין האורחים :
אביבית פלג – סגנית יו"ר עמותת הידידים ומנכ"ל ינאי פלג, ויובל לנדסמן – מנכ"ל סנו, שלוה ויורם הסל – וינטג קראון, ד"ר אופיר שלווי, איש הייטק ומשקיע בחברת פיינל, יריב גילת, איתן לב, שאול לב, עו"ד יהודה קוגלר, מיקי ברונפלד ועוד.